Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern kráčí za bundesligovým titulem, Dortmund porazil Hamburger SV

1. Bundesliga - Bayern kráčí za bundesligovým titulem, Dortmund porazil Hamburger SV

Bayern kráčí za bundesligovým titulem, Dortmund porazil Hamburger SV © twitter.com - Bayern Mnichov se raduje z vítězství nad FC Schalke.

2

17.04. - REVIEW Dortmund v neděli doma v klidu porazil Hamburger SV, nicméně Bayern Mnichov se opět přiblížil k zisku titulu, když stejným výsledkem doma přejel FC Schalke. V pátek Hannover doma překvapivě porazil Borussi Mönchengladbach. V sobotním programu se dařilo celkům bojujícím o záchranu. Werder Brémy si doma vyšláply na Wolfsburg, Hoffenheim otočil domácí duel s Herthou Berlin a Darmstadt na svém stadionu porazil Ingolstadt. Augsburg v záchranářském duelu doma porazil Stuttgart.

Borussia Dortmund 3:0 Hamburger SV
Branky: 38. Pulišič (Hummels), 44. Ramos (Sahin), 86. Ramos
Červená karta: 52. Adler (Hamburger SV)

Dortmund potvrdil roli favorita a doma porazil Hamburger SV. Hosté začali aktivně a v 17. minutě jen těsně vedle hlavičkoval Iličevič. Ve 38. minutě šel Dortmund do vedení, když po krásné kombinační se prosadil střelou k tyči Christian Pulišič - 1:0. Domácí celek se ještě více uklidnil ve 44. minutě, když se po pěkné individuální akci trefil domácí útočníka Adrián Ramos - 2:0. Hosté se nedokázali dostat do hry a ještě hůře pro ně bylo v 52. minutě, kdy šel sám na brankáře Adlera domácí útočník Shinji Kagawa, kterého Adler při kličce srazil a byl rozhodčím vyloučen. Dortmund si tak zápas v poklidu pohlídal a v 86. minutě přidal pojišťující trefu opět Adrián Ramos a upravil na konečných 3:0 pro Dortmund.

Christian Pulišič oslavuje svou trefu do sítě Hamburgeru SV. (zdroj: twitter.com)

Borussia Dortmund: Bürki - Passlack, Bender, Hummels, Ginter (75. Schmelzer) - Gündogan (65. Leitner), Sahin - Pulišič, Kagawa, Castro (75. Aubameyang) - Ramos
Hamburger SV: Adler - Sakai, Reis, Spahič, Ostrzolek - Ekdal, Kačar (54. Drobný) - N. Müller (67. Gregoritsch), Holtby, Iličevič - Lasogga (35. Schipplock)

FC Bayern Mnichov 3:0 FC Schalke

Branky: 54. Lewandowski (Vidal), 65. Lewandowski (Rafinha), 73. Vidal (Ribéry)

Bayern Mnichov udělal další výrazný krok k obhajobě bundesligového titulu a zisku tak ligového primátu po čtvrté v řadě. V Allianz Aréně si svěřenci Pepa Guardioly smlsli na hráčích FC Schalke, ačkoliv si hosté do prvního poločasu uchovali naději na bodový zisk. Ve druhém poločase ale v 54. minutě poprvé udeřil polský kanonýr Robert Lewandowski, který si na prsa zpracoval centr Artura Vidal a poslal bavorský velkoklub do vedení - 1:0. Schalke nedělala domácích velké potíže a v 65. minutě mnichovský celek zvýšil své vedení. Nadýchaný centr z kopačky Rafinhi přesně našel hlavu Roberta Lewandowského, který poslal míč podruhé do hostující sítě - 2:0. V 73. minutě se dočkal také dnes aktivní Chilan Arturo Vidal, který zužitkoval pěkné sólo Francka Ribéryho a upravil skóre na konečných 3:0.

Arturo Vidal se raduje z branky vstřelené do sítě FC Schalke. (zdroj: twitter.com)

FC Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, Benatia (62. Kimmich), Alaba, Bernat - Lahm - Coman, Götze, Vidal (77. Rode), Costa (68. Ribéry) - Lewandowski
FC Schalke: Fährmann - Riether, Matip, Neustädter - Caicara, Hojbjerg, Geis (70. Belhanda), Aogo - Sané, Huntelaar (70. Meyer), Choupo-Moting (80. Schöpf)

Bayer Leverkusen 3:0 Eintracht Frankfurt

Branky: 70. Kampl, 76. Brandt (Bellarabi), 90. Bellarabi (Aránguiz)

Utkání v Leverkusenu nabídlo velmi opatrnou hru. Domácí se snažili něco na svého soupeře vymyslet, ale nedařila se jim rozehrávka a zbytečně ztráceli míč, zatímco hosté se snažili o rychlé protiútoky a hráli z pohledu diváka atraktivnější fotbal. V 50. minutě utkání vytvořil domácí brankář rekord Leverkusenu, když 528 minut v řadě neinkasoval a udržel čisté konto. První velká šance utkání přišla v 57. minutě když se sám octil v obrovské šanci Kittel, ale jeho střele jen těsně minula domácí bránu. A tato šance hosty hodně mrzela. Protože v 70. minutě se prosadil Kevin Kampl, který byl na hřišti jen pár sekund, co vystřídal Javiera Hernándeze a poslal tak Leverkusen do vedení - 1:0. A to nastartovalo domácí a v 76. minutě přesně našel Bellarabi volného Juliana Brandta, který zvýšil na 2:0. Tečku za zápas udělal v 90. minutě Karim Bellarabi, který upravil na konečných 3:0.

Leverkusen vybojoval tři body proti Frankfurtu a zabojoval tak ještě o Ligu mistrů. (zdroj: twitter.com)

Bayer Leverkusen: Leno - Jedvaj, Tah, Kramer, Henrichs - Aránguiz, Jurčenko (84. Frey) - Bellarabi, Calhanoglu (59. Kiessling), Brandt - Hernández (70. Kampl)
Eintracht Frankfurt: Hradecky - Chandler, Abraham, Russ, Oczipka - Stendera (46. Kittel), Hasebe, Huszti - Aigner, Castaignos (61. Djakpa), Seferovič

Werder Brémy 3:2 VfL Wolfsburg

Branky: 32. Pizarro pen., 64. Bartels (Junuzovič), Yatabaré (Junuzovič) - 36. Guilavogui (Dost), 87. Dost (Rodríguez)

Domácí bojují o setrvání v Bundeslize a na svého soupeře vlítli hned od začátku. Už v 19. minutě vychytal Benaglio ve velké šanci Floriana Grillitsche. Ve 29. minutě střela Fina Bartelse skončila na tyči hostující brány, míč se následně odrazil k Claudiovi Pizarrovi, který přestřelil branku Wolfsburgu. O minutu později Benaglio vychytal v šanci Bartlese a v 31. minutě fauloval Vieirinha ve vápně Junuzoviče a nařízenou penaltu proměnil Claudio Pizarro - 1:0. Ve 36. minutě si na roh Wolfsburgu naskočil Bas Dost, jehož hlavička našla volného Josuha Guilavoguiho, který vyrovnal na 1:1. Ve 38. minutě Benaglio zlikvidoval další tutovku domácího celku a tak první poločas skončil remízou 1:1. V 64. minutě šly Brémy opět do vedení, když po přihrávce Junuzoviče se prosadil Fin Bartels - 2:1. V 75. minutě pálil ze střední vzdálenosti Naldo, ale jeho krásnou střelu vyrazil domácí brankář Wiedwald. A tak udeřilo na druhé straně, když střelu Junuzoviče vyrazil Benaglio k volnému Sambou Yatabarému, který zvýšil na 3:1. Jenže hosté se nevzdali a v 87. minutě snížil Bas Dost po přihrávce Ricarda Rodrígueze - 3:2. Wolfsburg už ale vyrovnat nestihl a tak se z důležitého vítězství radovaly Werder Brémy.

Brémy slaví domácí vítězství nad Wolfsburgem. (zdroj: twitter.com)

Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Gálvez, Vestergaard, García (54. Stenberg) - Grillitsch - Yatabaré (89. Öztunali), Fritz, Junuzovič, Bartels - Pizarro (84. Hüsing)
VfL Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha (72. Caliguiri), Naldo,Knoche, Rodríguez - Guilavogui (72. Arnold), Gustavo - Henrique (58. Träsch), Arnold, Schürrle - Dost

Kompletní výsledky 30. kola Bundesligy:

Hannover 96 2:0 Borussia Mönchengladbach
Branky: 49. Anton (Sarenren-Bazee), 60. Sobiech

FC Augsburg 1:0 VfB Stuttgart
Branky: 36. Finnbogason

SV Darmstadt 2:0 FC Ingolstadt
Branky: 51. Rausch (Wagner), 85. Wagner (Sirigu)

TSG Hoffenheim 2:1 Hertha Berlin
Branky: 33. Schar (Amiri), 85. Uth (Sule) - 26. Stark (Skjelbred)

1. FSV Mainz 2:3 1. FC Köln
Branky: 8. Córdoba, 49. Balogun (Brosinski) - 64. Risse (Maroh), 74. Jojič (Gerhardt), 83. Modeste (Lehmann)