Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern vyhrál v Berlině a přiblížil se k titulu, Dortmund porazil Stuttgart

1. Bundesliga - Bayern vyhrál v Berlině a přiblížil se k titulu, Dortmund porazil Stuttgart

Bayern vyhrál v Berlině a přiblížil se k titulu, Dortmund porazil Stuttgart © twitter.com - Bayern Mnichov oslavuje vítězství nad Herthou Berlin

1

24.04. - REVIEW Fotbalisté Bayernu Mnichov udělali další krok k zisku čtvrtého bundesligového titulu v řadě. V sobotním zápase vyhráli na hřišti Herthy Berlin výsledkem 2:0 a dva body je dělí od zisku ligového titulu. Jejich pronásledovatel Borussia Dortmud vyhrála 3:0 na hřišti VfB Stuttgart. Wolfsburg opět potvrdil, že se výsledkově trápí a doma překvapivě nestačil 0:2 na FC Augsburg. Ve večerním utkání Leverkusen otočil zápas na hřišti FC Schalke a vyhrál 3:2.

VfB Stuttgart 0:3 Borussia Dortmund
Branky: 21. Kagawa (Mchitarjan), 45. Pulišič, 56. Mchitarjan

Hosté začali zápas aktivně a v 9. minutě se v dobré šanci ocitl Marco Reus, ale pálil nepřesně. V 21. minutě šla Borussia Dortmund do vedení, když krásný přízemní centr Mchitarjana našel volného Shinji Kagawu, který poslal hosty do vedení - 0:1. Další tutovku Dortmundu s vypětím všech sil vyrazil domácí brankář Tyton, který se zaskvěl proti střele útočníka Adriána Ramose. Hosté zvýšili své vedení těsně před poločasem. Střelu Mchitarjana vyrazil Tyton pouze k volnému Christianu Pulišičovi, který zvýšil na 0:2. Druhý poločas začal další brankou Dortmundu. Hlavičku Ramose ještě Tyton dokázal vyrazit, ale Henrich Mchitarjan z dorážky zvýšil na 0:3. V 87. minutě mohl přidat čtvrtou branku Leitner, ale domácí brankář Tyton jeho střelu vyrazil na břevno.

Christian Pulišič zvýšil vedení Dortmundu na 0:2. (zdroj: twitter.com)

VfB Stuttgart: Tyton - Klein, Schwaab, Barba (80. Heise), Insúa (63. Niedermeier) - Rupp (62. Maxim), Gentner - Harnik, Didavi, Kosti - Werner
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm - Kagawa, Weigl (82. Sahin), Pulišič (76. Leitner) - Mchitarjan, ramos, Reus (76. Schmelzer)

Hertha Berlin 0:2 FC Bayern Mnichov

Branky: 48. Vidal (Götze), 79. Douglas Costa (Benatia)

Bayern Mnichov udělal důležitý krok obhajobě titulu, když zvítězil na hřišti Herthy Berlin 2:0. V 8. minutě poprvé zahrozil hostující Douglas Costa, ale jeho střelu domácí brankář Kraft vyrazil. V 19. minutě se dostali do šance domácí, ale pokus Wiesera byl hostující obranou zablokován. V 21. minutě Costa vyslal do úniku Thiaga Alcantaru, ale skvěle vyběhl brankář Kraft a hostujícího hráče vychytal. Hosté se tak dočkali až v 48. minutě, kdy po přihrávce Maria Götzeho se prosadil střelou Arturo Vidal - 0:1. V 72. minutě se dostal do šance Robert Lewandowski, ale Kraft se štěstím jeho pokus z úhlu vyrazil. Bayern definitivně rozhodl o svém vítězství 79. minutě, když se krásnou táhlou střelou do šibenice prosadil Douglas Costa a rozhodl tak o vítězství Bayernu poměrem 0:2.

Arturo Vidal oslavuje svou branu do sítě Herthy Berlin. (zdroj: twitter.com)

Hertha Berlin: Kraft - Pekarík, Langkamp, Stark, Mittelstädt - Lustenberger, Cigerci (84. Kohls) - Weiser, Stocker (64. Kalou), Plattenhardt - Ibiševič (46. Schieber)
FC Bayern Mnichov: Neuer - Kimmich, Tasci, Benatia - Rafinha (57. Alaba), Götze, Vidal, Thiago, Costa - T. Müller (57. Ribéry), Lewandowski (84. Javi Martínez)

VfL Wolfsburg 0:2 FC Augsburg

Branky: 1. Finnbogason (Altintop), 57. Altintop (Finnbogason)

Hosté šli překvapivě do vedení už v první minutě zápasu, když se do úniku dostal Alfred Finnbogason a prostřelil domácího brankáře Diega Benaglia - 0:1. V 10. minutě pálil domácí Caliguiri, ale hostující brankář Hitz jeho pokus vyrazil nad hostující bránu. V 35. minutě trefil po centru Träsche z blízkosti domácí Arnold tyč hostující brány. V 38. minutě pálil jen těsně vedle domácí hráč Luiz Gustavo. V 57. minutě hosté zvýšili náskok, když střelu Finnbogasona vyrazil Benaglio k volnému Halilu Altintopovi,který zvýši na 0:2. V 66. minutě zachránil domácí celek brankář Benaglio, když vychytal nájezd Finnbogasona. V 90. minutě to ještě zkoušel střelou domácí Seguin, ale Hitz si s jeho pokusem poradil. Augsburg tak překvapivě vyhrál ve Wolsburgu po výsledku 0:2.

Hráči Augsburgu se radují z druhé branky vstřelené do sítě Wolfsburgu. (zdroj: twitter.com)

VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, R. Rodríguez (74. Putaro) - Guilavogui, Gustavo (61. Schäfer), Arnold - Caliguiri (85. Seguin), Dost, M. Kruse
FC Augsburg: Hitz - Opare, Gouweleeuw, Klavan - Verhaegh (40. Hong Jong-ho), Altintop (88. Chi Ton-Won), Baier (59. Feulner), Max - Finnbogason, Ku, Cauiby

FC Schalke 2:3 Bayer Leverkusen

Branky: 14. Choupo-Moting (Meyer), 29. Sané (Meyer) - 54. Brandt (Bellarabi), 56. Bellarabi (Henrichs), 60. Hernández (Brandt)

Bayeru Leverkusen se podařilo během šesti minut otočit šlágr kola na hřišti FC Schalke a po vítězství 2:3 tak udělali další důležitý krok pro účast v Lize mistrů v příští sezóně. Domácí začali aktivně a už ve 4. minutě pálil těsně vedle útočník Choupo-Moting. O minutu později ve vápně fauloval Toprak domácího Saného a nařízenou penaltu vychytal Huntelaarovi hostující brankář Leno. Domácí se ale dočkali ve 14. minutě, když střelu Choupo-Motinga nešťastně tečoval Toprak - 1:0. Schalke zvýšilo svůj náskok ve 29. minutě, kdy po přihrávce Meyera se prosadil Leroy Sané - 2:0. Leverkusen se ale nevzdal a ukázal skvělý obrat! V 54. minutě se po kombinaci s Bellarabim prosadil hostující Julian Brandt - 1:2. O minutu později napálil Javier Hernández břevno domácí brány, nicméně z následné akce se po centru kolenem prosadil Karim Bellarabi a vyrovnat na 2:2. Obrat hosté dokonali v 60. minutě, kdy přihrávka Kevina Kampla našla přesně Javiera Hernándeze, který propálil domácího brankáře Fährmanna - 2:3. V 66. minutě trefil Aránguiz z přímého kopu břevno domácí brány. V 68. minutě vyrazil hostující brankář Leno pokus domácího útočníka Klaase-Jana Huntelaara. Oba týmy se poté střídali v neproměňování šancí, ale branka už nepadla a tak zápas skončill vítězstvím Leverkusenu po výsledku 2:3.

Karim Bellarabi oslavuje vyrovnávající branku do sítě FC Schalke. (zdroj: twitter.com)

FC Schalke: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter (87. Höwedes), Kolašinac - Geis (78. Gorentzka), Hojbjerg (68. Belhanda) - Sané, Meyer, Choupo-Moting - Huntelaar
Bayer Leverkusen: Leno - Jedvaj (32. Henrichs), Tah, Toprak (65. Ramalho), Wendell - Aránguiz, Bender (46. Kiessling) - Bellarabi, Kampl, Brandt - J. Hernández

Kompletní výsledky 31. kola Bundesligy:

Hamburger SV 2:1 Werder Brémy
Branky: 5. Lasogga (N. Müller), 32. Lasogga (Ostrzolek) - 65. Ujah

FC Ingolstadt 2:2 Hannover 96
Branky: 10. Morales (da Costa), 25. Hartmann (Gross) - 58. Sakai (Szalai), 82. Kioyotake
Červená karta: 20. Bregerie (FC Ingolstadt)

1. FC Köln 4:1 Darmstadt SV
Branky: 4. Modeste (Gerhardt), 35. Modeste (Sörensen), 52. Risse, 75. Risse (Lehmann) - 12. Goundorf

Borussia Mönchengladbach 3:1 TSG Hoffenheim
Branky: 7. Toljan vl.g., 45. Dahoud (Hahn), 61. Hahn (Dahoud) - 54. Kramarič (Volland)

Eintracht Frankfurt 2:1 1.FSV Mainz
Branky: 28. Russ (Ben Hatira), 84. Bell vl.g. - 18. Brosinski