Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund otočil zápas s Hoffenheimem, Bayern Mnichov vyhrál ve Wolfsburgu 2:0

1. Bundesliga - Dortmund otočil zápas s Hoffenheimem, Bayern Mnichov vyhrál ve Wolfsburgu 2:0

Dortmund otočil zápas s Hoffenheimem, Bayern Mnichov vyhrál ve Wolfsburgu 2:0 © twitter.com - Bayern Mnichov se raduje z dalšího vítězství

1

Dnes 21:20 - REVIEW Ve 23. kole se opět z vítězství radoval Bayern Mnichov, který vyhrál na hřišti Wolfsburgu 2:0 a připsal si další tři důležité body do ligové tabulky. V pátek vyhrála Hertha Berlin na hřišti 1. FC Köln. V sobotním programu dále Hannover překvapivě vyhrál na hřišti Stuttgartu a Hamburger se rozešel smírně s Ingolstadtem. V nedělním programu Dortmund otočil zápas s Hoffenheimem a vyhrál 3:1 a Bayer Leverkusen prohrál na hřišti Mainzu.

VfL Wolfsburg 0:2 Bayern Mnichov
Branky: 66. Coman (Lewandowski), 74. Lewandowski (Ribéry)

Bayern v sobotu slavil 116. výročí založení klubu a oslavy se opravdu povedly, protože si přivezl tři body z Wolfsburgu. Hned ve 2. minutě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Coman, který pálil z úhlu. V 15. minutě chyboval hostující obránce Kimmich, který namazal míč domácímu útočníkovi Maxi Krusovi, který tváří v tvář nepřekonal vynikajícího Neuera. Ten si v 19. minutě poradil s hlavičkou Kruseho. Bayernu se první poločas nepovedl a tak další šance patřila opět domácímu celku, ale Marcel Schäfer pálil jen těsně vedle. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas začal neuznanou brankou Bayernu kvůli těsnému ofsajdu. V 56. minutě hezky Thomas Müller přiťukl míč patičkou nabíhajícímu Lewandowskému, který domácí branku trestuhodně přestřelil. Na druhé půlce pronikl po křídle Max Kruse a míč se dostal k volnému Julianovi Draxlerovi, kterého vychytal pozorný Manuel Neuer. Na druhé straně se odražená střela Lewandowského odrazila ke Kinsley Comanovi, který propálil domácí brankáře Casteelse - 0:1. Bayern se hnal za zvýšením vedení a to se mu podařilo v 74. minutě se protáhl po lajně Kingsley Coman, který odcentroval míč do pokutového území, kde Franck Ribéry sklepl míč k Robertu Lewandowskému, který zvýšil vedení Bayernu - 0:2. Domácí mohli v 82. minutě snížit, když Draxler krásnou přihrávkou vyslal do průniku Maxe Kruseho, kterého i po druhé skvěle vychytal Manuel Neuer.

VfL Wolfsburg: Casteels - Vieirinha, Naldo (76. Knoche), Dante, R. Rodríguez - Draxler, Träsch (72. Schürrle), Gustavo, Schäfer (84. Azzaoui) - Arnold, M. Kruse
FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat - Alonso - Coman (88. Rode), T. Müller, Robben (56. Ribéry), Costa (50. Alcantara) - Lewandowski

Borussia Dortmund 3:1 TSG Hoffenheim
Branky: 80. Mchitarjan (Gündogan), 85. Ramos (Piszczek), 90+2. Aubameyang (Mchitarjan) - 25. Rudy
Červená karta: 58. Rudy (Hoffenheim)

Dortmund vstupoval do zápasu jako velký favorit, nicméně úvod zápasu se mu moc nepovedl, protože se nedokázal dostávat do šancí ke vstřelení branky. Za to hosté to vzali pěkně od podlahy a ve 25. minutě šli překvapivě do vedení. Volland z protiútoku pěkně protáhl domácího brankáře Bürkiho, který míč vyrazil pouze k dobíhajícímu Sebastianu Rudymu, který poslal míč do domácí sítě - 0:1. A Hoffenheim ve 30. minutě mohl vést už o dvě branky, když se do velké šance dostal Volland, ale Bürki jeho pokus skvěle vyrazil. První velká šance Dortmundu přišla až ve 43. minutě, když z přímého kopu Marco Reus obstřelil hostující obranu, ale hostující brankář Baumann jeho pokus vyrazil na rohový kop.

Druhý poločas začal šancí Ilkaye Gündogana, jehož střela trefila tyč hostující brány a dorážka Reuse mířila nad. Hrdina prvního poločase v 58. minutě zezadu fauloval Pierra Emericka Aubameyanga a jeho nebezpečný faul byl okamžitě ohodnocen červenou kartou a zápas pro Rudyho předčasně skončil a byl vyloučen. Domácí Dortmund se snažil vyrovnat a v 66. minutě vyrazil pokus Piszczeka pozorný Baumann. Domácí celek si vytvořil velký tlak, ze kterého těžil v 80. minutě, kdy po krásné kombinační akci po rozehrání přímého kopu se prosadil Henrich Mchitarjan a vyrovnal na 1:1. Dortmund se dále tlačil do zakončení a v 85. minutě skóre zápasu otočil. Piszczek se protáhl podél lajny a centrem přesně našel Adriána Ramose, který přesnou střelou poslal Dortmund do vedení - 2:1. Zvýšit skóre mohl v 88. minutě Aubameyan, ale jeho střela netrefila branku Hoffenheimu. Nicméně Dortmund své vedení pojistil v druhé minutě nastavení Pierra Emerick Aubameyang, když šli tři hráči Dortmundu na brankáře Hoffenheimu. Aubameyang zužitkoval přihrávku Mchitarjana a rozhodl o vítězství Dortmundu 3:1.

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Subotič, Bender, Schmelzer - Sahin (74. Leitner), Weigl (74. Ramos, Kagawa (46. Gündogan) - Mchitarjan, Aubameyang, Reus
TSG Hoffenheim: Baumann - Bičakčič, Schär, Süle - Kadeřábek, Rudy, Amiri (63. Polanski), Strobl, Toljan - Volland (72. Hamad), Uth (86. Schwegler)

1. FSV Mainz 3:1 Bayer Leverkusen

Branky: 14. Malli (De Blasis, 32. Córdoba, 58. Malli pen. - 65. J. Hernández (Mehmedi)

Domácí celek se do první příležitosti dostal ve 13. minutě, kdy střelu De Blasise vyrazil hostující brankář Leno a dorážku Córdoby zablokoval hostující obránce HIlbert. Mainz byl v zápase lepším týmem a do vedení šel ve 14. minutě, když se povedeným obloučkem prosadil Yunus Malli - 1:0. Domácí celek své vedení zvýšil ve 32. minutě, když hostujícího brankáře propálil Córdoba - 2:0. O chvíli později mohl Mainz vést už o tři branky, ale míč z brankové čáry vykopl hostující obránce Hilbert.

Druhý poločas šancí Córdoby, který šel sám na Lena, ale hostující brankáře nepřekonal. Minutu na to zahrál v pokutovém území hostující obránce Jedva rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Yunus Malli a zvýšil na 3:0. Jiskřičku naděje pro Leverkusen vykřesal Javier Hernández, který v 65. minutě hlavou překonal domácího brankáře Kariuse - 3:1. Leverkusen se snažil zápas zdramatizoval, ale Mainz si vedení pohlídal a radoval se z vítězství 3:1.

1. FSV Mainz: Karius - Donati, Balogun, Bungert, Bussmann - Baumgartlinger, Frei - De Blasis (72. Clemens), Malli (87. Serdar), Jairo (89. Brosinski) - Córdoba
Bayer Leverkusen: Leno - Hilbert, Tah (46. Jedvaj), Ramalho, Wendell - Bellarabi, Kramer, Calhanoglu, Mehmedi (86. Henrichs) - J. Hernández, Brandt (65. Kruse)

Eintracht Frankfurt 0:0 FC Schalke

Vyprodaná Commerzbank Arena viděla v neděli večer vyrovnanou bitvu mezi Frankfurtem a Schalke. Úvod zápasu přinesl vyrovnanou podívanou a ani jeden z týmu se dokázal dostat do vyložené šanci. Diváci se tak prvního vzrušujícího momentu zápasu dočkali až ve 24. minutě, kdy Szabolcs Huszti poslal nadýchaný centr do hostujícího pokutového území, na který si naskočil Marco Rupp a jeho hlavička skončila na tyči hostující brány. Následnou dorážku Abrahama zlikvidoval hostující brankář Ralf Fährmann. Frankfurt byl nakonec v prvním poločase lepším týmem, ale diváci branku v prvním poločase neviděli.

Druhý půle přinesla hodně rozkouskovaný fotbal a diváci se moc pěkných fotbalových akcí neviděli. V 59. minutě ale obrovskou šanci spálil domácí kanonýr Alexander Meier, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti fantastickým zákrokem vytáhl brankář Fährmann. Oba týmy měly problémy s rozehrávkou a přesnými přihrávkami a tak se diváci ve druhém poločase nudili. Výjimkou byl pokus Pierra-Emileho Hojbjerga z 84. minutě, kterou vyrazil pěkným zákrokem domácí brankář Hradecky.

Eintracht Frankfurt: Hradecky - Hasebe, Zambrano (71. Regäsel), Abraham, Oczipka - Stendera (87. Medojevič), Russ - Seferovič, Fabián, Huszti (87. Kittel) - Meier
FC Schalke: Fährmann - Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis, Hojbjerg - Caicara (62. Meyer), Belhanda (67. Sané), Aogo - Huntelaar (75. Di Santo)

Kompletní výsledky 23. kola Bundesligy:

1. FC Köln 0:1 Hertha Berlin
Branky: 43. Ibiševič (Kalou)

Werder Brémy 2:2 SV Darmstadt
Branky: 33. Ujah (Yatabare), 89. Pizarro (Junuzovič) - 44. Wagner (pen.), 82. Sulu (Kempe)

Hamburger SV 1:1 FC Ingolstadt
Branky: 7. Drmič (Hunt) - 61. Hinterseer (Gross)

VfB Stuttgart 1:2 Hannover 96
Branky: 18. Werner (Maxim) - 32. Schulz (Kiyotake), 83. Schulz

FC Augsburg 2:2 Borussia Mönchengladbach
Branky: 50. Finnbogason (Verhaegh), 53. Cauiby - 33. Raffael (Traore), 55. Johnsono (Elvedi)