Zpět na » 1. Bundesliga » Domácí trenér Roger Schmidt odmítl vykázání na tribunu, zápas mezi Leverkusenem a Dortmundem musel být přerušen

1. Bundesliga - Domácí trenér Roger Schmidt odmítl vykázání na tribunu, zápas mezi Leverkusenem a Dortmundem musel být přerušen

Domácí trenér Roger Schmidt odmítl vykázání na tribunu, zápas mezi Leverkusenem a Dortmundem musel být přerušen © skysports.com - Trenér Roger Schmidt odmítl odejít na tribunu

2

Líbilo se

23.02. - VIDEO Nedělní utkání 22. kola Bundesligy mezi Bayerem Leverkusen a Borussií Dortmund byl muset přerušen poté, co byl domácí trenér Roger Schmidt vykázán rozhodčím na tribunu a Schmidt jeho rozhodnutí odmítl akceptovat.

Incident se stal v 64. minutě Bay Areně poté, co si hosté posunuli míč u přímého kopu o velký kus dále, než se měl rozehrávat. Z této situace Dortmund vytěžil maximum a z následné akce vstřelil Pierre-Emerick Aubameyang jedinou branku utkání a rozhodl tak o vítězství hostů.

Za protesty dostal žlutou kartu útočník Stefan Kiessling a trenér Roger Schmidt proti rozhodnutí hlavního rozhodčího Felixe Zwayera vehementně protestoval, až ho rozhodčí vykázal na tribunu. To ale Schmidt odmítl, takže rozhodčí zápas přerušil a poslal obě mužstva do kabin.

V útrobách stadionů došlo na jednání mezi rozhodčími a vedením a následně se hráči z kabin vrátili na hřiště a zápas byl dohrán. Ale to pouze z důvodu, že kouč Roger Schmidt se už na lavičku nevrátil.

"Byl jsem vykázán na tribunu. Chtěl jsem vysvětlení, proč jsem byl vykázán," uvedl Schmidt.

"Váhal jsem příliš dlouho, určitě to byla moje chyba. Nemyslel jsem si, že kvůli tomu bude zápas přerušen. Vím, že jsem tím ublížil svému týmu."

Předseda výboru rozhodčích německého fotbalu Herbert Fandel po zápase uvedl, že rozhodnutí rozhodčího Felie Zwayera byla v souladu s pravidly.

"Když hráč odmítá po vyloučení opustit hřiště nebo trenér po vykázání na tribunu odmítne opustit trenérskou lavičku, hrozí tím, že zápas bude přerušen. Rozhodčí v zápase učinil správné rozhodnutí."

"Ať už rozhodčí hovoří přímo s trenérem nebo za ním pošle hráče, je přímo na uvážení rozhodčího."

Zápas mezi Leverkusenem a Dortmundem musel být přerušen. (zdroj: youtube.com)

Jakub Drakan / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články