Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund porazil Augsburg, Bayern vyhrál v Kölnu

1. Bundesliga - Dortmund porazil Augsburg, Bayern vyhrál v Kölnu

Dortmund porazil Augsburg, Bayern vyhrál v Kölnu © twitter.com - Hráči Bayernu Mnichov se radují z vítězství na hřišti 1. FC Köln.

0

20.03. - REVIEW 27. kolo nabídlo zajímavou podívanou a diváci se dobře bavili. V páteční předehrávce doma Schalke porazilo Borussii Mönchengladbach. Bayern Mnichov v sobotu vyhrál na hřišti Kölnu nejtěsnějším rozdílem, Wolfsburg doma ztratil další body, když doma pouze remizoval 1:1 s SV Darmstadt. Hertha Berlin doma porazila Ingolstadt a Hamburger SV doma nestačil na Hoffenheim. V neděli Leverkusen vyhrál na hřišti Stuttgartu 2:0. Dortmund otočil vývoj zápas v Augsburgu a vyhrál 3:1.

1. FC Köln 0:1 Bayern Mnichov
Branky: 10. Lewandowski

Bayern Mnichov v sobotu splnil povinnost a odvezl si tři body z Kölnu. O jedinou branku utkání se už v 10. minutě postaral Robert Lewandowski, ke kterému se dostal odražený míč a polský kanonýr ho nechytatelně poslal k tyči - 0:1. Köln se osmělil až v 54. minutě, kdy hlavička Modeste skončila jen těsně nad hostující bránou. Francouzský útočník se v 74. minutě dostal do další obrovské šance, když se štěstím přelstil Neuera, ale jeho střela do prázdné brány trefila jen dobře postaveného Davida Alabu. V 87. minutě mohl definitivně rozhodnout Robert Lewandowski, ale jeho křížnou střelu konečky prstů vyrazil domácí brankář Timo Horn. Bayern tak slavil těsné vítězství 0:1.

Robert Lewandowksi byl jediným střelcem utkání v Kölnu. (zdroj: twitter.com)

1. FC Köln: Horn - Hector, Mavraj, Maroh, Sörensen - Gerhardt (62. Osako), Lehmann (85. Mladenovič), Bittencourt, Risse - Modeste
FC Bayern Mnichov: Neuer - Bernat, Alaba, Kimmich, Rafinha - Alonso (54. Vidal) - Costa (72. Ribéry), Alcantara, Rode (78. Lahm), Coman - Lewandowski

VfL Wolfsburg 1:1 SV Darmstadt

Branky: 90+3. Schürrle (M. Kruse) - 83. Wagner (Heller)

Wolfsburg v sobotu ztratil další body v boji o Ligu mistrů a tato ztráta ho může zatraceně mrzet. Hosté začali aktivně a už v 5. minutě poslal míč z blízkosti pouze do boční sítě domácí sítě hostující Niemeyer. V 16. minutě pálil těsně nad hostující Rausch. Ve 28. minutě se ocitl ve velké šanci domácí Caliguiri, ale pálil jen těsně vedle. Ve 33. minutě pálil jen těsně vedle z přímého kopu domácí André Schürrle. V 41. minutě hlavičkoval Schürrle jen těsně nad hostující bránu. V 66. minutě se ocitl ve velké šanci hostující Heller, ale domácí brankář Casteels předvedl výborný zákrok. Hosté se ale dočkali v 83. minutě, když Heller pasem nalezl Sandra Wagnera, který posla míč do domácí sítě - 0:1. V 86. minutě mohl vyrovnat Kruse, ale v dobré šanci netrefil hostující bránu. Wolfsburg ale nakonec přece jen vyrovnal, když v 93. minutě napřáhl zpoza vápna André Schürrle a vyrovnal na konečných 1:1.

André Schürrle zařídil v nastavení aspoň bod pro Wolfsburg. (zdroj: twitter.com)

VfL Wolfsburg: Casteels - Vieirinah (79. Henrique), Knoche, Dante, Schäfer - Guilavogui (72. Putaro), Gustavo, Arnold - Caliguiri (38. Träsch), M. Kruse, Schürrle
SV Darmstadt: Mathenia - Jungwirth, Sulu, Rajkovič, Caldirola - Heller (90+4. Gorka), Niemeyer, Gondorf, Rausch (87. Kempe) - Vrančič (81. Rosenthal) - Wagner

FC Schalke 2:1 Borussia Mönchengladbach

Branky: 60. Hinteregger vl. g., 83. Goretzka (Sané) - 81. Christiansen (Stindl)

Schalke si připsalo důležité tři body v zápase o třetí místo tabulky Bundesligy. Jako první zahrozili hosté, když v 15. minutě pálil Thorgan Hazard, ale Fährmann jeho střelu chytil. Ve 25. minutě si jen tak tak poradil se sraženým centrem hostující brankář Sommer a míč vyrazil na rohový kop. Ve 39. minutě pálil nebezpečně hostující Lars Stindl, ale míč domácí brankář Fährmann vyrazil. Ve 45. minutě se po centru sám před domácí brankou objevil Lars Stindl, ale v dobré šanci poslal míč jen těsně vedle domácí brány. V 51. minutě se ocitl ve slibné příležitosti hostující Raffael, ale míč poslal jen do boční sítě domácí brány. V 60. minutě šli domácí šťastně do vedení. Leroy Sané se probojoval do pokutového území hostujícího celku, kam poslal míč, který si do vlastní sítě srazil hostující Martin Hinteregger - 1:0. V 65. minutě mohl vyrovnat Mahmoud Dahoud, ale jeho krásná střela jen trefila břevno domácí brány. V 81. minutě se hosté po zásluze dočkali vyrovnání, když se prosadil střelou Andreas Christensen - 1:1. V 83. minutě si Schalke vzalo vedení zpět. Střelu Leona Goretzky nešťastně tečoval jeden z hostujících obránců a Sommer na míč nedosáhl - 2:1.

Hráči Schalke se radují z vítězství nad Mönchengladbachem. (zdroj: twitter.com)

FC Schalke: Fährmann - Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac - Goretzka, Hojbjerg - Schöpf (63. Aogo), Meyer (79. Belhanda), Sané (89. Friedrich) - Di Santo
Borussia Mönchengladbach: Sommer - Elvedi, Christiansen, Nordveit - Johnson (72. Traoré), Dahoud (78. Herrmann), Xhaka, HInteregger - T. Hazard (85. Hahn), Stindl, Raffael

VfB Stuttgart 0:2 Bayer Leverkusen
Branky: 11. Brandt (Bellarabi), 49. Bellarabi (Brandt)

Leverkusen zápas začal skvěle a už v 11. minutě šel do vedení, když se po přihrávce Bellarabiho prosadil Julian Brandt - 0:1. Ve 29. minutě pálil opět nebezpečně Brandt, ale Tyton jeho pokus vyrazil. O minutu později z bezprostřední blízkosti polský brankář domácího celku zlikvidoval hlavičku Kiesslinga. Domácí se do první šance zápasu dostali až v 41. minutě, kdy Wernera skvělým zákrokem vychytal hostující brankář Bernd Leno. Ve 49. minutě Leverkusen svůj náskok zvýšil, když se po přihrávce Brandta prosadil Karim Bellarabi - 0:2. V 57. minutě se v další šanci objevil Julian Brandt, ale trefil pouze tyč domácí brány. V 65. minutě další velkou šanci hostů spálil Jurčenko, který v dobré šanci trefil pouze břevno domácí brány. V 77. minutě vychytal Brandta v šanci domácí brankář Tyton. Leverkusen tak slavil vítězství 0:2.

Karim Bellarabi v zápase vstřelil branku a připsal si jednu asistenci. (zdroj: twitter.com)

VfB Stuttgart: Tyton - Klein, Schwaab, Niedermeier, Insúa - Die (68. Tasci) - Rupp, Didavi (54. Kravic), Gentner, Kostič - Werner (68. Maxim)
Bayer Leverkusen: Leno - Henrichs, Tah, Ramalho, Wendell - Bellarabi, Jurčenko (84. Frey), Kramer, Brandt (89. Mehmedi) - Hernández, Kiessling

FC Augsburg 1:3 Borussia Dortmund
Branky: 16. Finnbogason (Caiuby) - 45. Mchitarjan (Sahin), 69. Castro (Ramos), 75. Ramos

Jako první v zápase zahrozil Augsburg, ale střelu Caiubyho vyrazil hostující brankář Bürki nad břevno. V 16. minutě šli domácí do vedení, když přečíslení využil Caiuby, který přihrál volnému Alfredu Finnbogasonovi, který poslal míč do prázdné sítě - 1:0. Ve 42. minutě mohl vyrovnat Marco Reus, ale Manninger ho vychytal. Ve 45. minutě se už Dortmund vyrovnání dočkal, když po pěkné kombinační akci se prosadil Henrich Mchitarjan - 1:1. V 60. minutě obdržel Adrián Ramos pěknou přihrávku před prázdnou bránu, ale v těžké pozici poslal míč vedle domácí brány. V 69. minutě Dortmund vývoj zápasu otočil, když se pěknou střelou prosadil Gonzalo Castro - 1:2. V 74. minutě se v dobré šanci objevil Adrián Ramos, ale jeho střela letěla jen těsně vedle domácí brány. Definitivní tečku za zápas udělal v 75. minutě Ramos, jehož hlavičku skvěle vyrazil Manninger, na dorážku dortmundského útočníka byl ale krátký - 1:3. Dortmund tak otočil vývoj zápas a připsal si další tři body po vítězství 1:3.

Hráči Dortmundu se raduji z vítězství na hřišti FC Augsburg. (zdroj: twitter.com)

FC Augsburg: Manninger - Verhaegh, Hong Jong-ho, Klavan, Max - Kohr, Baier (46. Feulner), Gouweleeuw - Ku (78. Bobadilla), Finnbogason, Caiuby (89. Esswein)
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Sokratis, Hummels, Durm - Weigl, Sahin (68. Passlack) - Mchitarjan, Kagawa (62. Leitner), Reus (46. Castro) - Ramos

Kompletní výsledky 27. kola Bundesligy:

Werder Brémy 1:1 1. FSV Mainz:
Branky: 45+3. Pizarro pen. - 38. Baumgartlinger (Malli)

Hamburger SV 1:3 TSG Hoffenheim
Branky: 30. Hunt pen. - 20. Kramarič pen., 23. Volland (Rudy), 67. E. Vargas (Volland)

Hertha Berlin 2:1 FC Ingolstadt
Branky: 54. Haraguchi (Plattenhardt), 69. Kalou (Haraguchi) - 75. Hinterseer (Cohen)

Eintracht Frankfurt 1:0 Hannover 96
Branky: 33. Ben Hatira (Aigner)