Zpět na » 1. Bundesliga » Nula na střeleckém kontě Schalke? Žádné překvapení

1. Bundesliga - Nula na střeleckém kontě Schalke? Žádné překvapení

Nula na střeleckém kontě Schalke? Žádné překvapení © m.digisport.ro - Leroy Sané

0

Líbilo se

20.09. - V obrovských problémech je na začátku sezóny kromě Brém i Schalke. Obhájce pátého místa ještě nevstřelil branku a krčí se na předposledním místě. Jaké za tím hledejme důvody?

Tři kola, nula bodů, nula gólů. Schalke nevstoupilo do nového ročníku Bundesligy ideálně a zadělává si na velké problémy. Přitom loni skončilo na páté pozici a zároveň mělo pátou nejlepší ofenzivu.

Nyní to ale klub z Gelsenkirchenu nebude mít tak jednoduché. Alespoň se to zdá. Jaké za tím hledat důvody? Na začátku sezóny zcela jednoduché.

Schalke sice posílilo o Jevhena Konopljanku, Nabila Bentaleba či Breela Embola, těmto hráčům ale chvíli bude trvat, než si na německou soutěž zvyknou.

Německý klub naopak přišel o dva hráče, kteří v minulé sezóně výrazně ofenzivu podporovali. Leroy Sane nasázel osm branek a přidal sedm asistencí, jeho odchod do Manchesteru City tedy vedení výrazně bolí. A podobné je to i u obránce Joëla Matipa. Ten loni zaznamenal tři branky a tři asistence.

Další dva hráči, kteří v sezóně 2015/16 byli klíčovými postavami klubu, mají zdravotní problémy. Klaas-Jan Huntelaar byl nejlepším střelcem, k dvanácti gólům přidal i tři asistence. Letos sice figuroval v každém utkání, kromě otřesu mozku se ale spekulovalo o zranění chodidla a Nizozemec zatím výrazně zaostává za očekáváním.

Druhým takovým je Johannes Geis. Ten kvůli zranění nastoupil jen do úvodního střenutí, loni přitom vsítil dvě branky a pětkrát na gól přihrál. Všechny tyto aspekty hrají v neprospěch Schalke.

V dalším utkání nastoupí Schalke proti Kolínu, který zatím v soutěži neprohrál. A tak na klub okolo trenéra Markuse Weinzierla nečeká nic jednoduchého.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články