Zpět na » 1. Bundesliga » Cottbus - Aachen 0:2

1. Bundesliga - Cottbus - Aachen 0:2

0

11.03. - Alemannia Aachen oslavila na Energii Cottbus důležité vítězství. A to dokonce v oslabení. Hosté ze Severního Porýní-Vestfálska získali v Lužicku po výsledku 2:0 (1:0) čtvrtou výhru venku a se 30 získanými body svého soupeře přeskočili v tabulce.

První branku Alemannie vstřelil po 28 minutách hry Sascha Rösler. Aachen musel bojovat více než poločas o deseti lidech. Sascha Dum totiž viděl ve 38.minutě červenou kartu. O definitivní rozhodnutí se postaral Sergio Pinto (90.+2).

"Jsme hrdí. Byla to zasloužená výhra, kterou jsme těžce vybojovali. Zvládli jsme i takové psychické rány jako červenou kartu a neproměněnou penaltu. Byl to celkově skvělý výkon, kterým jsme si vytvořili fantastickou výchozí pozici do posledních devíti zápasů", radoval se trenér hostů Michael Frontzeck.

15.200 diváků na Stadionu přátelství vidělo zajímavý duel dvou mužstev z dolních pater tabulky. V sestavě domácích nahradil potrestaného Zoltana Szelesiho na pravé straně obrany Vragel da Silva. V týmu Aachenu se do základní jedenáctky vrátili Cristian Fiel a Laurentiu Reghecampf.

První poločas byl ve znamení mnoha hrubek v obou obranách, které soupeři umožňovaly vypracovat si velké šance. Již po třech minutách měl na kopačce vedoucí branku Energie Sergiu Radu, ovšem volný Rumun ztroskotal na brankáři Aachenu Stephanovi Straubovi. Na druhé straně se v dobré pozici nedokázal ze 16 metrů prosadit Reghecampf (7.).

Po vedoucí trefě Saschy Röslera, který využil akci připravenou reprezentantem Janem Schlaudraffem, zabránil několikrát brankář Energie Tomislav Piplica ještě větší ztrátě domácích. Nejlepší zákrok Piplica předvedl při Schlaudraffově penaltě, kterou zneškodnil (36.).

Místo stavu 2:0 pro Aachen po chvíli následovala červená karta pro Saschu Duma, který jen dvanáct minut předtím nahradil zraněného Christiana Fiela. Obdržel ji za urážku rozhodčího Petera Gagelmanna. A tak nováček hájil těsný náskok v oslabení.

Ovšem i při převaze jednoho muže na trávníku se fotbalisté Cottbusi prosazovali jen těžce, největší možnost propásl v 88.minutě Daniel Gunkel. Aachen hrál v obraně vysoce koncentrovaně a díky rychlým protiútokům, v naprosté většině přes Schlaudraffa, zůstával vepředu dost nebezpečný.

"V prvním poločase toho bylo příliš málo. To jsem byl velice zklamaný z mého mužstva. Ani ve druhém poločase se nám moc nedařilo nehrát hekticky. Dlouhými míči jsme si přesto vypracovali jasné šance. Ovšem když je člověk nevyužije, tak prohraje zápas. Nyní musíme odstartovat novou sérii", řekl trenér Energie Petrick Sander.

Energie Cootbus: Piplica - da Silva (58. Rivic), Kukielka, McKenna - Cvitanovic, Munteanu, Rost (80. Skela), Shao (80. Gunkel) - Baumgart, Kioyo, Radu

Alemannia Aachen: Straub - Herzig, Klitzpera, Leiwakabessy, Stehle - Fiel (13. Dum), Lehmann, Reghecampf (78. Casper) - Ibisevic (62. Pinto), Rösler, Schlaudraff

Branky: 0:1 Sascha Rösler (28.), 0:2 Sergio Pinto (90.)

Rozhodčí: Peter Gagelmann

Diváků: 15.200 (z nich zhruba 500 z Aachenu)