Zpět na » 1. Bundesliga » Úspěch nováčků, Lipsko šokovalo Dortmund, Hoffenheim i přes ztrátu tří branek získal bod

1. Bundesliga - Úspěch nováčků, Lipsko šokovalo Dortmund, Hoffenheim i přes ztrátu tří branek získal bod

Úspěch nováčků, Lipsko šokovalo Dortmund, Hoffenheim i přes ztrátu tří branek získal bod © zimbio.com - Naby Deco Keita skóruje proti Dortmundu.

1

11.09. - REVIEW Sobotní zápasy 2. kola německé Bundesligy se nesly ve znamení překvapení. Wolfsburg doma neskóroval proti Kolínu, Freiburg třemi góly zničil Mönchengladbach a Lipsko šokovalo Borussii Dortmund. A to ještě musíme zmínit hattrick mladého finského útočníka Joela Pohjanpala. V neděli odehrály parádní zápas Mohuč a Hoffenheim. Ačkoliv hosté prohrávali již o tři branky, nakonec získali bod.

Podle papírových předpokladů skončilo v sobotu jediné utkání, Leverkusen se přitom pořádně natrápil. Hamburk šel totiž po hodině hry do vedení a domácím nepomohla ani přítomnost Javiera Hernándeze.

Jenže na hřiště přišel teprve jednadvacetiletý finský útočník Joel Pohjanpalo a během čtvrthodiny nasázel Hamburku tři branky. Naprosto tak zastínil Chicharita a sám zajistil Leverkusenu důležité vítězství.

Bayer 04 Leverkusen v Hamburger SV - Bundesliga
Joel Pohjanpalo, nová hvězda Bayeru Leverkusen (zdroj: zimbio.com)

Po dvou kolech je kromě Bayernu stoprocentní už jen Hertha, ta nakročila v Ingolstadtu k vítězství už v 8. minutě, kdy se trefil Ibiševič. Konečnou podobu výsledku dal čtyři minuty před koncem střídající Julian Schieber.

Poprvé se v sestavě Wolfsburgu objevil Mario Gómez a nakonec odehrál celé utkání. Wolfsburg byl ovšem nevýrazný a tak duel s Kolínem skončil bez branek.

Velmi překvapivě poté skončily duely obou nováčků. Freiburg hrál doma s Mönchengladbachem a očekávalo se výhra hostů. Také k tomu měl Gladbach nakročeno, když deset minut před pauzou propálil Schwolowa Thorgan Hazard.

Jenže následně dvakrát v řadě nádherně vypálil Maxmilian Philipp a vše bylo jinak. Nils Petersen navíc proměnil v závěru pokutový kop a tři body tak jdou za nováčkem.

SC Freiburg v Borussia Moenchengladbach - BundesligaMaxmilian Philipp zajistil Freiburgu tři body (zdroj: zimbio.com)

Ještě větší překvapení ale nabídl souboj Lipska a Dortmundu. K vidění byl návrat Maria Götzeho, ale také šokující výhra domácích. Ti sice míč příliš v držení neměli, ale střelecky byli aktivnější. A v závěru se dočkali.

V 89. minutě Oliver Burke vybídl střídajícího Nabyho Keitu a ten po pěti minutách na hřišti vypálil parádně z voleje přímo do šibenice. Burki na jeho ránu nemohl dosáhnout a Dortmund už neměl čas na odpověď. Hned na úvod tak ztratil všechny body a Bayern odskakuje.

RB Leipzig v Borussia Dortmund - Bundesliga
Lipsko se může radovat ze senzačního vítězství (zdroj: zimbio.com)

V neděli zaujal především souboj Mohuče a Hoffenheimu. Zdálo se, že oba týmy šly do duelu bez taktiky a také to podle toho vypadalo. Hoffenheim v první půli hrála nekoncentrovaně a inkasovala hned čtyřikrát.

Po dvou gólech De Blasise se trefili i Córdoba a Öztunali, tedy kompletní útočný trojlístek. Za hosty kontroval Wagner, ale nezdálo se, že by měl Hoffenheim šanci na jakýkoliv bodový zisk.

Vše se ale změnilo v 57. minutě, kdy rozhodčí přísně poslal do sprch Gaetana Bussmanna. Hoffenheim toho využil plnou měrou.

Na hřiště poslal kouč Nagelsmann Szalaie a Utha a prakticky hrál na pět útočníků! Mark Uth během dvou minut snížil na rozdíl jediné branky a Ádam Szalai šest minut před koncem zajistil Hoffenheimu senzační bod.

Výsledky 2. kola německé Bundesligy:

Darmstadt - Frankfurt 1:0 (90. Sirigu)
Freiburg - Mönchengladbach 3:1 (54. a 85. Philipp, 88. z penalty Petersen - 35. Hazard)
Ingolstadt - Hertha 0:2 (8. Ibišević, 86. Schieber)
Leverkusen - Hamburk 3:1 (79., 90+1. a 90+4. Pohjanpalo - 58. Wood)
Wolfsburg - Köln 0:0
RB Lipsko - Dortmund 1:0 (89. Keita)
Brémy - Augsburg 1:2(45+2. Jóhannsson - 52. Gouweleeuw, 73. Safylidis)
Mainz - Hoffenheim 4:4 (3. a 23. De Blasis, 27. Córdoba, 43. Öztunali - 39. Wagner, 71. a 72. Uth, 84. Szalai)