Zpět na » 1. Bundesliga » Novým koučem Bielefeldu Middendorp

1. Bundesliga - Novým koučem Bielefeldu Middendorp

0

Líbilo se

14.03. - V úterý večer obchodní ředitel Reinhard Saftig potvrdil jednání s Ernstem Middendorpem, dnes je už vše jasné: 48-letý trenér by měl na lavičce Arminie sedět už v sobotu v Aachenu.

Middendorp, který Bielefeld již dvakrát trénoval, působil do začátku března v Kaizer Chiefs Johannesburgu. Frank Geideck se již netěšil důvěře vedení Arminie.

Po angažování Middendorpa, který v klubu působil už v letech 1988-90 a 1994-98, bude Geideck znovu v roli asistenta hlavního trenéra. Nejde o novou situaci - v roce 1995 jej již do této pozice dostal rovnou po skončení hráčské kariéry právě Middendorp.

Odpovědní činitelé v Arminii dali zcela otevřeně najevo, že nováčkovi na lavičce týmu v boji o záchranu již nedůvěřují. Poté, co po porážce 0:1 na FC Bayernu ve 21.kole odstoupil Thomas von Heesen, který tak vyvodil důsledky ze čtyř utkání bez vítězství po zimní přestávce, byl Geideck povýšen do pozice hlavního trenéra.

Ze čtyř zápasů pod jeho vedením ovšem dokázalo mužstvo zvítězit pouze jednou (3:2 proti Nürnbergu) a třikrát odešlo poraženo. Naposledy v duelu dvou aspirantů na sestup s Mainzem (0:1). V sobotu musí tým z Východního Vestfálska na hřišti nováčka z Aachenu nutně bodovat, jestli si chce vylepšit momentální sedmnáctou příčku v tabulce.

Middendorpovi zbývá pouze devět utkání k tomu, aby zvládl extrémně napínavý boj o záchranu. V současné chvíli je rozdíl mezi devátým Aachenem a posledním Gladbachem pouhých šest bodů.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články