Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund porazil Mönchengladbach, Lewandowski vystřílel Bayernu tři body v Hamburku

1. Bundesliga - Dortmund porazil Mönchengladbach, Lewandowski vystřílel Bayernu tři body v Hamburku

Článek
Dortmund porazil Mönchengladbach, Lewandowski vystřílel Bayernu tři body v Hamburku © https://pbs.twimg.com/ - Hráči Bayernu Mnichov se radují z branky vstřelené do sítě Hamburgeru SV

0

23.01. - REVIEW Šlágr kola patřil Borussii Dortmund, která vyhrála na hřišti Borussie Mönchengladbach. Sobotní zápasy přinesly vyrovnané zápasy. Leverkusen zaváhal v Hoffenheimu, kde prohrál 0:1. V předehrávce 18. kola Bundesligy vyhrál Bayern Mnichov na hřišti Hamburku 2:1. Všechny body bavorskému celku vystřílel polský kanonýr Robert Lewandowski. V neděli Wolfsburg prohrál ve strhujícím zápase na hřišti Frankfurtu 2:3.

Mönchengladbach 1:3 Dortmund
Branky: 58. Raffael (Stindl) - 41. Reus (Gündogan), 50. Mchitarjan (Reus), 75. Gündogan (Mchitarjan)

Šlágr kola začal velkou šancí domácího týmu, když si v 6. minutě na roh naskočil domácí obránce Andreas Christensen a trefil břevno hostující brány. Ve 26. minutě se střela Castra odrazila k Aubameyangovi, ale domácí brankář Sommer jeho pokus vyrazil. Ve 32. minutě si pěkně na střed hřiště navedl míč Ilkay Gündogan a jeho pokus skončil na břevně domácí brány. Ve 36. minutě selhal ve velké šanci Aubameyang a tak se hosté radovali z branky až ve 41. minutě, kdy Gündogan vyslal přihrávkou za domácí obranu Marca Reuse, který křížnou ranou překonal Sommera - 0:1. Ve 44. minutě ještě spálil velkou šanci Mchitarjan,, který přestřelil domácí bránu.

Druhý poločas začal obrovskou šancí domácího Gladbachu, kdy Bürki v šanci vychytal Traorého. A tak udeřilo na druhé straně. Marco Reus přesně našel Henricha Mchitarjana, který zvýšil na 0:2. Domácí se ale nevzdali a v 58. minutě Traoré obešel dva hráče, poslal míč na Larse Stindla, který přihrál Raffaelovi, který střelou k tyči překonal Bürkiho - 1:2. V 62. minutě našel Park útočníka Aubameyanga, jehož střelu zablokoval domácí hráč Wendt. V 73. minutě další velkou šanci spálil Aubameyang, který pálil vedle. V 75. minutě našel centr Mchitarjana přesně nohu Ilkaye Gündogana, který zvýšil vedení hostujícího celku na 1:3. Gladbach se hnal za snížením a v 83. minutě, ale střela Jonase Hofmanna skončil těsně vedle. V závěru zápasu ještě spálil se marně po centru Parka natahoval Adrian Ramos, ale na centr nedosáhl.

Borussia Mönchengladbach: Sommer - Korb, Christensen, Elvedi (80. Hinteregger), Wendt -Traoré, Nordveit, Dahoud (80. J. Hofmann), Johnson - Raffael, Stindl
Borussia Dortmund: Bürki - Pisczczek, Sokratis, Hummels, Park - Gündogan, Weigl, Castro (70. Ginter) - Mchitarjan, Aubameyang (76. Ramos), Reus (70. Durm)

Hamburger SV 1:2 Bayern Mnichov

Branky: 53. Alonso vl.g. - 38. Lewandowski pen., 61. Lewandowski (T. Müller)

Páteční předehrávka nabídla zajímavou, leč předvídatelnou hru zejména ze strany bavorského celku. Bayern častěji držel míč, snažil se kombinovat a dostávat se do šance a domácí Hamburger se snažil zahrozit z protiútoků. O první vážnou situaci v zápase se postaral domácí obránce Diekmeier, jehož střela skončila těsně vedle hostující branky. Diváci se první branky zápasu dočkali až ve 38. minutě, kdy domácí brankář Adler faulovat Thomase Müllera a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Robert Lewandowski - 0:1. První poločas nabídl i hodně ostrých zákroků a rozhodčí rozdal hned 5 žlutých karet.

Druhá půle začala pěknou individuální akci Comana, jehož střelu vyrazil pozorný Adler. V 53. minutě se prosadil domácí Hamburger. Centr z přímého kopu si totiž do vlastní branky nešťastně srazil Xabi Alonso a bylo vyrovnáno - 1:1. Bayern ale vzápětí si vzal vedení zpět, když střelu Thomase Müllera na hranici ofsajdu tečoval Robert Lewandowski - 1:2. V 67. minutě ve velké šanci trefil Alaba pouze konstrukci domácí brány a v 79. minutě se vytáhl René Adler, který vyrazil nebezpečnou střelu nad břevno. Hamburger už se nezmohl na závěrečný tlak a tak se z vítězství 1:2 radoval Bayern Mnichov.

Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Djourou, Reis, Ostrzolek - Kačar (81. Jung), Holtby - N. Müller, Hunt, Iličevič (73. Gregoritsch) - Lasogga (77. Rudnevs)
Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, J. Boateng (57. Javi Martínez), Badstuber, Alaba - Costa (81. Robben), T. Müller (69. Vidal), Alonso, Alcantara, Coman - Lewandowski

TSG Hoffenheim 1:1 Bayer Leverkusen

Branky: 40. Hamad - 75. Toprak

Leverkusen byl v zápase favoritem, nicméně se ukázalo, že domácí celek zimní přípravu nepodcenil a předvedl o dost lepší výkon, než ukazoval v podzimní části. První vážnější šance zápasu přišla až ve 25. minutě, kdy hlavičku Stefana Kiesslinga vyrazil parádním zákrokem brankář Baumann. Následně dobrou šanci prováhal domácí Vargas, který si moc předkopl míč a na druhé straně Baumann zasahoval proti centru Calhanoglua. Ve 40. minutě se dostal míč po rohovém kopu k domácímu Jiloanovi Hamadovi, který míč uklidil za záda hostující brankáře Bernda Lena - 1:0.

Druhý poločas začal šancí Hoffenheimu, kdy Volland přihrál Rudymu, který z dobré pozici zamířil nad hostující branku. V 59. minutě trefil Vargas tyč, odražený míč následně vypadl Lenovi z ruky a Vargas ale z dorážky míč do hostující sítě neposlal. Trest přišel v 75. minutě, kdy rohový kop šťastně tečoval Omer Toprak, míč se odrazil ke Kramerovi, který trefil vybíhajícího Baumann, míč se ale odrazil zpět k Toprakovi, který ho poslal do domácí brány - 1:1.

TSG Hoffenheim: Baumann - Kadeřábek, Schär, Süle, Kim Jin-Su - Rudy, Strobl - Volland (79. Uth), Hamad (79. Amiri), Schmid - E. Vargas (83. Kramarič)
Bayer Leverkusen: Leno - Jedvaj (68.Donati), Tah, Toprak (86.Ramalho), Wendell - Bellarabi (68. Brandt), Kramer - Kampl, Calhanoglu, J. Hernández - Kiessling

Eintracht Frankfurt 3:2 VfL Wolfsburg
Branky: 67. Meier (Aigner), 73. Meier, 90+3. Meier ( - 25. Dante (R. Rodríguez), 79. Schürrle (Jung)

Hostující celek byl v zápase mírným favoritem a první poločas měl více ze hry. První vážnější šance byla k vidění v 18. minutě, kdy Caliguiri obdržel přihrávku ve velkém vápně domácího celku a vyslal střelu směřující pod břevno, ale vynikající zákrok si připsal domácí brankář Hradecky, který míč vyrazil na roh. Ve 25. minutě se už hosté radovali z branky. Na centr z přímého kopu z kopačky Ricarda Rodrígueze si naskočil Dante a nedal Hradeckymu šanci - 0:1. Domácí Eintracht se spoléhal zejména na protiútoky, ale v první půli mu žádný nevyšel.

Druhý poločas už nabídl vyrovnanou podívanou, ale u obou týmů trochu vázla kombinace a diváci viděli spoustu nepřesností. V 65. minutě Hradecky vychytal hlavičku Kruseho a tak přišel trest na druhé straně. V 67. minutě sklepl centr Aigner hlavou přímo k Alexandrovi Meierovi, který z voleje překonal hostujícího brankáře Benaglia - 1:1. A v 73. minutě bylo hosty ještě více zle, když krásnou ranou se opět prosadil Alexander Meier - 2:1. Strhující utkání pokračovalo další branou v 79. minutě. Přízemní centr Sebastiana Junga našel před brankou neobsazeného André Schürrleho, který vyrovnal na 2:2. V nastaveném čase nejdříve obrovskou šanci spálil hostující Vieirinha, ale domácího brankáře zachránil na brankové čáře jeden z domácích obránců. A tak trest přišel na druhé straně ve třetí minutě nastavení. Benaglio vyrazil střílený centr pouze k muži zápasu - Alexandru Meierovi, který rozhodl o vítězství Frankfurtu 3:2.

Eintracht Frankfurt: Hradecky - Hasebe, Zambrano, Abraham, Oczipka - Aigner (90+2. Ingnjovski), Russ, Stendera, Huszti - Seferovič (45. Fabián), Meier
VfL Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, R. Rodríguez - Draxler (86. Schäfer), Träsch, Guilavogui, Caliguiri (62. Jung) - Kruse (78. Bendtner), Schürrle