Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern slaví čtvrtý bundesligový titul v řadě, Dortmund padl ve Frankfurtu

1. Bundesliga - Bayern slaví čtvrtý bundesligový titul v řadě, Dortmund padl ve Frankfurtu

Bayern slaví čtvrtý bundesligový titul v řadě, Dortmund padl ve Frankfurtu © twitter.com - Hráči FC Bayernu Mnichov oslavují čtvrtý bundesligový titul v řadě.

1

07.05. - REVIEW 33. kolo Bundesligy rozhodlo o tom, že Bayern Mnichov v sobotu slaví čtvrtý bundesligový titul v řadě. Bavorský velkoklub totiž vyhrál 2:1 na hřišti FC Ingolstadt. Borussia Dortmund překvapivě nestačila na o záchranu bojující Eintracht Frankfurt a prohrála 0:1. Borussia Mönchengladbach ve šlágru kola vyhrála doma 2:1 na Leverkusenem a je blízko ke kvalifikaci do Ligy mistrů v příští sezóně.

FC Ingolstadt 1:2 FC Bayern Mnichov
Branky: 42. Hartmann pen. - 15. Lewandowski pen., 32. Lewandowski (Alonso)

Bayern Mnichov slaví čtvrtý titul v řadě díky vítězství 2:1 na hřišti Ingolstadtu. Je třeba říci, že domácí celek byl bavorskému velkoklubu vyrovnaným soupeřem. Pro hosty zápas začal dobře, když ve 13. minutě Matip fauloval Ribéryho a nařízenou penaltu proměnil Robert Lewandowski - 0:1. Ve 23. minutě šel sám na domácího brankáře Douglas Costa, udělal Özcanovi kličku, nicméně míč mu odkopl vracející se domácí obránce. Ve 32. minutě našel Xabi Alonso přesně Roberta Lewandowského, který střelou k tyči zvýšil na 0:2. Ve 34. minutě pálil nebezpečně domácí Leckie, ale Neuer předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil. Ve 42. minutě Xabi Alonso fauloval jednoho z domácích hráčů a nařízenou penaltu proměnil Moritz Hartmann - 1:2. V 51. minutě pálil těsně vedle hostující David Alaba. V 62. minutě mohl zvýšit náskok hostů Thomas Müller, ale v dobré šanci přestřelil domácí bránu. V 71. minutě vyslal pěknou střelu Moritz Hartmann, ale jeho střela byla nepřesná. Ve druhé minutě nastavení spálil obrovskou šanci domácích Hinterseer.

Hráči Bayernu Mnichov oslavují čtvrtý bundesligový titul v řadě. (zdroj: twitter.com)

FC Ingolstadt: Özcan - da Costa, Matip, Hübner, Suttner - Gross, Roger, Cohen (63. Morales) - Hartmann (77. Hinterseer), Lezcano (82. Lex), Leckie
FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Javi Martínez, Kimmich, Alaba - Alonso (46. Benatia) - Costa, T. Müller, Alcantara (90. Rode), Ribéry (57. Rafinha) - Lewandowski

Eintracht Frankfurt 1:0 Borussia Dortmund

Branky: 14. Aigner (Hasebe)

Domácím jde o záchranu a utkání začali výborně. Nejdříve v 9. minutě hostující brankář Bürki reflexivně vyrazil pokus domácího útočníka Castaignose. Ve 13. minutě střelu Aignera vyrazil Bürki na roh. Z následného rohu nic nebylo, nicméně Hasebe poslal pěkným centrem míč do pokutového území, kam si na něj naskočil Stefan Aigner a poslal domácí do vedení 1:0. V 16. minutě pálil těsně vedle Aubameyang a ve 24. minutě gabonský kanonýr pálil nad domácí branku. Dortmund se snažil vyrovnat, nejdříve 45. minutě nebyla Kagawovi uznán gól kvůli ofsajdu, ve 47. minutě pálil do břevna Mats Hummels, ale byl mu odpískán útočný faul. Frankfurt pozorně bránil a nepouštěl hosty do vyložených šancí. V 82. minutě ránu Mchitarjana zablokovala domácí obrana v 86. minutě Mchitarjan hlavičkoval těsně nad domácí bránu. Frankfurt se tak překvapivě radoval z vítězství 1:0 a udělal tak velký krok k záchraně v Bundeslize.

Stefan Aigner stříli jedinou branku zápasu. (zdroj: twitter.com)

Eintracht Frankfurt: Hradecky - Regäsel, Abraham, Russ, Oczipka, Djakpa - Aigner (84. Stendera), Hasebe, Huszti, Ben-Hatira (58. Chandler) - Castaignos (77. Waldschmidt)
Borussia Dortmund: Bürki - Durm (46. Sokratis), Bender, Hummels (65. Pulišič), Schmelzer - Mchitarjan, Sahin, Kagawa - Aubameyang (65. Castro), Reus - Ramos

FC Schalke 1:1 FC Augsburg

Branky: 82. Huntelaar (Choupo-Moting) - 89. Baier (Kohr)

Domácí celek začal aktivně a v 15. minutě musel zasahovat hostující brankář Hitz proti Matipovi. Ve 28. minutě pálil Meyer, ale Hitz jeho střelu vyrazil na rohový kop. Ve 38. minutě pálil z volného kopu Klaas-Jan Huntelaar, mířil ale jen těsně vedle hostující brány. Ve 45. minutě mířil nad hlavou Finnbogason. V 64. minutě skvěle vyběhl Hitz proti Goretzkovi, kterého zahnal do velkého úhlu a míč následně odvrátili hostující obránci. V 78. minutě nebezpečně hlavičkoval Neustädter, ale Hitz předvedl další pěkný zákrok. V 82. minutě se už domácí dočkali. Choupo Moting našel přesně Klaase-Jana Huntelaara, který poslal Schlake do vedení 1:0. Jenže Augsburgu se podařilo v 89. minutě vyrovnat, když Kohr přihrál míč Danielu Baierovi, jehož střela ze střední vzdálenosti zapadla do domácí sítě.

FC Schalke ztratilo výhru v závěru zápasu. (zdroj: twitter.com)

FC Schalke: Fährmann - Höwedes (71. Caicara), Matip, Neustädter, Kolašinac - Goretzka, Hojbjerg (76. Schöpf) - Sané, Meyer (83. Geis), Choupo-Moting - Huntelaar
FC Augsburg: Hitz - Gouweleeuw, Hong, Janker (86. Ji Dong-Won), Max (70. Stafylidis)- Kohr, Baier - Koo (32. Bobadilla), Altintop, Caiuby - Finnbogason

Borussia Mönchengladbach 2:1 Bayer Leverkusen

Branky: 43. Hahn, 79. Hahn - 20. Aránguiz (J. Hernández)

Gladbach začal aktivně a už ve 2. minutě trefil Oscar Wendt tyč hostující brány. V 10. minutě šel sám na Lena Traoré, ale přestřelil hostující bránu. V 11. minutě vyrazil střelu Krusemu Sommer, který si následně poradil i s dorážkou Calhanoglua. Ve 20. minutě šli hosté překvapivě do vedení, když se po pěkné kombinační akci prosadil Charles Aránguiz - 0:1. Domácí se dočkali vyrovnání ve 43. minutě, když střelu Traorého vyrazil Leno k Andrému Hahnovi, který vyrovnal na 1:1. V 55. minutě opět pálil Traoré, ale Leno jeho střelu výborným zákrokem vyrazil. V 59. minutě zahrál rukou v pokutovém území Nordveit, ale penalta se nepískala. Domácí zápas otočili v 79. minutě, když přízemní centr Wendta našel volného André Hahna, který otočil zápas na 2:1 pro domácí.

Hráči Borussie Mönchengladbach se radují z vítězství nad Leverkusem. (zdroj: twitter.com)

Borussia Mönchengladbach: Sommer - Elvedi, Christensen, Nordveit - Traoré (80. Herrmann), Dahoud (78. T. Hazard), Xhaka, Wendt - Hahn, Stindl - Raffael (87. Stranzl)
Bayer Leverkusen: Leno - Bender, Ramalho, Toprak (83. Frey), Henrichs - Kruse, Aránguiz, Kramer (46. Jedvaj), Calhanoglu (81. Mehmedi) - Kiessling, J. Hernández

Hamburger SV 0:1 VfL Wolfsburg

Branka: 73. Gustavo (Naldo)

Hamburgeru v zápase už o nic nešlo a tak domácí fanoušci veškerou pozornost směřovali k útočníkovi Ivicu Oličovi, který před domácími fanoušky odehrál za Hamburger SV poslední zápas, protože po této sezóně pověsí fotbalové kopačky na hřebík. První poločas nabídl fanouškům nudnou podívanou a první velkou šanci viděli až v 71. minutě, kdy míč z kopačky Schürrleho už překonal domácího brankáře Drobného, ale míč před brankovou čárou odkopl jeden z domácích obránců. O dvě minuty později se už hosté radovali z jediné branky zápasu, když hlavičku Nalda tečoval Luiz Gustavo a postaral se tak o vítězství Wolfsburgu 0:1.

Wolfsburg vybojoval těsné vítězství na hřišti Hamburgeru SV. (zdroj: twitter.com)

Hamburger SV: Drobný - Sakai, Djourou, Spahič, Ostrzolek - Kačar, Holtby (84. Reis) - Gregoritsch (74. Bahoui), Hunt, Iličevič - Lasogga (64. Olič)
VfL Wolfsburg: Casteels - Träsch (55. Caliguiri), Naldo, Dante, Schäfer (78. Guilavogui) - Seguin, Gustavo - Vieirinha, Arnold, Schürrle - M. Kruse (90. Dost)

Kompletní výsledky 33. kola Bundesligy:

Hannover 96 1:0 TSG Hoffenheim
Branka: 28. Kiyotake (Sarenren-Bazee)

Hertha Berlin 1:2 SV Darmstadt
Branky: 14. Darida (Mittelstadt) - 24. Gondorf (Heller), 82. S. Wagner (Gondorf)
Červená karta: 87. S. Wagner (SV Darmstadt)

1. FC Köln 0:0 Werder Brémy

VfB Stuttgart 1:3 1. FSV Mainz
Branky: 6. Gentner (Heise) - 37. Malli (Onisiwo), 53. Córdoba (Frei), 77. Onisiwo (Córdoba)