Zpět na » 1. Bundesliga » DFB potrestal Fahrenhorsta

1. Bundesliga - DFB potrestal Fahrenhorsta

0

10.04. - Sportovní komise Německého fotbalového svazu (DFB) vynesla rozsudky po událostech 28.kola. Zatímco v případě útočníka Leverkusenu Stefana Kießlinga, který se dopustil urážky rozhodčího, byla shovívavá (trest na jediný zápas), tak Hannover 96 se bude muset obejít bez svého obránce Franka Fahrenhorsta hned ve dvou utkáních.

Frank Fahrenhorst byl v sobotním domácím střetnutí proti FC Bayernu München (1:2) rozhodčím Manuelem Gräfem v 79.minutě vyloučen po zákroku na Marka van Bommela. Sportovní komise DFB jej proto potrestala zákazem startu ve dvou zápasech. Trenér Dieter Hecking bude tedy moci Fahrenhorsta znovu postavit až ve 31.kole, kdy Hannover v sobotu 28.dubna přivítá na Bruchwegstadionu 1.FSV Mainz 05.

Lépe dopadl Stefan Kießling z Bayeru Leverkusen. Ăštočníka sportovní komise potrestala za urážku rozhodčího. Kießling viděl v 80.minutě zápasu proti VfL Bochumi (1:4) od sudího Petera Gagelmanna červenou kartu. Po jeho rozhodnutí mu ukázal nepřípustné gesto. Trenérovi Michaelovi Skibbemu bude tedy chybět v zápase na FC Bayernu München, v následném duelu proti svému bývalému zaměstnavateli 1.FC Nürnbergu již ale bude moci vyběhnout na trávník.