Zpět na » 1. Bundesliga » Hattrick během pouhých pěti minut

1. Bundesliga - Hattrick během pouhých pěti minut

0

20.03. - Michael Tönnies vstřelil nejrychlejší hattrick v historii bundesligy - a to zrovna Oliverovi Kahnovi. Pojďte si vzpomenout na legendární zápas...

Před téměř 16 lety přepsal Michael Tönnies dějiny. Dnes 47-letý muž zaznamenal v dresu MSV Duisburgu tři góly během pěti minut. "Dokážu si ještě vzpomenout na to, že jsem vstřelil nejrychlejší hattrick. A také na to, že v tomhle zápase bylo mých celkem pět branek. Ale na pořadí gólů, jak rychle se to přihodilo a na jednotlivé góly si už nedokážu přesně vzpomenout", říká útočník.

Byl teplý úterní večer 27.srpna 1991. V rámci 6.kola MSV Duisburg přivítal Karlsruher SC. Začalo představení, které se dostalo do historických knih fotbalu. V jedenácté minutě Michael Tönnies vstřelil úvodní branku domácího týmu. Ani ne o dvě minuty později již upravil na 2:0 pro MSV. To ale nebylo vše.

Jen co hráči Karlsruhe rozehráli ve středu hřiště, putoval míč opět stejným směrem. 120 sekund po druhém gólu se Michael Tönnies trefil potřetí! V brance KSC nestál nikdo menší než tehdy 21-letý Oliver Kahn.

Hattrick Michaela Tönniese je nejrychlejší v bundesligové historii a tedy nezapomenutelný. V amatérském klubu šesté ligy Essen-Schonebeck, kde Tönnies nyní pracuje jako manažér, je o tomto kousku často slyšet.

"Všude, kam přijdu, lidé říkají: podívej se, to je přece ten Tönnies, který vstřelil nejrychlejší hattrick", svěřuje se "žijící legenda". "Pořád dokola na to odpovídám. Je to sice pěkná věc, ale někdy také trochu na nervy." Ale hlavně šlo o úžasnou událost. Protože Michael Tönnies nevstřelil týmu KSC jen první tři branky, ale poté i zvyšoval na 5:1 a ještě upravoval na konečných 6:2.

Byl to největší den jeho hráčské kariéry a zároveň i jeden z nejvíce hořkých dnů Olivera Kahna. Něco takového se gólmanovi světové třídy už nikdy nepřihodilo.

To, že se mu takový kousek povedl zrovna proti jednomu z nejlepších německých brankářů všech dob, Tönniese těší: "To samozřejmě zvyšuje hodnotu celé věci. Snad to bylo dobré i pro Kahna, protože se mu už nikdy něco takového nestalo." Po 80 minutách pro něj jeho životní zápas skončil. Trenér Willibert Kremer stáhl Tönniese předčasně z trávníku, aby si užil od bouřícího publika ovace.

Michael Tönnies šel ze hřiště jako velký hrdina, protože změnil kousek dějin, které fotbal tak rád píše. Nakonec musel MSV Duisburg po sezóně 1991/92 nejvyšší soutěž opustit, i přesto že Michael Tönnies ve 33 utkáních zaznamenal 13 branek. I tak tento den zůstane ve vzpomínkách fanoušků MSV i samotného Tönniese. I když už ne ve všech podrobnostech.