Zpět na » 1. Bundesliga » Aubameyang rozhodl o vítězství Dortmundu, Thomas Müller skvělými nůžkami zajistil vítězství Bayernu Mnichov

1. Bundesliga - Aubameyang rozhodl o vítězství Dortmundu, Thomas Müller skvělými nůžkami zajistil vítězství Bayernu Mnichov

Aubameyang rozhodl o vítězství Dortmundu, Thomas Müller skvělými nůžkami zajistil vítězství Bayernu Mnichov © https://pbs.twimg.com - Bayern Mnichov v sobotu slavil vítězství v zápase s SV Darmstadt.

1

21.02. - REVIEW 22. kolo Bundesligy začalo páteční bezbrankovou remízu Frankfurtu s Hamburgerem SV. V sobotních zápasech otočil Bayern Mnichov domácí zápas s Darmstadtem a vyhrál 3:1. Hertha Berlin doma remizovala 1:1 s Wolfsburgem, Hoffenheim porazil Mainz, Ingolstadt zdolal Brémy a Mönchengladbach porazil 1. FC Köln. V neděli Dortmund vyhrál na hřišti Leverkusenu brankou Aubameyanga 1:0. Schalke doma pouze remizovalo se Stuttgartem a Hannover doma opět prohrál, tentokrát 0:1 s FC Augsburg.

Bayern Mnichov 3:1 Darmstadt SV
Branky: 49. T. Müller (Rafinha), 71. T. Müller (Vidal), 85. Lewandowski (Ribéry) - 26. Wagner (Sirigu)

Bavorský celek zápas lépe a hned v 10. minutě pálil z dálky Arturo Vidal a míč lízl břevno hostující brány. V 16. minutě promarnil Robert Lewandowski. Nejdříve se natahoval na centr a míč skvěle vyrazil brankář hostů Mathenia a následně na další centr polský kanonýr nedosáhl. Ve 26. minutě přišel v Allianz Aréně šok, když na centr Siriga si naskočil Sandro Wagner a poslal Darmstadt do vedení - 0:1. Bayern zápasu dominoval, ale v prvním poločase branka už nepadla.

Za to druhý poločas začal obrovský tlakem domácího celku, který byl využit už ve 49. minutě, když si centr Rafinhi zpracoval Thomas Müller a poslal míč za záda hostující brankáře - 1:1. Domácí se tlačili za vedením a dočkali se v 71. minutě, když si centr Vidala zpracoval zády k bránce Thomas Müller a krásnými nůžkami poslal Bayern do vedení - 2:1. V 78. minutě pálil z hranice malého vápna Robben, ale hostující branku netrefil. V 85. minutě poslal přízemní centr před hostující bránu navrátilec z marodky Franck Ribéry a míč skončil na kopačce Roberta Lewandowského, který uzavřel skóre na 3:1 pro Bayern Mnichov.

Podívejte se na skvělou trefu Thomase Müllera. (zdroj: youtube.com)

FC Bayern Mnichov: Neuer - Kimmich, Tasci (56. Bernat), Alaba - Robben (83. Alonso), Rafinha, Vidal, Coman (55. Ribéry) - T. Müller, Costa - Lewandowski
Darmstadt SV: Mathenia - Garics, Caldirola, Rajkovič, Díaz - Sirigu (73. Sailer), Jungwirth, Holland (88. Gorka), Kempe - Wagner,Vrančič (64. Rosenthal)

Hertha Berlin 1:1 VfL Wolfsburg

Branky: 60. Kalou - 53. Schäfer (Vieirinha)

První šance zápasu přišla už v 8. minutě, když se skvěle uvolnil domácí útočník Salamon Kalou, ale jeho střelu vyrazil hostující Casteels. V 18. minutě se opět skvěle uvolnil Kalou, poslal přízemní centr před hostující bránu, ke kterému se dostal Vladimír Darida, ale jeho střela letěla jen těsně mimo bránu Wolfsburgu. Další šance branku nepřinesly a tak skončil první poločas 0:0.

Druhá půle začala skvěle pro hosty. V 53. minutě Vieirinha přihrál volnému Marcelu Schäferovi, který poslal hosty do vedení - 0:1. Domácí ale ze své aktivity neslevili a odměnou bylo v 60. minutě vyrovnání zápasu. Nejdříve Haraguchiho centr vyrazil brankář Casteels k Ibiševičovi, který poslal míč směrem do hostující brány, míč ale na brankové čáře vykopl obránce Naldo. Míč se odrazil ale k Salamonovi Kalou, který poslal míč do hostující brány a vyrovnal na 1:1. Wolfsburg v závěru zápasu předvedl obrovský tlak a byl blízko vítězné brance. Nejdříve v 85. minutě trefil Luiz Gustavo tyč domácí brány a v 87. minutě se zaskvěl domácí brankář Jarstein. Nejdříve skvěle vyrazil hlavičku Schäfera a následnou dorážku Vieirinhi domácí brankář skvělý zákrokem vyrazil na rohový kop. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Hertha Berlin: Jarstein - Weiser, Langkamp (36. Stark), Brooks, Plattenhardt - Skjelbred, Lustenberg - Haraguchi, Darida (62. Baumjohann), Kalou - Ibiševič
VfL Wolfsburg: Casteels - Schäfer, Naldo, Dante, R. Rodríguez -Träsch, Gustavo - Vieirinha, Arnold (90+1. Knoche), Draxler - M. Kruse

Bayer Leverkusen 0:1 Borussia Dortmund

Branky: 64. Aubameyang (Durm)

Šlágr kola se hrál v Bay Aréně, kam zajela Borussia Dortmund. Zápas v prvním poločase nabídl vyrovnanou podívanou, která ale nepřinesla mnoho zajímavých okamžiků a tak se diváci první velké šance utkání dočkali až ve druhé minutě nastavení první půle, když se míč dostal k nikým nehlídanému gabonskému kanonýrovi Pierru-Emericku Aubameyangovi, který ale v tutové šanci poslal míč mimo domácí bránu. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas už nabídl zajímavější podívanou. Nejdříve se hned třikrát za žlutilo na hřišti a v 64. minutě vstřelil jedinou branku utkání hostující šutér Aubameyang, kterému před prázdnou branku přihrál Eric Durm a Aubameyang neměl žádný problém míč poslal do prázdné domácí brány - 0:1. V 68. minutě rozhodčí zápas předčasně ukončil kvůli protestům domácího kouče Rogera Schmidta a následně i domácích hráčů. Po chvíli se ale oba týmy vrátily na hřiště a zápas pokračoval. V 87. minutě mohl rozhodnout Marco Reus, ale domácí brankář Leno ho ve velké šanci vychytal. Když v nastaveném čase domácí útočník Javier Hernández netrefil bránu z místa pokutového kopu, skončil zápas vítězstvím Dortmundu poměrem 1:0.

Bayer Leverkusen: Leno - Jedvaj (57. Hilbert), Tah, Toprak (46. Papadopoulos), Wendell - Bellarabi, Kramer, Kampl (46. Ramalho), Mehmedi - Kiessling, J. Hernández
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Sokratis (77. Subotič), Hummels, Durm - Ginter, Bender (69. Weigl), Leitner - Pulišič (46. Reus), Aubameyang, Mchitarjan

FC Schalke 1:1 VfB Stuttgart
Branky: 14. Belhanda - 74. Harnik

Zápas nabídl vyrovnanou podívanou a první velká šance přišla už v 6. minutě., když Grosskreutz poslal přihrávku do pokutového území, odkud nebezpečně pálil Gentner. Domácí brankář Fährmann předvedl vynikající zákrok a střelu vyrazil na rohový kop. Ve 14. minutě šli domácí do vedení. Střelu Caicara vyrazil hostující brankář Tyton k Younesu Belhandovi, který hlavou míč poslal do hostující sítě - 1:0. Více v prvním poločase k vidění nebylo. Domácí přišli o zraněného Choupo Motinga, který musel kvůli zranění střídat už ve 22. minutě. První poločas vyhrál domácí celek poměrem 1:0.

Druhý poločas začal šancí domácího útočníka Huntelaara, který si zpracoval v pokutovém území nadýchaný centr z kopačky Kolašinace, Tyto ale jeho střelu vynikajícím zákrokem vyrazil. Na druhé straně výborně vyběhl proti domácí brankář Fährmann proti pěkné kombinační akci Stuttgartu, míč se snažil odkopnout domácí obránce Neustädter, ale trefil zvedajícího se domácí gólmana a tak míč z brankové čáry odkopl do zámezí až další domácí obránce. Stuttgart se hnal za vyrovnáním a v 72. minutě střela Maxima jen těsně minula domácí branku. Hosté se tak zaslouženého vyrovnání dočkali v 74. minutě, kdy na rohový kop si naskočil Kraverec, jeho hlavičku skvěle vyrazil Fährmann, ale míč spadl k nekrytému Martinu Harnikovi, který míč poslal do prázdné brány - 1:1. Schalke odpovědělo v 78. minutě technickou střelou Leroye Saného, ale Tyton jeho střelu skvěle vyrazil. Zápas tak skončil remízou 1:1.

FC Schalke: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis, Goretzka - Belhanda (85. Aogo), Schöpf, Choupo-Moting (22. Sané) - Huntelaar (71. Di Santo)
VfB Stuttgart: Tyton - Grosskreutz, Schwaab, Niedermeier, Insúa - Die (71. Harnik) - Rupp, Didavi (62. Maxim), Gentner, Kostič - Werner (67. Kraverec)

Kompletní výsledky 22. kola Bundesligy:

Eintracht Frankfurt 0:0 Hamburger SV

FC Bayern Mnichov 3:1 Darmstadt SV

TSG Hoffenheim 3:2 FSV Mainz
Branky: 13. Amiri (E. Vargas), 68. Uth (Volland), 76. Uth (Kadeřábek) - 11. Cordoba (Samperio), 78. Samperio (Frei)

1. FC Ingolstadt 2:0 Werder Brémy
Branky: 12. Hübner, 90. Hinterseer pen.

Borussia Mönchengladbach 1:0 FC Köln
Branky: 9. Dahoud (Raffael)

Hannover 0:1 FC Augsburg
Branky: 14. Koo-Ja-Cheol