Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund ztratil body s Herthou Berlin, Bayern pouze remizoval s Leverkusenem

1. Bundesliga - Dortmund ztratil body s Herthou Berlin, Bayern pouze remizoval s Leverkusenem

Dortmund ztratil body s Herthou Berlin, Bayern pouze remizoval s Leverkusenem © https://pbs.twimg.com - Marco Reus je zklamaný z remízy s Herthou Berlin.

0

06.02. - REVIEW Ve 20. kole Bundesligy nejdříve Mönchengladbach rozstřílel Brémy 5:1. V sobotu Dortmund pouze remizoval 0:0 na hřišti Hertha Berlin. Schalke doma porazilo Wolfsburg a Eintracht Frankfurt doma prohrál s dobře hrajícím Stuttgartem 2:4. Ve večerním zápase uhrál Leverkusen s Bayernem bezbrankovou remízu.

Leverkusen 0:0 Bayern Mnichov
Červená karta: 84.Alonso (Bayern Mnichov)

Ve šlágru kola se diváci branky nedočkali. Ačkoliv hostující Bayern měl po celý první poločas jasně převahu jak v aktivitě, tak v držení míče (69%), do vyložené šance se svěřenci Pepa Guardioly nedostávali. To samé platilo o domácím celku. Je třeba říci, že oba kluby se snažili, ale v prvním poločase se ani jeden z týmů do vyložené šance nedostal. A tak podle očekávání první poločas branku nepřinesl.

Bayern sice s Leverkusenem pouze remizoval, i tak ale má v čele náskok 8 bodů. (zdroj: https://pbs.twimg.com)

A ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. V 53. minutě pálil nebezpečně Javier Hernández ze střední vzdálenosti, ale míč jen těsně minul hostující branku. Zápas pokračoval zejména ve středu hřiště a diváci spíše viděli bitvu dvou celků, kteří pozorní brání. Trochu vzrušení bylo k vidění v 84. minutě, kdy druhou žlutou kartu uviděl hostující záložník Xabi Alonso a byl vyloučen. Nicméně v závěru zápasu mířil nepřesně hlavičkou Robert Lewandowski a propásl tak šanci zápas rozhodnout. V Bay Aréně tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

Bayer Leverkusen: Leno - Jedvaj (51. Hilbert), Tah, Toprak, Wendell - Bellarabi (87. Mehmedi), Kampl, Kramer, Calhanoglu - Kiessling (74. Brandt), J. Hernández
FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Kimmich, Badstuber, Alaba - Alonso - Robben (60. T. Müller), Vidal, (52. Alcantara), Coman (87. Rode), Costa - Lewandowski

Hertha Berlin 0:0 Dortmund

Domácí celek vstoupil do zápasu lépe a v 5. minutě pálil český záložník Vladimír Darida, ale jeho střela mířila pouze do rukavic hostujícího brankáře Romana Bürkiho. V 8. minutě na druhé straně pálil hodně nebezpečně Ilkay Gündogan, ale domácí branku jen těsně minul. Ve 22. minutě si na roh naskočil nikým nekrytý John Brooks, ale hostující branku přestřelil. Ve 33. minutě si na centr Ilkaye Gündogana naskočil Mats Hummels, jehož hlavička pořádně protáhla brankáře Jarsteina. Dortmund byl v prvním poločase lepším týmem, nicméně brankově se hostující celek neprosadil. První poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas začal velkou šancí Henricha Mchitarjana, jeho ž střela skončila jen těsně vedle domácí brány. Druhý poločas ze začátku patřil zejména hostujícímu celku, nicméně Dortmund z mírného tlaku branku nevytěžil. Hertha hrozila zejména z protiútoků, ale obrany obou týmů vždy nebezpečí zažehnaly. Zápas se poté začal trochu kouskovat kvůli střídání a hra tak trochu ztratila slušné tempo. Iniciativu poté přebrala Hertha Berlin. V 78. minutě se dostal do obrovské šanci Salamon Kalou, ale jeho střela mířila jen těsně vedle pravé tyče hostující branky. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Hertha Berlin: Jarstein - Weiser, Langkamp, Brooks, Plattenhardt - Hegeler (90. Stark), Lustenberger - Haraguchi, Darida, Kalou (88. Baumjohann) - Ibiševič (71. van den Bergh)
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Hummels, Sokratis, Schmelzer - Weigl, Castro (71. Pulišič) - Mchitarjan, Aubameyang (72. Ramos), Reus (81. Ginter)

FC Schalke 04 3:0 VfL Wolfsburg

Branky: 24. Huntelaar (Caicara), 35. Geis, 87. Schöpf (Caicara)

Jeden ze šlágrů kola nabídl velmi zajímavou a vyrovnanou podívanou. První velká šance zápasu přišla ve 23. minutě, kdy krásná střela Vieirinhi skončila na břevně domácí brány. Na druhé straně se z protiútoku prosadil Klaas-Jan Huntelaar, kterého vysunul přihrávkou obránce Caicera a nizozemský útočník křížnou střelou překonal Benaglia - 1:0. Ve 32. minutě táhl protiútok Sané, který přihrál Choupo-Motingovi, ale jeho střelu vyrazil Benaglio ke Geisovi, který ale míč do hostující branky neposlal. Ve 35. minutě ale Jonathan Geis poslal z přímého kopu krásnou střelu, která skončil za zády Benaglia - 2:0. První poločas skončil vítězstvím Schalke poměrem 2:0.

Klaas-Jan Huntelaar se raduje z branky vstřelené do sítě VfL Wolfsburg. (zdroj: https://pbs.twimg.com)

Druhá poločas nabídl spoustu tvrdých zákroků a na hřišti se pomalu začalo žlutit. Wolfsburg se snažil tlačit více do útoku, aby zápas trochu zdramatizoval. Sice více držel míč na svých kopačkách, ale nedostával se do zakončení. Schalke velmi dobře bránilo a geniální představení ukazoval talent Leroy Sané, který v nejednom případě dokázal projít přes tři nebo čtyři protihráče. S blížícím se koncem zápasů začal Wolfsburg hodně riskovat, aby dal aspoň kontaktní branku. Jenže v 87. minutě hosté v defenzivě chybovali, přihrávku od Caicera obdržel Alessandro Schöpf a rozhodl o vítězství Schalke 04 poměrem 3:0.

FC Schalke 04: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis (90. Kehrer), Goretzka - Sané, Meyer (77. Belhanda), Choupo-Moting (81. Schöpf) - Huntelaar
VfL Wolfsburg: Benaglio - Jung, Naldo, Knoche, R. Rodríguez - Guilavogui (85. Schäfer) - Caliguiri, Vieirinha, M. Kruse (66. Pinto), Draxler - Bendtner

Kompletní výsledky 20. kola Bundesligy:

Borussia Mönchengladbach 5:1 Werder Brémy
Branky: 12. Stindl (T. Hazard), 31. Christensen (Dahoud), 50. Christensen (Raffael), 70. Raffael pen., 87. Nordtveit - 56. Pizarro pen.

Eintracht Frankfurt 2:4 VfB Stuttgart
Branky: 52. Meier, 90. Huszti (Fabjan) - 27. Gentner (Rupp), 45+1. Didavi (Niedermeier), 65. Niedermeier (Gentner), 76. Kostič pen.
Červená karta: 75. Zambrano - 67. Didavi

Hannover 96 0:1 1. FSV Mainz
Branky: 24. Samperio (Clemens)

Hertha Berlin 0:0 Borussia Dortmund

FC Ingolstadt 2:1 FC Augsburg
Branky: 59. M. Matip (Roger), 85. Hartmann pen. - 14. Stafylidis

Branky: 24. Huntelaar (Caicara), 35. Geis, 87. Schopf (Caicara)

Hamburger SV 1:1 FC Köln
Branky: 47. N. Müller (Rudnevs) - 41. Zoller (Hector)