Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia Dortmund má zájem o André Schürrleho z VfL Wolfsburg

1. Bundesliga - Borussia Dortmund má zájem o André Schürrleho z VfL Wolfsburg

Borussia Dortmund má zájem o André Schürrleho z VfL Wolfsburg © bild.de - André Schürrle a Thomas Tuchel

1

Líbilo se

03.07. - Sportovní ředitel VfL Wolfsburg Klaus Allofs prozradil, že Borussia Dortmund se intenzivně zajímá o záložníka André Schürrleho. Uvedl také, že Wolfsburg není v pozici, ve které by musel své nejlepší hráče prodávat, odchod německého reprezentanta ale nevyloučil.

Dortmund bude chtít posílit ofenzivu, protože se předpokládá, že během několika dní Signal Iduna Park opustí Henrich Mchitarjan, který má mít namířeno do Manchesteru United. Jeho náhradou by měl být právě bývalý hráč Chelsea André Schürrle.

Jeho odchodu do Dortmundu také nahrává fakt, že Schürrle v minulosti hrával pod trenérem Thomasem Tuchelem, který nyní sedí na lavičce Dortmundu. Oba se dříve potkali v 1. FSV Mainz.

Je jasné, že zájem Dortmundu má souvislost s jeho minulostí s Tuchelem,“ uvedl Allofs.

Chceme ale Andrého udržet a s ním se v příští sezóně kvalifikovat do Ligy mistrů.

„Musíme se ale také podívat na finanční stránku věci. Nejsme v pozici, ve které musíme hráče prodávat. Není pravda, že kvůli neúčasti v pohárech máme ekonomické problémy. Potřebujeme mít dobrý tým. V současné době nemůžu říci, zda nám Dortmund předložil nabídku.

Schürrle přišel do VfL Wolfsburg v únoru 2015 z FC Chelsea, nicméně ve Volkswagen Aréně se mu nedaří podle jeho představ.

Všestranný hráč, který hraje v záloze, ale je velmi dobrý i v útoku, má ve Wolfsburgu platnou smlouvu do června roku 2019. V minulé sezóně v Bundeslize naskočil do 29 zápasů, ve kterých vstřelil 9 branek.

Jakub Drakan / soccerway.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články