Zpět na » 1. Bundesliga » De Bruyne: Z Wolfsburgu jsem odešel kvůli narození dítěte

1. Bundesliga - De Bruyne: Z Wolfsburgu jsem odešel kvůli narození dítěte

De Bruyne: Z Wolfsburgu jsem odešel kvůli narození dítěte © skysports.com - Kevin De Bruyne

0

Líbilo se

04.01. - Záložník Manchesteru City Kevin De Bruyne přiznal, že se rozhodl opustit Německo z důvodu, že s přítelkyní čekal příchod prvního potomka. 24letý De Bruyne se stěhoval z Wolfsburgu v letním přestupovém období do Manchesteru City za 54 milionů liber a během letošní sezóny si během 15 zápasů připsal 5 gólů a 8 asistencí.

Belgický reprezentant přiznal, že k odchodu se rozhodl z osobních důvodů.

"Narození mého syna bylo pro mě nejlepším dnem v mém životě," řekl De Bruyne.

"Je to nesrovnatelný pocit, vůbec se to nedá srovnat s fotbalem. Vzhledem k tomu, že se mi mělo narodit dítě, nemohl jsem čekat s přestupem na další rok. Bylo by velmi obtížné následující rok se stěhovat z Wolfsburgu s takto malým dítětem. Wolfsburg si přál, abych tam zůstal, ale moji situaci pochopil."

De Bruyne, který v letech 2012 - 2014 působil v londýnské Chelsea uvedl, že přestup považuje za správný tah ve své fotbalové kariéře. Bývalý hráč belgického Genku uvedl, že si v Manchesteru rychle zvyknul. I přes velkou částku, za kterou přišel do City, necítí, že by na něj kluk vyvíjel velký tlak.

"Je to obrovský rozdíl. Kdybych přišel do Chelsea za větší částku, taky bych tam hrál častěji. To je logika podnikání."

"V novém prostředí vždycky hráč potřebuje čas na to, aby se aklimatizoval. V Manchesteru jsem dostal rychle příležitost ukázat, co umím a i díky zranění jsem hrál často. To mi hodně pomohlo dobře zapadnout do týmu."

"Musím přiznat, že je velmi příjemné hrát v týmu, který hraje ofenzivní fotbal. Ve Wolfsburgu, pokud by se mi nedařilo, daleko více by to ovlivnilo celý tým. To ale u City neplatí."

"Ačkoliv je tým plný hvězd, každý se zde chová normálně. V každém týmu můžete mít plno hvězd, ale musíte umět je sehrát dohromady."

Jakub Drakan / esnpfc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články