Zpět na » 1. Bundesliga » Jedenáctka 26. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Jedenáctka 26. kola Bundesligy

0

19.03. - Utíká to, utíká a už máme za sebou 26 bundesligových kol. Ĺ pička tabulky se nám pomalu srovnává a Schalke si drží tříbodový náskok na Werder. V bojích o sestrvání v nejvyšší fotbalové soutěži jde o velké drama. Ani týmy z poloviny tabulky nemají nic jisté. Stačí malé zaváhání a už jsou blízko pásma sestupu.

Velmi vyrovnaný střed tabulky je nám příslibem dramatických utkání v poslední třetině Bundesligy. Vždyť rozdíl mezi 7. a 15. místem je pouhých 6 bodů. Do konce sezóny ale ještě zbývá 8 kol. Nyní je před námi reprezentační přestávka a bundesligové kluby se střetnou opět až za dva týdny!

Češi v akci:
Jiří Ĺ tajner (H96) - při velké snaze se nedokázal prosadit před bránou Hamburku a byl vystřídán v 84. minutě z taktických důvodů Hashemianem
David Jarolím (HSV) - opět zápas se žlutou kartou, ale svým výkonem pomohl týmu k bezbrankové remíze
Tomáš Galásek a Jan Polák (oba FCN) - oba odehráli celé utkání, ve kterém nepadl jediný gól
Jaroslav Drobný (Bochum) - ani svým dobrým výkonem nedokázal odvrátit porážku svého týmu na hřišti Wolfsburgu
Pavel Drsek (Bochum) - ačkoli měla Bochum herní převahu nedokázala ji plně zučitkovat a na druhé straně soupeř snadno překonal obranu, ve které působí i Drsek

Rozhodčí tentokrát neudělili žádnou červenou, ale 45 žlutých karet.

Hráč kola:
Oka Nikolov - makedónský brankář čelil obrovskému tlaku Bayernu s úspěchem a udržel čisté konto, když na něj šlo přímo 12 střel
Tým kola:
FC Schalke 04 - ve šlágru kola nepodcenil silného protivníka a po nejtěsnější výhře zůstaly 3 body doma

Překvapení kola:
80 100 diváků v Signal Iduna Park - neuvěřitelný počet fanoušků se sešel při utkání domácí Borussie Dortmund s 1. FC Norimberk (utkání skončilo 0:0)
Zklamání kola:
Bayern Mnichov - hvězdný bundesligový tým se nedokázal jako favorit soutěže prosadit na hřišti průměrného Frankfurtu

Největší návštěva: 80 100, Borussia Dortmund - 1. FC Norimberk
Nejslabší návštěva: 15 743, VfL Wolfsburg - VfL Bochum
Celkem: 392 406 diváků (minulé kolo 378 588)
Průměr: 43 601 (minulé kolo 42 065)