Zpět na » 1. Bundesliga » DFB Pokal: Bayern Mnichov a Dortmund postoupily do finále

1. Bundesliga - DFB Pokal: Bayern Mnichov a Dortmund postoupily do finále

DFB Pokal: Bayern Mnichov a Dortmund postoupily do finále © twitter.com - Borussia Dortmund se raduje z postupu do finále DFB Pokal.

1

21.04. - REVIEW Dortmund zvládl středeční náročný semifinálový duel na hřišti Herthy Berlin a po vítězství 3:0 postoupil do finále DFB Pokal. V něm se utká s Bayernem Mnichov, který v Allianz Aréně naplnil roli papírového favorita a porazil po dvou brankách Thomase Müllera Werder Brémy 2:0.

Hertha Berlin 0:3 Borussia Dortmund
Branky: 20. Castro, 75. Reus (Kagawa), 83. Mchitarjan (Reus)

Vestfálský celek na finále nasměroval už ve 20. minutě Gonzalo Castro, ke kterému se odrazil stražený centr Kagawy a Castro míč přesnou střelou poslal do šibenice domácí brány - 0:1. Ve 26. minutě se dostal do slušné šance Marco Reus, ale z dobré pozice přestřelil bránu Herthy. Domácí se snažili vyrovnat skóre zápasu a nejblíže k tomu byli v 65. minutě, kdy na rohový kop si naskočil Brooks, který hlavou míč posunul k levé tyči hostující brány, kdy na míč jen těsně nedosáhl ve skluzu Salomon Kalou. V 68. a v 69. minutě se dvakrát po sobě zaskvěl domácí brankář Jarstein po střele Ramose a následně chytil i pokus Mchitarjana. V 74. minutě si na centr naskočil Salamon Kalou, ale hlavičkou poslal míč jen těsně vedle hostující brány. Z protiútoku ale Dortmund vstřelil druhou branku, když Brooks ztratil míč po souboji s Kagawou, který ho poslal na volného Reuse, který zvýšil skóre zápasu na 0:2. V 78. minutě trefil Gündogan tyč domácí brány a tak Dortmund potvrdil postup v 83. minutě, kdy hosté využili chybu v domácí rozehrávce a po přihrávce Reuse zvýšil na konečných 0:3 Henrich Mchitarjan.

Gonzalo Castro střílí úvodní branku zápasu mezi Herthou Berlin a Borussií Dortmund. (zdroj: twitter.com)

Hertha Berlin: Jarstein - Weiser, Stark, Brooks, Plattenhardt - Skjelbred, Lustenberger - Haraguchi (65. Schieber), Hegeler (62. Baumjohann), Kalou - Ibiševič
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Bender, Hummels, Schmelzer (84. Durm) - Castro (77. Gündogan), Weigl, Kagawa - Mchitarjan, Ramos, Reus

FC Bayern Mnichov 2:0 Werder Brémy

Branky: 31. T. Müller, 70. T. Müller pen.

Domácí celek byl v zápase velkým favoritem, a ačkoliv ho v úvodu zápasu trápily nepřesnosti, brankový stav zápasu prolomil už v 31. minutě domácí hvězda Thomas Müller, který si naskočil na centr z rohového kopu z kopačky Xabiho Alonsa a hlavičkou poslal míč do hostující sítě - 1:0. Bayern si překvapivě nevytvářel mnoho šancí, ačkoliv měl velkou územní převahu a často držel míč na svých kopačkách. Nicméně hosté ucítili šanci zápas otočit a v 61. minutě se na přízemní centr Gebre Selassieho marně natahoval Jannik Vestergaard, na míč ale kopačkou nedosáhl. V 63. minutě byli diváci svědky velmi sporného momentu, když Alaba byl slabě zatažen jedním z hostujících hráčů za rameno, nicméně při odkopu míč upadl a míč poslal za záda Manuela Neuera. Rozhodčí ale tuto kuriózní branku neuznal kvůli faulu hostujícího hráče. V 69. minutě byl Arturo Vidal faulován v pokutovém území Brém a nařízenou penaltu proměnil Thomas Müller. Bayern si už zbytek zápasu v klidu pohlídal a je tak prvním finalistou letošního ročníku DFB Pokal.

Bayern Mnichov je prvním finalistou letošní ročníku DFB Pokal. (zdroj:twitter.com)

FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Javi Martinez, Alaba, Bernat - Xabi Alonso - Coman (67. Vidal), T. Müller, Götze (62. Thiago), Ribéry - Lewandowski
Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Stenberg - Grillitsch, Fritz (82. Kleinheisler) - Yatabaré (73. Öztunali), Junuzovič, Bartels - Pizarro (73. Ujah)