Zpět na » 1. Bundesliga » DFB POKAL: Dortmund slaví postup, Brémy vyřadily domácí Leverkusen

1. Bundesliga - DFB POKAL: Dortmund slaví postup, Brémy vyřadily domácí Leverkusen

DFB POKAL: Dortmund slaví postup, Brémy vyřadily domácí Leverkusen © https://pbs.twimg.com - Pierre-Emerick Aubameyang byl opět hvězdou zápasu

0

10.02. - REVIEW Úterní večer nabídl dva ze čtyř čtvrtfinálových utkání. V podvečerním zápase se zrodilo překvapení v podobě vyřazení domácího Bayeru Leverkusen, který nestačil na Brémy a po prohře 1:2 v německém poháru končí. Postup slaví Borussia Dortmund, která zvítězila na hřišti VfB Stuttgart po výsledku 3:1. V zápase zářili zejména Marco Reus a Pierre-Emerick Aubameyang, kteří zaznamenali v zápase gól.

Leverkusen 1:3 Werder Brémy
Branky: 23. J. Hernández pen. - 31. Garcia (Bartels), 42. PIzarro pen., 82. Grillitsch
Červená karta: 41. Wendell (Leverkusen)

Zápas začal vyrovnaným bojem ve středu hřiště. První velká šance byla k vidění ve 22. minutě, kdy hostující Galvéz ve vápně fauloval Stefana Kiesslinga a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Javier Hernández - 1:0. V 31. minutě ale přišel šok diváků v podobě vyrovnávající branky. Odražený míč se totiž dostal k Santiagu Garciaovi, který vyrovnal na 1:1. Ve 35. minutě hlavičkoval nebezpečně domácí stoper Toprak, ale hostující brankář Wiedwald jeho hlavičku vyrazil na rohový kop. V 41. minutě unikal proti domácí bráně hostující Bartels, kterého ze zadu fauloval domácí obránce Wendell. Nejenže zapříčinil penaltu proti domácím, ale zároveň byl vyloučený. Proměněnou penaltu následně proměnil Claudio Pizarro - 1:2.

Druhý poločas začal šancí Javiera Hernándeze, jehož střela jen těsně minula hostující bránu. V 55. minutě pálil Bartels, jeho střelu vyrazil Leno k Pizarrovi, jehož střelu zablokoval jeden z domácích obránců. Leverkusen se snažil vyrovnat, ale nedařilo se mu v zakončení. Velkou šanci promarnil v 80. minutě Bellarabi, kterého po přihrávce Kampla vychytal skvělý Wiedwald. Werder hrozil z protiútoků a v 82. minutě zápas rozhodl Florian Grillitsch, který zvýšil na 1:3. V 88. minutě zahodil šanci snížit Calhonoglu, který z přímého kopu trefil pravou tyč hostující branky. V 90. minutě šel sám na domácí branku střídající Ujah, ale Leno jeho pokus dokázal vyrovnat. Werder překvapivě vyhrál 3:1 a slaví postup do semifinále DFB Pokal.

Bayer Leverkusen: Leno - Wendell, Toprak, Tah, Hilbert (46. Ramalho) - Calhanoglu, Kramer (76. Brandt), Kampl, Bellarabi - Kiessling, J. Hernández (57. Papadopoulos)
Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, S. Garcia (74. Guwara) - Fritz, Gálvez, Grillitsch, Öztunali (89. Veljkovič) - Bartels, Pizarro (85. Ujah)

VfB Stuttgart 1:3 Borussia Dortmund

Branky: 21. Rupp - 5. Reus, 31. Aubameyang (Reus), 89. Mchitarjan (Aubameyang)

Dortmund začal zápas skvěle a v 5. minutě přízemní centr Aubameyanga se po malém odrazu dostal až k Marcu Reusovi, který míč poslal do horní části domácí branky. V 10. minutě mířil hlavou Šunjič přímo do rukavic hostujícího brankáře Romana Bürkiho. V 21. minutě domácí vyrovnali. Centr Kostiče se dostal k Lukasi Ruppovi, jehož tečovaná rána skončila v hostující brance - 1:1. Ve 29. minutě centroval Mchitarjan a jeho míč skončil na hlavě Aubameyanga, který hlavičkoval mimo domácí branku. V 31. minutě šli hosté opět do vedení. Marco Reus pěknou přihrávkou vybídl ke skórování Pierra-Emericka Aubameyanga, který prostřel Langeraka - 1:2.

Pierre-Emerick Aubameyang a Marco Reus se postarali o vítězství Dortmundu. (zdroj: https://pbs.twimg.com)

Druhý poločas začal velkou šancí Aubameyanga, kterého v 56. minutě skvěle vychytal Langerak. V 65. minutě promarnil slušnou šanci Didavi, jehož střela mířila hodně vysoko. V 67. minutě byl Dortmund blízko zvýšení náskoku, ale domácí bránící hráči nedovolili míč Reusovi dopravit do brány. V 75. minutě se nedokázal Mchitarjan prosadit pod poloprázdnou bránou. Na druhé stráně pálil nebezpečně Kostičič, ale jeho střela mířila těsně nad. V 82. minutě předvedl Roman Bürki skvělý zákrok proti centru z kopačky Gentnera a v 87 minutě dokázal Bürki zlikvidovat hlavičku Šunjiče. A tak udeřilo na druhé straně. V 89. minutě postupoval sám na branku Aubameyanga, nezachoval se sobecky a přihrál před prázdnou bránu Mchitarjanovi, který upravil skóre zápasu na konečných 1:3.

VfB Stuttgart: Langerak - Grosskreutz, Šunjič, Niedermeier, Insúa - Dié (68. Harnik) - Rupp, Didavi, Gentner, Kostič - Kravec
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer - Gündogan (86. Kagawa), Ginter, Durm - Mchitarjan, Aubameyang, Reus (77. Leitner)