Zpět na » 1. Bundesliga » Hvězdou Liverpoolu díky Football Manageru? Skaut našel Roberta Firmina v počítačové hře

1. Bundesliga - Hvězdou Liverpoolu díky Football Manageru? Skaut našel Roberta Firmina v počítačové hře

Hvězdou Liverpoolu díky Football Manageru? Skaut našel Roberta Firmina v počítačové hře © sportinglife.com - Roberto Firmino

1

Líbilo se

17.11. - O tom, že herní série Football Manager není jen oblíbenou kratochvílí pro počítačové hráče, ale i vítaným pomocníkem fotbalových klubů, se již napsalo dost a další důkaz k tomu dal ředitel skautingu německého Hoffenheimu Lutz Pfannenstiel, jenž prozradil, že jeho klub našel současnou hvězdu Liverpoolu Roberta Firmina právě díky počítačové hře.

Bývalý gólman Lutz Pfannenstiel ještě jako hráč prošel šesti kontinenty, nyní však dělá skauta německého Hoffenheimu a právě on stál za příchodem nadějného brazilského playmakera Roberta Firmina, jenž nyní září v dresu Liverpoolu.

V rozhovoru s Milesem Jacobsonem, ředitelem herního studia, jež vytváří oblíbenou fotbalovou simulaci Football Manager prozradil, jaký proces vedl Hoffenheim k podpisu talentovaného mladíka z druhé brazilské ligy.

„Lutzi, o Firminovi jste říkal, že jste ho vy a váš kolega našli na Football Manageru a jen díky němu jste se jej nakonec rozhodli přivést za 3,5 milionu liber. Je to pravda?,“ zeptal se moderátor Paul Hawksbee.

„Ano, víceméně za 3,5 milionu liber,“ odpověděl Pfannenstiel.

Navzdory Firminově pozdějšímu úspěchu však nebyly začátky talentovaného Brazilce v Německu vůbec lehké a Firmino se často stával terčem kritiky fanoušků Hoffenheimu zejména kvůli jeho ceně a extravagantnímu stylu.

„Když přivedete kluka z druhé brazilské ligy, kterému je 17 nebo 18 let, lidé si myslí, že hned musí hrát v prvním týmu,“ dodal bývalý brankář.

„Takže lidé neustále poukazovali na to, že jsme koupili hráče za takové peníze a ten nehraje. Nakonec jsme ho prodali za 42 milionů eur plus budoucí bonusy, takže si myslím, že jsme udělali dobře.“

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články