Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund pouze remizoval v derby se Schalke, Bayern vyhrál ve Stuttgartu a přiblížil se tak k titulu

1. Bundesliga - Dortmund pouze remizoval v derby se Schalke, Bayern vyhrál ve Stuttgartu a přiblížil se tak k titulu

Dortmund pouze remizoval v derby se Schalke, Bayern vyhrál ve Stuttgartu a přiblížil se tak k titulu © twitter.com - FC Schalke - Borussia Dortmund

1

10.04. - REVIEW Dortmund v derby pouze remizoval v Schalke a Bayern Mnichov se tak přiblížil k zisku ligového titulu, protože v sobotu zvítězil na hřišti Stuttgartu a v čele tabulky má již 7 bodový náskok. 29. kolo odstartovalo remízou Herthy Berlin s Hannoverem. V sobotním programu Brémy doma nestačily na Augsburg a Hoffenheim zvítězil doma nad Eintrachtem Frankfurt. Hamburger trochu nečekaně doma prohrál s Darmstadtem.

FC Schalke 2:2 Borussia Dortmund
Branky: 52. Sané, 65. Huntelaar pen. - 49. Kagawa (Pulisič), 56. Ginter

Hosté začali aktivně a ve 4. minutě musel vyrazit hlavičku Pulišiče domácí brankář Fährmann. Ve 23. minutě se do další šance dostal Pulišič, ale jeho střela jen těsně minula domácí branku. Ve 33. minutě pálil domácí talent Leroy Sané, ale jeho střela jen těsně minula hostující bránu. Ve 39. minutě opět pálil Sané vedle, ale hodně se rozčiloval spoluhráč Huntelaar, který kdyby obdržel přihrávku, stál by sám před prázdnou brankou. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou. Hosté šli do vedení ve 49. minutě, když Kagawa krásným lobem poslal míč do domácí sítě - 0:1. Domácí odpověděli v 52. minutě, když se prosadila největší hvězda domácího celku Leroy Sané, který vyrovnal na 1:1. V 53. minutě pálil Mchitarjan, ale jeho bombu vyrazil Fährmann. Jenomže Dortmund potřebuje vítězit, aby si uchoval šanci na titul a v 56. minutě šli hosté opět do vedení, když se prosadil obránce Matthias Ginter - 1:2. V 65. minutě bylo ale opět srovnáno. V pokutovém území Sokratis fauloval Klaase-Jana Huntelaar a následný pokutový kop proměnil nizozemský kanonýr - 2:2. V 83. minutě se dostával do dobré šance Aubameyang, ale Matip centr zablokoval a zmařil tak šanci

Matthias Ginter střílí branku do sítě Schalke, na vítězství to tentokrát nestačilo. (zdroj: twitter.com)

FC Schalke: Fährmann - Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac (74. Aogo) - Geis, Hojbjerg - Caicara (60. Meyer), Belhanda (82. Choupo-Moting), Sané - Huntelaar
Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Sokratis, Hummels (46. Mchitarjan), Durm - Leitner (73. Aubameyang), Bender, Sahin - Pulišič (73. Gündogan), Ramos, Kagawa

VfB Stuttgart 1:3 Bayern Mnichov

Branky: 63. Didavi - 31. Niedermeier vl.g., 52. Alaba (Bernat), 89. Costa (Lewandowski)

Zápas začal velkou šancí hostů už ve 3. minutě, kdy Ribéry trefil pouze domácího brankáře Tytona. Ve 12. minutě předvedl skvělý zákrok hostující brankář Manuel Neuer, který vyrazil na brankové čáře reflexivně pokus Didaviho. Ve 31. minutě šli hosté do vedení, když si přízemní centr Francka Ribéryho srazil do brány domácí obránce Georg Niedermeier - 0:1. Pro domácí bylo ještě více zle v 52. minutě, když se prosadil střelou k tyči hostující David Alaba - 0:2. Stuttgart ale zápas nezabalil a v 63. minutě snížil Daniel Didavi, který ačkoliv byl pozorně bráněný, krásným obloučkem přehodil hostující obranu i brankáře Neuera - 1:2. V 78. minutě krásnou střelou protáhl domácího brankáře Thiago Alcantara. Hosté zápas definitivně rozhodli v 89. minutě, když se prosadil Douglas Costa a rozhodl tak o vítězství Bayernu výsledkem 1:3.

David Alaba se raduje z branky vstřelené do sítě Stuttgartu. (zdroj: twitte.com)

VfB Stuttgart: Tyton - Klein, Šunjič, Niedermeier, Insúa - Schwaab, Rupp (75. Tasci), Didavi, Werner, Kostič - Kravec
FC Bayern Mnichov: Neuer - Kimmich (75. Costa), Javi Martínez, Alaba - Rafinha, Vidal (26. T. Müller), Alonso, Bernat - Götze (69. Alcantara), Lewandowski, Ribéry

VfL Wolfsburg 1:1 1. FSV Mainz

Branky: 52. Schürrle (Henrique) - 66. Jairo (Bell)
Červená karta: 90+1. Dante (Wolfsburg)

Wolfsburg opět ztratil další body a s jeho vyhlídkami na pohárovou evropu v příští sezóně to vypadá už hodně pesimisticky. Hosté začali aktivněji a v 16. minutě hlavičkoval nebezpečně hostující Bell. Ve 24. minutě pálil nebezpečně hostující Córdoba, ale domácí brankář Casteels jeho střelu výborným zákrokem vyrazil. Ve 29. minutě zahrozili domácí, Schürrle se dostal do slušné šanci, ale jeho střelu skvěle vyrazil hostující brankář Karius. Ve 32. minutě se situace opět opakovala, pálil André Schürrle, ale jeho střelu Karius chytil. Ve druhém poločase šli trochu překvapivě domácí do vedení. V 52. minutě Bruno Henrique přesnou kolmicí našel André Schürrleho, který už Kariuse překonal - 1:0. Hosté mohli vyrovnat v 62. minutě, ale v obrovské šanci vychytal Casteels pokus Malliho. V 66. minutě se ale hosté už radovali z vyrovnání, Bell našel přesně Jaira Samperia a ten vyrovnal na 1:1. V 68. minutě se snažil Casteelse přehodit Clemens, ale Casteels míč vyrazil na rohový kop. V 86. minutě se opět blýskl Casteels, který vleže vychytal Jaira Sampria. V nastaveném čase to s důrazem přehnal Dante a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Mainz získal bod proti Wolfsburgu a zvýšil své šanci na pohárovou evropu. (zdroj: twitte.com)

VfL Wolfsburg: Casteels - Träsch, Naldo, Dante, Schäfer (79. R. Rodríguez) - Guilavogui, Gustavo - Henrique, Arnold (67. Kruse), Schürrle - Dost (71. Vieirinha)
1. FSV Mainz: Karius - Brosinski, Balogun, Bell, Donati - Baumgartlinger, Latza - Clemens (87. Onisiwo), Malli, De Blasis (61. Jairo) - Córdoba

Kompletní výsledky 29. kola Bundesligy:

Hertha Berlin 2:2 Hannover 96
Branky: 3. Ibiševič (Plattenhardt), 72. Kalou (Schieber) - 18. Sobiech (Kiyotake), 58. Schmiedebach (Karaman)

VfB Stuttgart 1:3 FC Bayern Mnichov

Werder Brémy 1:2 FC Augsburg
Branky: 43. Grillitsch (Junuzovič) - 53. Finnbogason (Cauiby), 87. Hong Jeong-Ho (Baier)

Eintracht Frankfurt 0:2 TSG Hoffenheim
Branky: 62. Amiri, 90. Uth

Hamburger SV 1:2 SV Darmstadt
Branky: 90+1. Holtby (N. Müller) - 38. Sulu (Rausch), 54. Gondorf (Wagner)

FC Ingolstadt 1:0 Borussia Mönchengladbach
Branky: 88. Hartmann (Cohen)