Zpět na » 1. Bundesliga » Korunovace mistra se odkládá, Bayern nedokázal porazit Gladbach, Dortmund rozstřílel Wolfsburg

1. Bundesliga - Korunovace mistra se odkládá, Bayern nedokázal porazit Gladbach, Dortmund rozstřílel Wolfsburg

Korunovace mistra se odkládá, Bayern nedokázal porazit Gladbach, Dortmund rozstřílel Wolfsburg © twitter.com - Pierre-Emerick Aubameyang se hned dvakrát trefil do sítě Wolfsburgu.

0

30.04. - REVIEW 32. kolo Bundesligy neskončilo korunovací ligového mistra. Domácí Bayern Mnichov totiž pouze remizoval v Allianz Aréně s Borussií Mönchengladbach. Naopak Borussia Dortmund si s chutí zastřílela a doma nadělila Wolfsburgu pět banánů. Schalke zabralo na hřišti Hannoveru a uchovalo si šanci na Ligu mistrů v příští sezóně. Zabral také Eintracht Frankfurt, který vyhrál na hřišti Darmstadtu a má šanci se ještě zachránit. Leverkusen porazil Herthu a zajistil si místo v Lize mistrů.

FC Bayern Mnichov 1:1 Borussia Mönchengladbach
Branky: 6. Tasci (T. Müller) - 72. Hahn (Stindl)

Domácí Bayern vykročil za čtvrtým ligovým titulem skvěle hned od začátku utkání. V 6. minutě si na rohový kop naskočil Thomas Müller, který sklepl míč pro Serdara Tasciho, který ho poslal za záda hostující gólmana - 1:0. V 16. minutě mohli hosté vyrovnat, když si na centr naběhl hostující Hahn, ale jeho hlavičku skvěle vyrazil domácí brankář Manuel Neuer. V 41. minutě měli hosté štěstí, když centr Comana si málem do vlastní sítě srazil hostující Wendt. Po změně stran zahrozil Granit Xhaka, jehož přízemní centr skončil těsně vedle domácí brány. Hosté začali pořádně kousat a v 69. minutě jen těsně na centr Herrmanna nedosáhl hostující útočník Hahn. Nicméně hosté se dočkali v 72. minutě, kdy po pěkné kolmici Larse Stindla se prosadil Andre Hahn - 1:1. Domácí se snažili opět strhnout vedení na svou stranu, ale hosté pozorně bránili a tak zápas skončil překvapivou remízou 1:1.

Andre Hahn překazil Bayernu Mnichov oslavy čtvtého bundesligového titulu za sebou. (zdroj: twitter.com)

FC Bayern Mnichov: Neuer - Benatia, J. Boateng (68. Alaba), Tasci (77. Costa) - Rafinha, Rode, Kimmich, Bernat - Coman, T. Müller, Götze (62. Alcantara)
Borussia Mönchengladbach: Sommer - Elvedi, Christensen, Nordveit - Traoré (61. Herrmann), Dahoud, Xhaka, Wendt - T. Hazard (57. Stindl), Hahn, Raffael (90+1. Hofmann)

Borussia Dortmund 5:1 VfL Woflsburg

Branky: 5. Kagawa (Mchitarjan), 7. Ramos (Kagawa), 58. Reus (Ramos), 77. Aubameyang (Mchitarjan), 79. Aubameyang (Schmelzer) - 86. Schürrle (Kruse)

Domácí byli v zápase velkými favority, už hlavně proto, že „Vlci“ mají v posledních kolech velmi špatnou formu. A domácí na Wolfsburg vlétli pořádně zostra a po sedmi minutách bylo po zápase. V 5. minutě se do střely opřel Mchitarjan, střelu se mu ale hodně svezla nohy, nicméně míč napálil k Kagawovi, který ho poslal do hostující sítě - 1:0. V 7. minutě Kagawa pěknou přihrávkou našel volného Adriána Ramose, který zvýšil už na 2:0. V 17. minutě zahrozili hosté, když Caliguiri z ostrého úhlu trefil břevno domácí brány. V 31. minutě šel sám na Benaglia Marco Reus, udělal brankáři kličku, ale dostal se do velkého úhlu, ze kterého poslal míč jen do boční sítě hostující brány. Nicméně domácí se zvýšení náskoku dočkali v 58. minutě, kdy nejdříve Benaglio nadvakrát vychytali šance domácího týmu, na následnou střelu Marca Reuse už byl ale krátký - 3:0. V 76. minutě pálil jen těsně vedle střídající Aubameyang, ale gabonský útočník si spravil chuť o minutu později, když se prosadil po příhrávce Mchitarjana - 4:0. A v 79. minutě to už bylo 5:0, tentokrát Aubameyangovi centrem asistoval Marcel Schmelzer - 5:0. Hosté se dočkali aspoň čestné trefy, když se z protiútoku v 86. minutě prosadil André Schürrle.

Dortmund si smlsl na Wolfsburgu a rozstřílel ho 5:1. (zdroj: twitter.com)

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek (61. Durm), Bender, Hummels, Schmelzer - Castro, Weigl (69. Sahin) - Mchitarjan, Kagawa, Reus - Ramos (68. Aubameyang)
VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch (80. Vieirinha), Naldo, Knoche, Schäfer - Guilavogui, Gustavo - Caliguiri, Arnold (73. Kruse), Schürrle - Dost (81. Seguin)

Více informací pro všechny fanoušky Borussie Dortmund najdete na FB stránkách Borussia Dortmund.

Hannover 96 1:3 FC Schalke

Branky: 21. Sobiech (Sarenren-Bazee) - 11. Choupo-Moting (Goretzka), 45. Huntelaar (Sané), 80. Schöpf (Matip)

Domácí celek zahrozil už ve 4. minutě, ale střelu Klause vyrazil hostující brankář Fährmann. V 11. minutě šli hosté do vedení, když Leon Goretzka pěkným pasem vyzval ke skórování Erica Choupo-Motinga - 0:1. Domácí odpověděli v 21. minutě, když přihrávku Sarenren-Bazee doklepl do prázdné branky Artur Sobieh - 1:1. Ve 34. minutě hlavičkoval nebezpečně Meyer, ale trefil pouze dobře postaveného domácího brankáře Zielera. Ve 45. minutě šlo Schalke opět do vedení, když se na pravé straně uvolnil Leroy Sané a jeho následnou přihrávku zužitkoval Klaas-Jan Huntelaar - 1:2. V 51. minutě pálil pěkně Choupo-Moting, ale Zieler předvedl výborný zákrok a střelu vyrazil. Hosté rozhodli o svém vítězství v 80. minutě, když se hned po svém příchodu na trávník prosadil Alessandro Schöpf - 1:3.

Hráči FC Schalke se radují z vítězství 3:1 na hřišti Hannoveru. (zdroj: twitter.com)

Hannover 96: Zieler - Sakai, Sané, Anton, Albornoz - Fossum (86. Prib), Schmiedebach - Sarenren-Bazee (76. Szalai), Kiyotake, Klaus (71. Sulejmani) - Sobiech
FC Schalke: Fährmann - Caicara (46. Riether), Matip, Neustädter, Kolašinac - Hojbjerg, Goretzka - Choupo-Moting, Meyer (80. Schöpf), Sané (90.Belhanda) - Huntelaar

Bayer Leverkusen 2:1 Hertha Berlin
Branky: 3. Brandt (Aránguiz), 15. L. Bender - 21. Ibiševič (Pekarík)

Domací začali skvěle a ve 3. minutě využil Julian Brandt chybu hostujícího obránce Petera Pekaríka a poslal Leverkusen do vedení - 1:0. A v 15. už vedli domácí o dvě branky. Centr do pokutového území si hosté předávali jak horký brambor, toho využil domácí Lars Bender a zvýšil vedení na 2:0. Nicméně hosté nesložili zbraně a v 21. minutě zkorigovali zápas, když na centr Petera Pekaríka si naskočil Vedad Ibiševič a snížil hlavou na 2:1. Ve 30. minutě vyslal dělovku na hostující bránu Charles Aránguiz, ale jeho střelu dokázal konečky prsty vytěsnit na rohový kop hostující bránkář Jarstein. V 53. minutě pálil z ostrého úhlu Bellarabi, ale jeho střelu dokázal se štěstím vykoupnout Jarstein na tyč své brány. V 80. minutě měl Karim Bellarabi další tutovku, když šel z úhlu sám na Jarsteina, ale berlínský gólman předvedl skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil. Leverkusen si tak díky vítězství zajistil jistou účast v základní skupině Ligy mistrů pro příští sezónu a z 3. místa letošní Bundesligy ho už nikdo nesesadí.

Julian Brandt poslal Leverkusen do vedení už ve 3. minutě zápasu. (zdroj: twitter.com)

Bayer Leverkusen: Leno - Bellarabi, Ramalho, Kramer, Henrichs - Beender, Aránguiz - Calhanoglu (90 +1.R. Kruse), Kampl, Brandt (73. Kiessling) - J. Hernández (87. Toprak)
Hertha Berlin: Jarstein - Pekarík, Langkamp, Stark, Plattenhardt - Lustenberger - Weiser, Skjelbred (76. Baumjohann), Cigerci, Kalou (57. Haraguchi) - Ibiševič