Zpět na » 1. Bundesliga » Hannover - FC Bayern 1:2

1. Bundesliga - Hannover - FC Bayern 1:2

0

07.04. - Díky jasně zlepšenému výkonu ve druhém poločase oslavil FC Bayern ve 28.kole své šesté vítězství venku a udržel tak bodový odstup na vedoucí trio tabulky. V utkání v Hannoveru velkoklub zvítězil v sobotu 2:1 (1:0) a zůstává tak na čtvrté pozici s 50 body.

Za mužstvo Ottmara Hitzfelda se trefili před 49.000 diváky ve vyprodané AWD-Areně Martin Demichelis (53.) a Bastian Schweinsteiger (71.), domácí se předtím dostali do vedení krátce před přestávkou díky gólu Arnolda Brugginka (44.). Hannover, který na domácí výhru proti FCB čeká od sezóny 1987/88, spadl po porážce na desátou příčku.

Hitzfeld změnil sestavu oproti úternímu zápasu v Miláně na šesti místech. Místo zdravotně indisponovaných Willyho Sagnola, Hasana Salihamidzice, Lucia a Owena Hargreavese nastoupili Christian Lell, Andreas Görlitz, Demichelis a v Lize mistrů distancovaný Mark van Bommel. Do branky se vrátil kapitán Oliver Kahn, v útoku dostal před Lukasem Podolskim přednost Claudio Pizarro.

Tolik změn najednou ale hlavně v prvním poločase nepřineslo pozitivní efekt. Favorit hrál příliš pasivně, Hannover byl myšlenkově i fyzicky o krok dále. Směrem dopředu se bavorští ukazovali bez nápadu. Během prvních 45 minut mířila na branku Roberta Enkeho jediná střela Van Bommela ze 20 metrů (4.). Fotbalisté 96 si vypracovali lepší příležitosti. Již ve 4.minutě vyzkoušel Kahna z 10 metrů Bruggink, krátce nato po Ĺ tajnerově centru hlavičkoval nad branku Rosenthal (7.). Ve 14.minutě už hannoverští téměř slavili vedoucí gól, Brugginkova hlavička po precizním Rosenthalově centru ale skončila na tyči. Balitschovu ránu ze 20 metrů dokázal Kahn vytlačit na roh (27.), kapitán Bayernu předvedl své umění i při točené Fahrenhorstově střele (27.).

Krátce před přestávkou byl ale již mnichovský gólman bezmocný. Bruggink mohl po spolupráci se Ĺ tajnerem v pokutovém území v klidu převzít míč a vystřelit. Balón změnil směr o záda Van Buytena a zamířil mezi tyče - 1:0. Takový byl i poločasový stav.

FC Bayern vyběhl z kabin s Roquem Santa Cruzem místo nešťastného Görlitze a také se zřetelně větším elánem. První příležitost po přestávce měl Pizarro, ovšem hlavička peruánského obránce neudělala Enkemu žádné problémy (50.). Lépe se vedlo o tři minuty později Demichelisovi. Po skvělém Ottlově kousku volný Argentinec ze 14 metrů vyrovnal na 1:1.

Branka přinesla do hry Bayernu více jistoty, i když měl Hannover následně dvě šance. Tu první si připsal Lala (58.), druhou hlavičkujíci Zuraw - jeho pokus odvrátil až na brankové čáře Schweinsteiger (65.). S postupujícím časem fungovala kombinace mnichovských stále lépe. Odměna přišla brzy. Po nádherné akci přes Schweinsteigera, náhradníka Podolskiho a Ottla se míč znovu vrátil k Schweinsteigerovi, který jej ze 14 metrů poslal pod břevno - 2:1 pro FCB (71.).

Proti 10 hannoverským fotbalistům (Fahrenhorst byl v 79.minutě vyloučen po záchranném faulu na Van Bommela) bavorští odehráli zbytek zápasu s rutinou. Další šance měli Lahm (82.) a Schweinsteiger (84.), jejich střely ale cíl nenašly. Na druhé straně nevyužili možnost vyrovnat Balitsch (88.) a Hashemian (90.).

Hannover: Enke - Cherundolo, Fahrenhorst, Zuraw, Vinicius - Balitsch, Lala (73. Hashemian) - Rosenthal, Bruggink (Yankov 53), Huszti - Ĺ tajner

FC Bayern: Kahn - Lell, Demichelis, van Buyten, Lahm - Ottl - Görlitz (46. Santa Cruz), Van Bommel, Schweinsteiger - Makaay (62. Podolski), Pizarro

Branky: 1:0 Bruggink (44.), 1:1 Demichelis (53.), 1:2 Schweinsteiger (71.)

Rozhodčí: Gräfe (Berlin)

Diváků: 49.000 (vyprodáno)