Zpět na » 1. Bundesliga » Westermann půjde do Schalke

1. Bundesliga - Westermann půjde do Schalke

0

Líbilo se

09.03. - Tak už je to venku: Heiko Westermann bude od příští sezóny hrát za Schalke 04. Podle manažéra Andrease Müllera se obránce Arminie Bielefeld s modrými dohodl na čtyřleté smlouvě. Ještě ale není na světě dohoda o přestupní částce. V jednání je suma od 1,5 do 2 milionů Euro.

"Rozhodl se pro Schalke," řekl Andreas Müller, "nyní se musíme domluvit s Bielefeldem." O Westermanna, který má s Arminií smlouvu až do léta 2008, se zajímaly i jiné bundesligové kluby. 23-letý hráč, který do východního Vestfálska přišel v roce 2005 z Greutheru Fürth, byl hlavně v hledáčku Borussie Dortmund. BVB ovšem i přes odchod Christopha Metzeldera od jeho angažování ustoupila.

Defenzivní specialista se po výborných časech v bundeslize (průměr Kickeru 2004/05 3,39 a 2005/06 3,43) a povedeném startu do této sezóny dostal v poslední době do výkonostní krize a jen málokdy v odvetné části dokázal přesvědčit o svých kvalitách (průměr 4,3).

Po angažování Westermanna, který dosud odehrál v bundeslize za Bielefeld 57 zápasů a vstřelil v nich tři branky, dostává pomalu kádr Schalke pro příští ročník jasnější obrysy. I příchod Jermaineho Jonese z Eintrachtu Frankfurt by měl být již téměř jasnou záležitostí. "Máme velký zájem. Ještě ale nepodepsal smlouvu," říká Müller. Stejně jako v případě Westermanna svádí Schalke i o Jonese souboj s VfB Stuttgartem.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články