Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt - Cottbus 1:3

1. Bundesliga - Frankfurt - Cottbus 1:3

0

08.04. - Energie Cottbus zvítězila ve Frankfurtu a udělala tak velký krok k záchraně v soutěži. Naopak Eintracht v boji o setrvání v bundeslize zaváhal.

Energie předvedla svoji chladnokrevnost v zakončení, když pouhých pět střel na branku Oky Nikolova proměnila ve tři branky. Fotbalisté z Lužicka měli navíc míč v držení v pouhých 30 procentech času a byli úspěšní jen ve 44 procentech soubojů.

Frankfurt nedokázal vytěžit více z 19 střeleckých pokusů. To, že hesenští byli v utkání dominantní, dokazuje i neuvěřitelný počet 52 (!) jejich centrů. Střelecky se ovšem prosadil pouze jednou Alexander Meier. Eintracht si připsal pátou domácí porážku a se 31 body se nadále musí strachovat o přežití.

"Samozřejmě nejsem spokojený. Po vyrovnání jsme hráli příliš euforicky dopředu a neměli klid k tomu, aby jsme počkali na 2:1 pro nás. Teď musíme spojit síly a připravit se na další zápas v Bielefeldu", řekl viditelně zklamaný trenér Eintrachtu Friedhelm Funkel.

Před 45.074 diváky se nejdříve postaral o vedení hostů svým jedenáctým gólem v sezóně Sergiu Radu (58.). Pak sice dokázal svou šestou brankou vyrovnat Alexander Meier (64.), ovšem 14 minut před koncem zařídil prohru předtím čtyři utkání neporažených domácích vlastním gólem Christoph Preuß.

Nešťastník si navíc při této akci přivodil tržnou ránu na stehně a musel opustit hřiště. Vlad Munteanu pak definitivně zajistil Energii tři body (90.+2).

"Vyhráli jsme třetí utkání venku v řadě a mezitím získali i bod proti Brémám. Teď máme na kontě 35 bodů, to ale ještě není žádný klid. Před tím budu mužstvo varovat", zůstává kouč Cottbusi Petrik Sander při zemi.

Frankfurt byl v prvním poločase aktivnějším týmem. Již po 55 sekundách měl po pěkném centru Alberta Streita volný reprezentant do 21 let Marcel Heller šanci na vedoucí gól, ale jeho hlavička z pěti metrů mířila mimo branku. Krátce nato při střele záložníka Michaela Finka zachraňoval až na brankové čáře exfrankfurtský Ervin Skela, který nastoupil v dresu Energie poprvé od začátku utkání (9.). Absence stabilních opor Sotoriose Kyrgiakose (v trestu) a Chrise (problémy se zády) nebyly nejdříve na herním projevu Eintrachtu poznat. Zato Cottbus bez dvojice obránců Kevina McKenny a Igora Mitreskiho (oba karetní trest) měla především v úvodu potíže se souhrou v defenzivě. I v útoku to lužickým fotbalistům dlouhou dobu neklapalo, až na střelu Steffena Baumgarta (17.).

V úvodu druhého poločasu nejdříve úroveň hry trochu upadla. Zatímco jedenáctka trenéra Petrika Sandera se soustředila na hru na rychlé protiútoky, chyběla domácím schopnost prosadit se v ofenzivě.

Po Finkově nešťastné hlavičce do vlastní obrany přivedl Radu svůj tým levačkou do překvapivého vedení. O pouhých šest minut později se Meier hlavou postaral o vyrovnání, ovšem vlastní branka Preuße v nepřehledné situaci v pokutovém území Frankfurtu a pak Munteanova trefa sebraly Eintrachtu naději na zisk alespoň jednoho bodu.

Frankfurt: Nikolov - Ochs, Russ, Vasoski, Spycher - Fink (62. Amanatidis) - Preuß (79. Huggel), Streit - Meier - Takahara, Heller (76. Köhler)

Cottbus: Piplica - da Silva, Kukielka, Cvitanovic, Ziebig - Rost, Skela (68. Gunkel) - Baumgart, Munteanu (90. Bandrowski)- Radu (89. Shao), Kioyo

Branky: 0:1 Radu (58.), 1:1 Meier (64.), 1:2 Preuß (76., vl.gól), 1:3 Munteanu (90. + 2.)

Rozhodčí: Peter Sippel (München)

Diváků: 45.074