Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund remizoval s Bayernem, Schalke i Wolfsburg slaví vítězství

1. Bundesliga - Dortmund remizoval s Bayernem, Schalke i Wolfsburg slaví vítězství

Dortmund remizoval s Bayernem, Schalke i Wolfsburg slaví vítězství © twtter.com - Dortmund remizoval s Bayernem Mnichov 0:0.

0

05.03. - REVIEW Šlágr kola a jara v německém fotbal branku nepřinesl, takže se Dortmund s Bayernem Mnichov rozešel nerozhodně 0:0. 25. kolo Bundesligy nabídlo přesvědčivé vítězství FC Schalke na hřišti 1. FC Köln poměrem 3:1. Wolfsburg doma porazil 2:1 Borussii Mönchengladbach a Leverkusen v Augsburgu dotáhl tříbrankové manko a vybojoval remízu 3:3. Vyhrál opět Stuttgart, který rozstřílel Hoffenheim 5:1.

Dortmund 0:0 FC Bayern Mnichov

Zápas jara začali lépe hosté, když v 5. minutě Bürki vyboxoval míč pouze k hostujícímu Thomasu Müllerovi, který v dobré pozici trestuhodně domácí bránu přestřelil. V 11. minutě na druhé unikl Pierre-Emerick Aubameyang, ale jeho střelu vyrazil pozorný Manuel Neuer. V 18. minutě si na centr Costy naskočil Arturo Vidal, ale v dobré šanci míč netrefil ideálně a míč netrefil domácí bránu. Ve 20. minutě se v dobré šanci objevil domácí Erik Durm, ale trefil pouze boční síť hostující brány. Ve 27. minutě se sám před Neuer objevil Reus, ale ten špatně zpracoval míč, který před ním odkopl jeden z obránců Bayernu. Na druhé straně šel sám na Bürkiho Douglas Costa, ale v tutovce selhal a Bürki ho skvěle vychytal. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Zápas "Der Klassiker" branku nepřinesl, Dortmund se rozešel s Bayernem smírně 0:0. (zdroj: twitter.com)

Druhý poločas začal velkou šancí Dortmundu, když v 51. minutě se Aubameyang protáhl mezi dvěma obránci, ale Neuer jeho střelu skvěle vyrazil. V 64. minutě propásl obrovskou šanci Arturo Vidal, jehož střelu fantastickým zákrokem vyrazil Bürki na břevno domácí brány a od břevna se míč odrazil zpátky na hřiště. Zbytek zápasu přinesl vyrovnanou podívanou, nicméně diváci v Signal Iduna Parku branku nepřinesl a tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Bender, Hummels, Schmelzer - Gündogan (90+1. Sahin), Weigl, Durm - Mchitarjan, Aubameyang, Reus (81. Ramos)
Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat - Alonso (90. Benatiaú, Vidal - Robben, T. Müller, Costa (75. Ribéry) - Lewandowski

1. FC Köln 1:3 FC Schalke

Branky: 33. Bittencourt - 2. Huntelaar pen., 24. Meyer (Hojbjerg), 76. Di Santo (Aogo)

Zápas začal hloupým faulem domácího hráče Maroha na Hojbjerga v pokutovém území Köln a nařízenou penaltu proměnil kanonýr Klaas-Jan Huntelaar - 0:1. Druhá branka zápasu přišla ve 24. minutě zápasu, když do pokutovém území se dostal Hojbjerg a přihrál Maxi Meyerovi, který se zorientoval v pokutovém území domácího a v klidu uklidil míč do branky Kölnu - 0:2. Domácí se ale rychle oklepali po špatném úvodu zápasu a v 33. minutě snížili. Střelu Risseho ještě hostující brankář Fährmann dokázal zneškodnil, ale míč se odrazil k Leonardu Bittencourtovi, který snížil na 1:2. Rozhodující branka přišla v 76. minutě, když na centr Aoga si naskočil Franco Di Santo a zvýšil vedení Schalke na 1:3. V 88. minutě pálil nebezpečně domácí Risse, ale Fährmann jeho pokus vyrazil. Schalke si tak odváží z Kölnu vítězství a tři body.

Hráči Schalke oslavují branku do sítě 1. FC Köln. (zdroj: twitter.com)

1. FC Köln: Horn - Sorensen, Maroh, Heintz, Hector - Lehmann - Risse, Gerhardt (85. Osako), Bittencourt, Mladenovič (71. Hosiner) - Modeste
FC Schalke: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis (78. Kolašinac), Hojbjerg - Schöpf (61. Sané), Meyer, Belhanda - Huntelaar (74. Di Santo)

VfL Wolfsburg 2:1 Mönchengladbach

Branky: 15. Draxler (Arnold), 17. Kruse (Arnold) - 23. Raffael (Johnson)

Domácí do zápasu vkročili skvěle a v 15. minutě se dostali do vedení, když po přihrávce Maxe Arnolda se výborně v pokutovém území hostů zorientoval Julian Draxler a překonal hostující brankáře Sommera - 1:0. V 17. minutě už bylo 2:0, když se v pokutovém území Max Kruse zbavil obránce Elvediho a míč zavěsil do hostující sítě. Hosté odpověděli ve 23. minutě, když využili chybu v rozehrávce Wolfsburgu, Fabian Johnson poslal do šance Raffaela, který překonal domácího brankáře Casteelse. V 45. minutě pálil nebezpečně Raffael, ale míč poslal vedle domácí brány. V 68. minutě se do odraženého míče opřel domácí Ricardo Rodríguez, ale jen těsně minul hostující svatyni. V 71. minutě selhal hostující Thorgan Hazard, který v dobré šanci poslal míč jen do domácího brankáře, od kterého se míč odrazil za postranní čáru. A když v 87. minutě hostující Hrgota poslal míč mimo, Wolfsburg se mohl radovat z těsného vítězství 2:1.

Julian Draxler oslavuje branku do sítě Mönchengladbachu. (zdroj: twitter.com)

VfL Wolfsburg: Casteels - Vieirinha (46. Träsch), Knoche, Dante, R. Rodríguez - Arnold, Gustavo, Guilavogui - Draxler (73. Caliguiri) - Schürrle (83. Schäfer), M. Kruse
Borussia Möchengladbach: Sommer - Elvedi, Christensen, Nordveit, Hinterseer - T. Hazard (76. Hrgota), Dahoud (68.Herrmann), Xhaka, Johnson (80. Hofmann) - Raffael, Stindl

FC Augsburg 3:3 Bayer Leverkusen

Branky: 5. Ku, 44. Ku, 57. Ku (Finnbogason) - 60. Bellarabi (Mehmedi), 80. Verhaegh vl. g., 90+3. Calhanoglu pen.
Červená karta: 90+2. Gouweleeuw (FC Augsburg)

Skvělý zápas byl k vidění v Augsburgu. Domácí celek do zápasu vstoupil výborně a v 5. minutě. Střela Essweina trefil břevno hostujícího celku, míč se odrazil k volnému Kuovi, který poslal domácí do vedení - 1:0. Ve 21. minutě mohlo být vyrovnáno,ale střela Mehmediho trefila tyč domácí brány. V 44. minutě se dostal do šance Finnbogason, míč nakonec poslal do tyče, kdy míč se odrazil opět ke Kuovi, který zvýšil vedení Augsburgu na 2:0. A právě tento domácí hráč dokonal hattrick v 57. minutě, když centr mu sklepl spoluhráč Finnbogason a bylo to už 3:0 pro Augsburg. Leverkusen ale předvedl skvělý návrat do utkání. V 60. minutě se po přihrávce Mehmediho prosadil Karim Bellarabi - 3:1. V 80. minutě si domácí hráč Paul Verhaegh nešťastně srazil centr do vlastní sítě - 3:2. Ve druhé minutě nastavení zahrál v pokutovém území rukou domácí hráč Jeffrey Gouweleeuw a protože rukou zastavil míč směřující do prázdné brány, byl okamžitě rozhodčím vyloučen a navíc byla nařízena penalta, kterou proměnil hostující Hakan Calhanoglu a vyrovnal na konečných 3:3.

Leverkusen se raduje z vyrovnání výsledku na 3:3. (zdroj: twitter.com)

FC Augsburg: Hitz - Verhaegh, Gouweleeuw, Hong Jo-Ho (46. Janker), Max - Kohr, Baier (85. Stafylidis) - Esswein (69. Werner), Ku, Caiuby - Finnbogason
Bayer Leverkusen: Leno - Boenisch, Jedvaj (74. Frey), Ramalho, Wendell - Brandt, Kramer, Calhonoglu, Mehmedi - Bellarabi, R. Kruse (85. Jurčenko)

Kompletní výsledky 25. kola Bundesligy:

Werder Brémy 4:1 Hannover 96
Branky: 18. Bartels, 26. Pizarro (Öztunali), 56. Gebre Selassie (Pizarro), 67. Junuzovič (Gebre Selassie) - 45. Karaman

Eintracht Frankfurt 1:1 FC Ingolstadt
Branky: 69. Russ (Fabian) - 8. Hartmann pen.
Červená karta: 74. Gross (FC Ingolstadt)

VfB Stuttgart 5:1 TSG Hoffenheim
Branky: 5. Niedermeier, 42. Rupp (Kravets), 51. Niedermeier (Kostič), 78. Kostič (Die), 83. Werner (Schwaab) - 73. Kramarič

Borussia Dortmund 0:0 FC Bayern Mnichov

1. FSV Mainz 0:0 Hamburger SV
Červená karta: 57. Donati (1. FSV Mainz)

Hamburger SV 2:0 Hertha Berlin
Branky: 58. N. Müller, 75. N. Müller (Holtby)