Zpět na » 1. Bundesliga » Mönchengladbach zahodil dvě penalty i dlouho přesilovku, Bayern díky lehkovážnosti přišel o dva body a Lipsko už je třetí

1. Bundesliga - Mönchengladbach zahodil dvě penalty i dlouho přesilovku, Bayern díky lehkovážnosti přišel o dva body a Lipsko už je třetí

Mönchengladbach zahodil dvě penalty i dlouho přesilovku, Bayern díky lehkovážnosti přišel o dva body a Lipsko už je třetí © zimbio.com - Arjen Robben střílí gól Frankfurtu.

1

16.10. - REVIEW Mönchengladbach v domácím utkání proti Hamburku zahodil dvě penalty a neproměnil ani dlouho trvající přesilovku. Dva body ztratil i Bayern Mnichov, jenž jen remizoval ve Frankfurtu. Na vítězné vlně se nese Hoffenheim, tým Pavla Kadeřábka zachránila proměněná penalta Kramariče. V neděli znovu uspělo Lipsko, které se posunulo už na třetí místo bundesligové tabulky.

Frankfurt 2:2 (1:1) Bayern Mnichov

Branky: 43. Huszti, 78. Fabián (Chandler) - 10. Robben (Alaba), 62. Kimmich (Hummels)

Houževnatost na jedné a lehkovážnost na straně druhé. Tak by se dal shrnout zápas mezi Frankfurtem a Bayernem Mnichov.

Už od první minuty totiž bylo vidět, že Frankfurt dá do utkání sto procent a možná ještě něco navíc. A vůbec se neohlížel na to, že Bayernu v lize vstřelil naposledy gól v roce 2011.

Frankfurt sice začal dobře, ale už v 10. minutě inkasoval. Alaba nacentroval míč na Robbena a ten si počkal na správný moment. Hradecký na jeho střelu nestačil a Bayern tak šel do vedení.

Domácí byli ovšem lepší a měli několikrát blízko k vyrovnání. Chandler orazítkoval pravou tyč, Meierovu hlavičku na brankové čáře zastavil Neuer. Nakonec se ale Frankfurt dočkal, ve 43. minutě vypálil Huszti a nedal Neuerovi šanci.

Od Bayernu se po přestávce čekal zlepšený výkon, ten ale nepřišel. Frankfurt hrál výborně, ale právě jako první podruhé inkasoval. Po rohovém kopu se dostal míč ke Kimmichovi a ten potvrdil, že je letos ve vynikající formě.

Za tři minuty navíc se žlutou kartou hrající Huszti udeřil Sáncheze a putoval do sprch. Jenže Bayern přesilovky vůbec nevuyžil. Místo toho inkasoval, nutno říci zcela zaslouženě. Chandler centroval a Marco Fabián hrudí vyrovnal. Dodejme ale, že stál v minimálním ofsajdovém postavení.

Gól ale platil a tak Frankfurt zcela po zásluze vybojoval proti Bayernu Mnichov bod.

Mönchengladbach 0:0 Hamburk

Jeden z důležitých momentů tohoto utkání se odehrál ve 25. minutě, když v pokutovém území fauloval Cleber Reis. Rozhodčí Stark nařídil penaltu a velmi přísně poslal Clebera ze hry.

K penaltě se postavil Hahn, ale Adler si s jeho pokusem v pohodě poradil. Od té doby hrál jen jeden tým, ovšem v zakončení se výrazně trápil. Adler předvedl několik dobrých zákroků a držel svůj tým ve hře o body.

Až přišla 64. minuta. Tentokrát fauloval Diekmeier a Stark znovu nařídil pokutový kop. K němu se tentokrát postavil Lars Stindl, ale míč napálil pouze do horní tyče!

Gladbach neproměnil hned dvě penalty a doma neporazil Hamburk.

Výsledky 8. kola německé Bundesligy:

Mönchengladbach - Hamburk 0:0
Augsburg - Schalke 1:1 (77. Baier - 65. Bentaleb)
Frankfurt - Bayern 2:2 (43. Huszti, 78. Fabian - 10. Robben, 62. Kimmich)
Hoffenheim - Freiburg 2:1 (34. Wagner, 80. Kramarić z pen. - 77. Niederlechner)
Köln - Ingolstadt 2:1 (28. a 39. Modeste - 90. Hinterseer z pen.)
Mainz - Darmstadt 2:1 (5. De Blasis, 56. Malli z penalty - 90. Gondorf z penalty)
Wolfsburg - RB Lipsko 0:1 (70. Forsberg)