Zpět na » 1. Bundesliga » Augsburg a FC Schalke představily nové trenéry

1. Bundesliga - Augsburg a FC Schalke představily nové trenéry

Augsburg a FC Schalke představily nové trenéry © spox.com - Dirk Schuster a Markus Weinzierl

0

Líbilo se

06.06. - Bundesligové celky FC Augsburg a FC Schalke představily fanouškům nové trenéry. Augsburgu se ujímá trenér Dirk Schuster, který ve funkci nahradil Markuse Weinzierla, který odchází do FC Schalke.

Schuster dokázal postoupit s SV Darmstadt ze třetí divize až do Bundesligy. V letošní sezóně s Darmstadtem skončil na 14. místě nejvyšší německé fotbalové soutěže. Augsburg letos skončil na 12. místě a získal o bod více, než Darmstadt.

Augsburg ve čtvrtek představil Schustera jako svého nového kouče, kdy v Augsburgu podepsal tříletou smlouvu. Znamená to, že Ausburg opouští kouč Markus Weinzierl, který měl v Augsburgu platnou smlouvu až do roku 2019.

Augsburg tak dal svolení Weinzierlovi jednat s FC Schalke, se kterým se tedy nakonec domluvil a ve funkci trenéra střídá kouče Andre Breitenreitera. Schalke v letošní sezóně skončilo na 5. místě Bundesligy a v příští sezóně si zahraje Evropskou ligu.

Sledovali jsme cestu Markuse Weinzierla již delší dobu a v Augsburgu dokázal, že je vynikajícím trenérem, který podceňovaný celek dovedl do Evropské ligy,“ řekl sportovní ředitel FC Schalke Christian Heidel.

Je to trenér, který může dát mužstvu novou vlastní tvář a to je jistě pro Schalke dobře. Chceme tímto vytvořit nový začátek pro Schalke a Markus je tím správným člověkem, který přichází v ten správný čas.

Jsem velmi rád, že mám důvěru klubu. Být trenérem Schalke je velkou výzvou a jsem velmi rád, že ji mohu přijmout. Těším se na práci s týmem a budu dělat vše proto, aby naše spolupráce byla úspěšná,“ řekl nový trenér Markus Weinzierl.

Jakub Drakan / espnfc.com, soccerway.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články