Zpět na » 1. Bundesliga » FC Bayern - Bremen 1:1

1. Bundesliga - FC Bayern - Bremen 1:1

0

12.03. - FC Bayern propásl velkou šanci ke snížení ztráty na špičku tabulky. Ve šlágru 25.kola uhrál obhájce titulu i přes jasnou převahu v utkání pouze remízu 1:1 (1:0) s druhým Werderem Bremen a se 44 body zůstává na čtvrté příčce.

Mužstvo trenéra Ottmara Hitzfelda přivedl v sedmé minutě do vedení Lukas Podolski. Domácí ale následně již nedokázali využít toho, že měli viditelně více ze hry. Náhradník Markus Rosenberg (66.) postavil zápas před 69.000 diváky ve vyprodané Allianz Areně na hlavu a zkazil tak Bayernu perfektní týden.

Oproti středeční výhře 2:1 nad Realem Madrid změnil Hitzfeld základní jedenáctku na jediné pozici. Exbrémský útočník Claudio Pizarro dostal na hrotu přednost před kanonýrem Royem Makaayem. Nastoupil i Owen Hargreaves, i když měl v týdnu tréninkovou pauzu kvůli chřipce.

FCB začal podobně skvěle jako proti Realu a i tentokrát se snažil o rychlé vedení. Již po třech minutách byl zaměstnán brankář Tim Wiese, když zasahoval proti Pizarrově ráně z voleje. Krátce nato byl na poslední chvíli zablokován Schweinsteiger (5.). V sedmé minutě už ale byly Brémy bezmocné. Schweinsteiger nahrával van Bommelovi a ten míč nádherně předložil Podolskimu. Reprezentační útočník jej bez problémů poslal do prázdné branky - 1:0.

Utkání se tedy vyvíjelo podle plánu domácích, kteří zůstali aktivní a snažili se o druhou trefu. Nejprve Hargreaves (18.) z pozice na levé straně neuspěl proti Wiesemu, gólman pak vyzrál i na Podolskiho, kterého skvěle vyslal přihrávkou Schweinsteiger (20.). Právě tento 22-letý záložník odehrál nejlepší utkání za hodně dlouhou dobu, podílel se prakticky na každém nebezpečném útoku svého týmu. V zakončení mu ale bohužel chybělo více štěstí. Ve 20.minutě trefil hlavičkou pouze tyč, o sedm minut později při střele z přímého kopu dokonce břevno.

Ze strany Brém, které nastoupily bez Baumanna, Borowskiho a Kloseho, toho bylo k vidění pramálo. Vůbec nepřipomínaly mužstvo, které v soutěži nastřílelo již 58 gólů. Jediné střely směrem ke Kahnově brance, které stojí za řeč, si připsali až krátce před přestávkou Hunt (42.) a Almeida (43.).

Hráči Bayernu vyběhli po přestávce na trávník i s Makaayem místo nešťastného Pizarra a pokračovali ve výkonu z prvních 45 minut. Podolski měl obrovskou příležitost ke zvýšení na 2:0, když se ocitl naprosto sám před Wiesem. V duelu exkolínských fotbalistů ovšem opět uspěl Wiese (56.).

V polovině druhého dějství přišli na hřiště na straně Werderu Schulz a Rosenberg a hosté se dostali více do hry. Právě švédský fotbalista byl tím, kdo se v 66.minutě postaral o překvapivé vyrovnání. Po Frinsově pasu si s Kahnem poradil Almeida a Rosenberg poslal balón do branky - 1:1. O pět minut později měl obrovskou šanci dostat opět FC Bayern do vedení Salihamidzic. Po spolupráci s Makaayem se "Brazzo" nejprve zbavil Fringse, pálil pak ovšem metr vedle vzdálenější tyče. Následně po Luciově přihrávce neuspěl ani Podolski (78.). A protože to byla poslední možnost mnichovských, tak FC Bayern propásl velkou převahu i spoustu tutovek a nepřipsal si další vítězství.

FC Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, Van Buyten (73. Demichelis), Lahm - Salihamidzic, Van Bommel, Hargreaves, Schweinsteiger (82. Santa Cruz) - Pizarro (46. Makaay), Podolski

Bremen: Wiese - Fritz, Mertesacker, Naldo, Womé - Vranjes (61. Rosenberg) - Frings, Jensen (46. Schulz) - Diego - Almeida (80. Owomoyela), Hunt

Branky: 1:0 Podolski (7.), 1:1 Rosenberg (66.)

Rozhodčí: Dr. Markus Merk (Otterbach)

Diváků: 69.000 (vyprodáno)