Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern oslavil bundesligový titul, Brémy se zachránily, sestupuje Stuttgart

1. Bundesliga - Bayern oslavil bundesligový titul, Brémy se zachránily, sestupuje Stuttgart

Bayern oslavil bundesligový titul, Brémy se zachránily, sestupuje Stuttgart © twitter.com - Hráči Bayernu Mnichov oslavují čtvrtý ligový titul v řadě.

1

15.05. - REVIEW 34. kolo Bundesligy rozhodlo o tom, že po 40. letech sestupuje z nejvyšší německé ligové soutěže VfB Stuttgart, který prohrál 1:3 na hřišti Stuttgartu. Zachránily se Werder Brémy, které doma porazily 1:0 v přímém souboji Eintracht Frankfurt, který kvůli prohře půjde do baráže, kde se utká s Norimberkem. Bundesligový titul oslavil Bayern Mnichov, který doma porazil 3:1 Hannover.

Werder Brémy 1:0 Eintracht Frankfurt
Branka: 88. Djilobodji

Hosté začali zápas lépe, jenže hlavičku hostů skvěle vyrazil domácí brankář Wiedwald.Ve 20. minutě se dostal do šance hostující Makoto Hasebe, ale jeho střelu se štěstím vytáhl Wiedwald nad bránu. Ve 37. minutě se nepovedl odkop hostujícímu brankáři Hradeckemu, jehož chybu chtěl potrestat dalekonosným pokusem Levin Öztunali, ale mířil nad. V 63. minutě pálil mimo v dobré šanci domácí Zlatko Junuzovič. V 74. minutě pálil český reprezentant Theodor Gebre Selassie, ale jeho prudkou střelu vyboxoval Hradecky. Zápas tak rozhodl v 88. minutě, kdy po standardní situaci vznik v pokutovém území Frankfurtu zmatek, kterého využil domácí obránce Papy Mison Djilobodji, který doklepl míč do hostující brány a rozhodl o tom, že se Brémy v Bundeslize zachránily, zatímco Frankfurt bude muset do baráže o záchranu s Norimberkem.

Brémy v rozhodujícím zápase dokázaly porazi Frankfurt a zachránit se v Bundeslize. (zdroj: twitter.com)

Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, S. García - Grillitsch - Öztunali (77. Yildrim), Fritz, Junuzovič, Eggestein (60. Ujah) - Pizarro (90+1. Gálvez)
Eintracht Frankfurt: Hradecky - Regäsel, Abraham, Russ, Oczipka - Hasebe, Stendera - Aigner (86. Castaignos), Ben Hatira (67. Zambrano), Djakpa (59. Chandler) - Seferovič

VfL Wolfsburg 3:1 VfB Stuttgart

Branky: 11. Arnold (Schäfer), 29. Schürrle (Caliguiri), 90+2. Schürrle (Draxler) - 78. Didavi

Stuttgart zápas o záchranu začal velmi špatně a už v 11. minutě prohrával, když Schäfer poslal z levé strany centr do pokutového území hostů, kde se prosadil Maximilian Arnold - 1:0. V 16. minutě šel sám na Langeraka domácí útočník Kruse, ale Langerak jeho střelu vyrazil. Ve 29. minutě domácí zvýšil náskok, když se z protiútoku prosadil André Schürrle - 2:0. Ve 44. minutě pálil nebezpečně domácí Seguin, ale jeho střelu Langerak skvěle vyrazil. Na druhé straně poprvé zahrozili hosté, ale v obrovské šanci trefil Harnik pouze břevno domácí brány. Naději hostů vykřesal Daniel Didavi, který krásnou střelou z přímého kopu snížil na 1:2. V 79. minutě Wolfsburg mohl jít opět do dvoubrankového vedení, ale Dost ani Vieirinha nedokázali překonat Langeraka. V 87. minutě byli hosté blízko vyrovnání, ale střelu Maxima z přímého kopu skvěle vyrazil domácí brankář Casteels. A tak Wolfsburg poslal Stuttgart do druhé ligy ve druhé minutě nastavení, když se po druhé v zápase prosadil André Schürrle a upravil na konečných 3:1 pro Wolfsburg.

VfB Stuttgart po 40 letech opouští Bundesligu a sestupuje do druhé ligy. (zdroj: twitter.com)

Eintracht Frankfurt: Hradecky - Regäsel, Abraham, Russ, Oczipka, Djakpa - Aigner (84. Stendera), Hasebe, Huszti, Ben-Hatira (58. Chandler) - Castaignos (77. Waldschmidt)
Borussia Dortmund: Bürki - Durm (46. Sokratis), Bender, Hummels (65. Pulišič), Schmelzer - Mchitarjan, Sahin, Kagawa - Aubameyang (65. Castro), Reus - Ramos

FC Bayern Mnichov 3:1 Hannover 96

Branky: 13. Lewandowski, 28. Götze (Coman), 54. Götze - 66. Sobiech

Bayern oslavu čtvrtého titulu v řadě začal skvěle a ve 13. minutě, když domácí podnikli rychlý útok, který přesně zakončil útočník Robert Lewandowski - 1:0. Když ve 28. minutě přehodil hostujícího brankáře Zielera domácí Mario Götze, bylo jasné, že bavorský velkoklub poslední ligový zápas vyhraje - 2:0. Ve 35. minutě se Robert Lewandowski snažil patičkou překonat vyběhnutého Zielera, ale míč se od hostujícího brankáře odrazil do zámezí. Ve 37. minutě po centru Ribéryho trefil Coman hlavou tyč hostující brány. Bayern Mnichov zvýšil své vedení v 54. minutě, kdy se po druhé v zápase prosadil Mario Götze. V 60. minutě pálil nebezpečně hostující Prib, který pořádně protáhl domácího brankáře Ulreicha, který během druhého poločasu vystřídal Manuela Neuera. V 66. minutě se dostal za domácí obranu hostující útočník Artur Sobiech, který snížil na 3:1. V 67. minutě se do šance dostal hostující Prib, ale Ulreich jeho pokus nadvakrát zneškodnil. V 90. minutě ještě brankář Zieler vychytal ve velké šanci Artura Vidala a tak zápas skončil 3:1. Bayern Mnichov tak mohl s fanoušky začít slavit čtvrtý titul v řadě.

Mario Götze zvyšuje na 2:0 v zápase proti Hannoveru. (zdroj: twitter.com)

FC Schalke: Fährmann - Höwedes (71. Caicara), Matip, Neustädter, Kolašinac - Goretzka, Hojbjerg (76. Schöpf) - Sané, Meyer (83. Geis), Choupo-Moting - Huntelaar
FC Augsburg: Hitz - Gouweleeuw, Hong, Janker (86. Ji Dong-Won), Max (70. Stafylidis)- Kohr, Baier - Koo (32. Bobadilla), Altintop, Caiuby - Finnbogason

Kompletní výsledky 34. kola Bundesligy:

FC Augsburg 1:3 Hamburger SV
Branky: 11. Finnbogason - 36. Gregoritsch, 62. N. Müller (Gregoritsch), 74. Gregoritsch

SV Darmstadt 0:2 Borussia Mönchengladbach
Branky: 31. T. Hazard (Xhaka), 63. Hahn (Herrmann)

Borussia Dortmund 2:2 1. FC Köln
Branky: 11. Castro (Schmelzer), 75. Reus - 27. Modeste (Riise), 43. Jojič (Bittencourt)

TSG Hoffenheim 1:4 FC Schalke
Branky: 41. Uth (Elyonoussi) - 7. Huntelaar (Belhanda), 14. Choupo-Moting (Matip), 56. Sané (Huntelaar), 89. Schar vl. g.

Bayer Leverkusen 3:2 FC Ingolstadt
Branky: 31. Aranguiz (Brandt), 37. Kampl (Bellarabi), 61. Kiessling (Bellarabi) - 16. Leckie (Lezcano), 69. Hartmann pen.

1. FSV Mainz 0:0 Hertha Berlin
Červená karta: 87. Stark (Hertha Berlin)