Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund i Bayern opět vyhrály, Leverkusen rozstřílel Wolfsburg

1. Bundesliga - Dortmund i Bayern opět vyhrály, Leverkusen rozstřílel Wolfsburg

Dortmund i Bayern opět vyhrály, Leverkusen rozstřílel Wolfsburg © twitter.com - Franck Ribéry krásnými nůžkami rozhodl o vítězství Bayernu Mnichov nad Eintrachtem Frankfurt.

0

03.04. - REVIEW 28. kolo Bundesligy odstartovalo vítězstvím Leverkusen ve šlágru kola nad čtvrtfinalistou Ligy mistrů Vfl Wolfsburg. V sobotním programu Bayern Mnichov v Allianz Aréně porazil Frankfurt. Nevedlo se FC Schalke, které překvapivě lehce prohrálo na hřišti Ingolstadtu. Hamburger vyhrál na hřišti Hannoveru a Darmstadt remizoval doma se Stuttgartem. V podvečerním sobotním zápase otočil Dortmund domácí utkání s Werderem Brémy a vyhrál 3:2. V neděli Mönchengladbach rozstřílel Herthu Berlin a Hoffenheim doma remizoval s Kölnem.

Bayern Mnichov 1:0 Frankfurt
Branky: 21. Ribéry

Domácí byli v zápase velkými favority, ale dalo se čekat, že proti Frankfurtu je čeká hodně těžké utkání. Naštěstí pro bavorský celek tu je ještě francouzský legionář Franck Ribéry, který se v 21. minutě dostal k vyraženému míči a krásnými nůžkami poslal Bayern Mnichov do vedení - 1:0. Ve 28. minutě Ribéry hledal ve výhodné pozici spoluhráče, ale nadějnou akci tím pokazil. Zápas nabídl hodně ostrou hru zejména ze strany hostujícího celku, který často přibrousil domácí hráče. V 54. minutě rozehrával přímý volný kop Xabi Alonso a jeho krásná střela skončila na břevně hostující brány. V 82. minutě vystrašil domácí příznivce Sonny Kittel, ale jeho pokus mířil z úhlu jen těsně nad domácí branku. V 89. minutě mohl rozhodnout domácí Thomas Müller, ale jeho samostatný únik vychytal hostující brankář Hradecky. Bayern Mnichov tak slavil hubené vítězství 1:0.

Mario Götze do zápasu proti Frankfurtu naskočil v základní v sestavě. (zdroj: twitter.com)

FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Javi Martínez, Alaba, Bernat - Alonso - T. Müller, Götze (84. Vidal), Alcantara, Ribéry - Lewandowski (71. Costa)
Eintracht Frankfurt: Hradecky - Chandler, Zambrano, Abraham, Djakpa - Hasebe - Aigner, Huszti (49. Stendera), Ben-Hatira (65. Kittel), Oczipka - Seferovič (59. Castaignos)

Podívejte se na krásnou branku Francka Ribéryho, které rozhodla zápas Eintrachtem Frankfurt. (zdroj: youtube.com)

Borussia Dortmund 3:2 Werder Brémy
Branky: 53. Aubameyang (Mchitarjan), 77. Kagawa (Schmelzer), 82. Ramos (Mchitarjan) - 69. Gálvez, 75. Junuzovič (Öztunali)

Vynikající zápas byl k vidění v Signal Iduna Parku v sobotu podvečer. Dortmund začal aktivně a v 16. minutě vychytal hostující brankář Wiedwald ve velké šanci volného Erika Durma. V 19. minutě zpoza velkého vápna pálil Pierre-Emerick Aubameyang, ale Wiedwald jeho pokus vyrazil. Ve 39. minutě pálil z voleje Marcel Schmelzer, ale hostující branku netrefil. Aktivní Dortmund šel do vedení v 53. minutě, kdy Mchitarjan vyslal do sóla Aubameyanga, který obločkem překonal vyběhnutého Wiedwalda - 1:0. V 59. minutě Wiedwald opět vychytal Erika Durma a tak přišel pro Dortmund trest v podobě vyrovnávající branky. V 69. minutě tečoval jeden z domácích obránců střelu Alejandra Gálveze a bylo srovnáno na 1:1. A v 75. minutě bylo pro domácí ještě hůře, protože se po straně protáhl Öztunali, přihrál Zlatku Junuzoviči, který skóre otočil na 1:2. Ale Dortmund opět v letošní sezóně ukázal, že se nevzdává a hned v 77. minutě bylo opět srovnáno. Schmelzerův přízemní centr našel volného Shinji Kagawu, který poslal míč do hostující sítě - 2:2. V 82. minutě byl dokonán další obrat utkání. Na rohový kop Henricha Mchitarjana si naskočil Adrián Ramos a rozhodl tak o vítězství Borussie Dortmund výsledkem 3:2.

Dortmund otočil zápap s Werderem Brémy a vyhrál 3:2. (zdroj: twitter.com)

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Ginter, Bender, Schmelzer (80. Ramos) - Mchitarjan, Weigl, Castro - Durm (74. Kagawa), Aubameyang, Reus (80. Pulisič)
Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Gálvez, Vestergaard, S. García (65. Öztunali), Sternberg - Yatabaré (86. Lorenzen), Fritz, Grillitsch, Junuzovič - Ujah (86. Fröde)

Bayer Leverkusen 3:0 VfL Wolfsburg

Branky: 27. Brandt (Calhanoglu), 73. J. Hernández (Bellarabi), 87. Jurčenko (J. Hernández)

Páteční šlágr kola vyzněl jednoznačně pro domácí Leverkusen. Ten tak udělal klíčový krok v boji o evropské poháry, zatímco Wolfsburg s největší pravděpodobností bude příští sezóny v pohárové Evropě chybět. Domácí začali aktivně a ve 27. minutě se po pěkné kombinační akci prosadil pěknou střelou k tyči německý talent Julian Brandt - 1:0. Leverkusen kontroloval vývoj hry a byl lepším týmem a do pěkné akce se ve 49. minutě dostal Hakan Calhanoglu, kterému patičkou přistrčil míč Julian Brandt, střela tureckého reprezentanta ale jen těsně minula hostující bránu. V 66. minutě vychytal hostující brankář Benaglio v tutové šanci Javiera Hernándeze, nicméně mexický útočník si chuť spravil v 73. minutě, když krásnou střelou zpoza vápna obstřelil hostující obranu - 2:0. Konečnou tečku za zápasem udělal v 87. minutě Vladlen Jurčenko, kterému míč přistrčil Hernández a Jurčenko krásnou střelou k tyči upravil skóre zápasu na konečných 3:0 pro Leverkusen.

Hráči Leverkusenu se radují ze vstřelené branky do sítě Wolfsburgu. (zdroj: twitter.com)

Bayer Leverkusen: Leno - Jedvaj, Tah, Ramalho, Wendell - Bellarabi, Kramer, L. Bender (61. J. Hernández), Calhanoglu (64. Jurčenko) - Kiessling (88. Aránguiz), Brandt
VfL Wolfsburg: Benaglio- Träsch (46. Henrique), Knoche (82. Ascues), Dante, R. Rodríguez - Guilavogui, Arnold - Vieirinha, Draxler, Schürrle - Kruse (63. Schäfer)

FC Ingolstadt 3:0 FC Schalke

Branky: 29. Hartmann pen., 45+2. Hinterseer (da Costa), 65. Lezcano (da Costa)

Schalke prohrálo svůj druhý venkovní zápas za sebou, když tentokrát nestačilo na FC Ingolstadt. První šanci si připsali právě hosté, kdy po přihrávce Saného pálil jen těsně vedle Franco Di Santo. Ve 28. minutě fauloval v pokutovém území Caicara domácího Lezcana a nařízenou penaltu ve 29. minutě proměnil Moritz Hartmann - 1:0. Další direkt hostující celek utrpěl ve druhé minutě nastavení prvního poločasu, když po da Costově přihrávce se prosadil Lucas Hinterseer - 2:0. Zaskočené Schalke se nezmohlo na odpověď a v 65. minutě přidal třetí branku Ingolstadtu Daira Lezcano - 3:0. A protože hostům se nepodařilo výsledek ani zkorigovat, zápas skončil překvapivým vítězstvím domácího celku poměrem 3:0.

Leroy Sané tentokrát svůj tým k bodovém zisku nedotáhl. Schalke padl v Ingolstadtu. (zdroj: kicker.de)

FC Ingolstadt: Özcan - da Costa, Brégerie, Matip, Bauer - Christiansen, Roger, Gross, Hinterseer (87. Multhaup) - Lezcano (79. Cohen), Hartmann (64. Leckie)
FC Schalke: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis, Goretzka (63. Schöpf) - Sané, Meyer, Choupo-Moting (62. Belhanda) - Di Santo (74. Huntelaar)

Kompletní výsledky 28. kola Bundesligy:

FC Bayern Mnichov 1:0 Eintracht Frankfurt

SV Darmstadt 2:2 VfB Stuttgart
Branky: 26. Wagner, 51. Niemeyer (Vrančič) - 45. Gentner (Kostič), 45+3. Rupp (Kravets)

Hannover 96 0:3 Hamburger SV
Branky: 61. Cleber (Hunt), 73. Iličevič (Schipplock), 75. N. Müller (Schipplock)

1. FSV Mainz 4:2 FC Augsburg
Branky: 13. Clemens (Malli), 24. De Blasis (Latza), 53. De Blasis (Brosinski), 76. Clemens (Cordoba) - 9. Caiuby (Korh), 40. Koo Ja-Cheol (Feulner)

Borussia Mönchengladbach 5:0 Hertha Berlin
Branky: 14. T.Hazard (Dahoud), 60. Hahn (Johnson), 76. Herrmann, 80. T. Hazard (Dahoud), 85. Traore (Stindl)

TSG Hoffenheim 1:1 1. FC Köln
Branky: 90+1. Volland - 69. Zoller (Hector)