Zpět na » 1. Bundesliga » Jaká bude budoucnost Miroslava Kloseho?

1. Bundesliga - Jaká bude budoucnost Miroslava Kloseho?

0

Líbilo se

20.03. - Smlouva útočníka Miroslava Kloseho a Werderu Brémy sice končí až v roce 2008, ale o nejlepšího střelce mistrovství světa v minulém roce je veliký boj i tak. Zájem o něj projevilo pět blíže nespecifikovaných klubů.

Klosemu se v poslední době moc nedaří, trefil se naposledy v 19. kole proti Bayeru Leverkusen. Všichni ale vědí, že tlak na něj je enormní a že několik krizí ve své kariéře už překonal. Polský rodák má na výběr jen ze dvou možností: zůstat nebo odejít.

Do Brém přišel v roce 2004 z Kaiserslauternu jako hotový hráč a skvělý střelec. V Brémách ještě vyrostl a zařadil se k nejobávanějším a nejlépe střílejícím útočníkům v Evropě. Fanoušci, spoluhráči a všichni v klubu ho rychle přijali. "Cítí se u nás velice dobře," tvrdí manažer klubu Klaus Allofs.

S Werderem se stále pohybuje v absolutní špičce Bundesligy, dokonce ji jednou i vyhrál. Tím pádem je i pravidelným účastníkem Ligy Mistrů či Poháru UEFA. Za spoluhráče má půltucet německých reprezentantů a navíc skvělé Brazilce Nalda s Diegem. Ze sportovního hlediska mu v Brémach téměř nic nechybí, má možnost dosahovat úspěchů.

Pokud by odešel, mohl by si vydělat více peněz a ještě lépe zabezpečit rodinu. V případě přestupu do některého z top klubů Evropy by měl také slušnou možnost zvítězit v Lize Mistrů, o čemž sní všichni profesionální fotbalisté. Přece jen, šance Brém na výhru v Champions League není nijak vysoká.

Tato nejistota ohledně budoucnosti Klosemu jistě neprospívá a má podíl na netradičně špatných výkonech německého reprezentačního forvarda. V domácí lize se netrefil už 615 minut.

Situace se nelíbí ani vedení Brém, protože neví, jestli má pro přístí sezonu hledat náhradu. V kádru má sice kromě Kloseho čtyři velice kvalitní útočníky Hugo Almeidu, Aarona Hunta, Ivana Klasnice a Markuse Rosenberga, jenže jedenácti brankám a dvanácti přihrávkám Miroslava Kloseho se nepřibližuje nikdo z nich.

Jakub Sitek / transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články