Zpět na » 1. Bundesliga » Lewandowski opět zařídil vítězství Bayernu, Dortmund porazil Ingolstadt

1. Bundesliga - Lewandowski opět zařídil vítězství Bayernu, Dortmund porazil Ingolstadt

Lewandowski opět zařídil vítězství Bayernu, Dortmund porazil Ingolstadt © https://pbs.twimg.com - Robert Lewandowski se prosadil dvakrát proti TSG Hoffenheim.

1

31.01. - REVIEW V 19. kole byli fanoušci svědky výsledků podle papírových předpokladů. Mainz si v pátek poradil s Mönchengladbachem. V sobotních zápasech Dortmund doma porazil Ingolstadt, Leverkusen rozdtil Hannover a Schalke vyhrálo v Darmstadtu. Bayern Mnichov doma porazil TSG Hoffenheim díky dvěma brankám Roberta Lewandowského a Wolfsburg doma nedokázal porazit 1. FC Köln, se kterým pouze remizoval 1:1.

Dortmund 2:0 FC Ingolstadt
Branky: 77. Aubameyang (Piszczek), 86. Aubameyang (Castro)

Dortmund byl v zápase velkým favoritem a zápas rozhodl jeho nejlepší střelec - Pierre-Emerick Aubameyang. První velká šance přišla v 16. minutě, kdy centr Mchitarjan tečoval Sokratis, ale míč přeletěl hostující bránu. Ve 30. minutě byl blízko gólu Lezcano, ale Hummels před ním míč včas odkopl do bezpečí. Ve 35. minutě hostující brankář Özcan poradil se střelou Aubameyanga, míč se odrazil k Adrianu Ramosovi, který míč nedal do prázdné brány.

Ve druhém poločase v 66. minutě poslal míč do vlastní sítě Mats Hummels, ale byl při tom faulován hostujícím hráčem a tak branka nebyla uznána. Diváci se branky dočkali až v 77. minutě, kdy na centr Piszczeka naskočil Pierre-Emerick Aubameyang a poslal Dortmund do vedení - 1:0. Zápas se rozhodnul ve 86. minutě, kdy Castro přihrál Aubameyangovi a ten svým druhým gólem v zápase rozhodl o vítězství 2:0.

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Hummels, Sokratis, Durm - Weigl (54. Leitner), Ginter - Ramos (68. Pulisič), Kagawa (54. Castro), Mchitarjan - Aubameyang
FC Ingolstadt: Özcan - da Costa, Matip, Hübner, Bauer - Christiansen, Roger, Morales - Hartman (7. Lex), Lezcano (88. Cohen), Leckie (84. Brégerie)

Bayer Leverkusen 3:0 Hannover 96
Branky: 44. Kiessling (Calhanoglu), 63. J. Hernández pen., 87. J. Hernández (Kampl)

Leverkusen byl vzhledem k postavení v tabulce mírným favoritem a svou roli v zápase začal naplňovat už ve 13. minutě, kdy si na centr Calhanoglua naskočil Stefan Kiessling a poslal míč do tyče hostující brány. Leverkusen častěji držel míč na svých kopačkách, ale do větších šancí se nedostával. Až ve 44. minutě si na roh Calhanoglua naskočil Stefan Kiessling a hlavou poslal míč do hostující sítě 1:0.

Druhý poločas začal neskutečnou smůlou pro domácí celek. V 57. minutě totiž střela Hakana Calhanoglua skončila na břevně, od kterého se míč odrazil do tyče a následně míč z brankové čáry odhlavičkoval jeden z obránců. V 61. minutě byl ve vápně hostů faulován Stefan Kiessling a nařízenou penaltu proměnil Javier Hernández - 2:0. Další obrovskou šanci propásli domácí v 77. minutě, kdy poslal přízemní centr Bellarabi, ale před prázdnou hostující bránou na míč nedosáhl Kiessling. Pojišťujícího gólu se domácí dočkali v 87. minutě, když se prosadil Javier Hernández - 3:0.

Bayer Leverkusen: Leno - Hilbert (78. Jedvaj), Tah, Toprak, Wendell - Bellarabi (78. Mehmedi), Kramer, Kampl, Calhanoglu (73. Brandt) - J. Hernández, Kiessling
Hannover 96: Zieler - Sakai, Marcelo, Gülselam, Albornoz - Hoffman - Yamaguchi, Prib (76. Saint-Maximin) - Almeida, Schmiedebach (65. Bech), Szalai

SV Darmstat 0:2 FC Schalke 04

Branky: 43. Meyer (Huntelaar), 53. Sané (Meyer)

Domácí začali zápas lépe a v 6. minutě Rausche z přímého kopu trefil pouze síť hostující brány. Ve 25. minutě trefil z přímého kopu krásnou střelou Jonathan Geis spojnici břevna a tyče domácí brány. Ve 43. minutě šli Schalke do vedení, když se po přihrávce Huntelaara prosadil Max Meyer - 0:1.

Domácí ani ve druhém poločase nebyli horším týmem, ale Schalke ukázalo skvělou efektivitu. V 53. minutě obdržel pěknou přihrávku Leroy Sané a prostřelil domácího brankáře mezi nohami - 0:2. V 66. minutě si na centr naskočil hostující Choupo-Moting, ale míč nasměroval pouze do náruče domácího brankáře. V 83. minutě se strhla po faulu na Meyera strkanice, ale nakonec nepadla ani červená karta. V 86. minutě mohl rozhodnout hostující Hojbjerg, ale trefil pouze dobře vyběhnutého brankáře Mathenia.

SV Darmstadt: Mathenia - Garics, Sulu, Rajkovič, Caldirola - Heller, Niemeyer, Gondorf (78. Sailer), Rausch (55. Kempe) - Rosenthal (61. Vrančič) - Wagner
FC Schalke 04: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Kolačinac - Geis, Goretzka - Sané, Meyer (85. Hojbjerg), Choupo-Moting - Huntelaar (89. Friedrich)

Wolfsburg 1:1 FC Köln

Branky: 68. Draxler (Vieirinha) - 75. Modeste

Wolfsburg se na jaře trápí a v neděli ztratil další body, když nedokázal doma porazit 1. FC Köln. V první šanci zápasu se ocitl ve 13. minutě hostující útočník Modeste, když hlavičkoval mimo tři tyče domácí brány. Na druhé straně v 15. minutě pálil domácí útočník Max Kruse, ale Horn jeho pokus vyrazil na roh. V 21. minutě zablokoval pokus Vieirinhi hostující hráč Mavraj a v 38. minutě v obrovské šanci selhal André Schürrle, jehož střela mířila těsně vedle.

Druhý poločas začal dělovkou Maxe Kruseho, se kterou si opět poradil Timo Horn. V 56. minutě pálil z blízka do tyče Luiz Gustavo a tak se domácí dočkali až v 68. minutě, když pas Vieirinhi propadl až k Julianovi Draxlerovi, který propálil Horna - 1:0. Jenže Köln odpověděl v 75. minutě krásnou brankou Anthonyho Modesteho, který pěknou technickou střelou obstřelil obránce z velkého vápna a nedal Benagliovi šanci - 1:1. Wolfsburg se snažil vstřelit rozhodující branku, ale nepodařilo se mu to a tak zápas skončil remízou 1:1.

VfL Wolfsburg: Benaglio - S. Jung, Naldo, Dante, R. Rodríguez - Vieirinha, Guilavogui, Gustavo, Draxler - M. Kruse (66. Bendtner), Schürrle (80. Caliguiri)
1. FC Köln: Horn - Risse,, Maroh, Mavraj, Hector - Bittencourt (86. Švento), Lehmann, Gerhardt, Mladenovič (81. Vogt) - Zoller, Modeste (90. Osako)

FC Bayern Mnichov 2:0 TSG Hoffenheim

Branky: 33. Lewandowski (Costa), 66. Lewandowski (Lahm)

Bayern potvrdil roli papírového favorita a do zápasu vstoupil lépe, když už v 8. minutě pálil těsně nad Arjen Robben. Ve 23. minutě pálil Lewandowski, ale hostující brankář Baumann jeho pokus zlikvidoval. Ve 25. minutě se pěkně uvolnil Arjen Robben, ale v dobré šanci hostující branku přestřelil. Ve 33. minutě se už ale bavorský celek dočkal. Costa přesným přízemním centrem našel před brankou neobsazeného Roberta Lewandowského, který míč uklidil do hostující sítě - 1:0. Ve 43. minutě se dostal do protiútoku Hoffenheimu a nebezpečně pálil Kramarič, ale Neuer si s jeho pokusem poradil.

Bayern Mnichov si připsal další tři body po vítězství 2:0 nad TSG Hoffenheim. (zdroj: https://pbs.twimg.com)

Druhá půle začala velkou šancí Bayernu, když Lewandowski přiťukl míč Xabimu Alonsovi, jehož střelu pod břevno vyrazil Baumann. V 55. minutě hlavičkoval z těžkého úhlu pouze do boční sítě aktivní Lewandowski. V 58. minutě se ocitl úplně sám v obrovské šanci hostující Kramarič, ale trestuhodně domácí branku minul. V 60. minutě si na centr naskočil Robert Lewandowski a patičkou poslal míč jen těsně vedle hostující brány. Na druhé straně z protiútoku hlavičkoval nad branku Bayernu hostující útočník Eduardo Vargas. V 66. minutě zápas rozhodl Robert Lewandowski, který přehodil brankáře Baumanna - 2:0. V 73. minutě pálil z hranice velkého vápna Arturo Vidal, míč ale skončil na pravé tyči hostující brány. Bayern tak zvítězil 2:0.

FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Alonso, Badstuber, Alaba - Costa (89. Bernat), Robben, Kimmich, T. Müller (68. Vidal), Coman (64. Alcantara) - Lewandowski
TSG Hoffenheim: Baumann - Kadeřábek, Bičakčič, Süle, Kim Jin-Su - Rudy, Strobl - Kramarič (69. Zuber), Hamad (70. Amiri), Schmid (79. Volland) - E. Vargas

Kompletní výsledky 19. kola Bundesligy:

1. FSV Mainz 1:0 Borussia Mönchengladbach
Branky: 21. Clemens (Samperio)

FC Augsburg 0:0 Eintracht Frankfurt

Werder Brémy 3:3 Hertha Berlin
Branky: 67. Bartels (Junuzovič), 75. Pizzaro pen., 77. Pizzaro (Garcia) - 29. Darida (Skjelbred), 41. Plattenhardt, 71. Kalou (van den Bergh)

SV Darmstadt 0:2 FC Schalke 04

Borussia Dortmund 2:0 FC Ingolstadt

VfB Stuttgart 2:1 Hamburger SV
Branky: 66. Hunt vl. g., 88. Kravets (Maxim) - 75. Rudnevs (Ostrzolek)