Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern vyhrál v Hannoveru a zvýšil náskok v čele tabulky, Dortmund padl v Kölnu

1. Bundesliga - Bayern vyhrál v Hannoveru a zvýšil náskok v čele tabulky, Dortmund padl v Kölnu

Bayern vyhrál v Hannoveru a zvýšil náskok v čele tabulky, Dortmund padl v Kölnu © https://pbs.twimg.com - Bayern Mnichov se raduje z vítězství.

0

19.12. - REVIEW Bayern Mnichov zvýšil navýšil svůj náskok v čele tabulky Bundesligy na 8 bodů poté, co vyhrál 1:0 na hřišti Hannoveru díky proměněné penaltě Thomase Müllera. Dortmund ztratil zápas v Kölnu, kde prohrál 1:2. Wolfsburg si odvezl všechny body ze hřiště Ingolstadtu díky brance Javiera Hernándeze. Schalke doma porazila TSG Hoffenheim 1:0.

Hannover 96 0:1 Bayern Mnichov
Branky: 40. T. Müller pen.

Bayern začal zápas lépe a hned ve 4. minutě našel centrem Vidal spoluhráče Thiaga Alcantaru, jehož střelu skvěle vyrazil Zieler. V 8. minutě hlavičkoval nebezpečně Andreasen, ale hostující brankář Neuer míč vyrazil do břevna a od toho se míč odrazil zpátky do hřiště. Ve 30. minutě vystřelil z velkého vápna Lewandowski, míč skončil na tyči, k dorážce se dostal Thomas Müller, jehož dorážku fantasticky vykopl na brankové čáře domácí brankář Zieler. Ve 33. minutě se dostal do šance Jerome Boateng, ale Zieler se opět vyznamenal a jeho šanci zneškodnil. Ve 38. minutě zahrál v pokutovém území rukou domácí obránce Christian Schulz a rozhodčí správně nařídil penaltu. Tu bez problému proměnil Thomas Müller a poslal Bayern do vedení - 0:1. A tímto výsledkem skončil první poločas tohoto zápasu.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, jako ten první. V 58. minutě z ničeho nic vystřelil Robert Lewandowski, ale Zieler jeho dobrý pokus pěkným zákrokem vyrazil. Hosté se snažili zvýšit stůj náskok, ale Hannover pozorně bránil a bavorskému celku trochu chybělo štěstí. Bayern si druhý poločas v klidu pohlídal a ačkoliv nepřidal další branku, s výsledkem může být nakonec spokojený, protože si připsal další tři body do tabulky Bundesligy po vítězství 1:0.

Hannover 96: Zieler - Sakai, Marceo, Schulz, Albornoz - Schmiedebach, Sané - Karaman (85. Klaus), Andreasen (72. Saint-Maximin), Prib - Erdinc (60. Benschop)
Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Badstuber (77. Kimmich) - T. Müller, Javi Martínez, Alonso, Coman - Vidal (88. Rode), Alcantara - Lewandowski

FC Ingolstatd 0:1 Bayer Leverkusen

Branky: 72. Javier Hernández (Bellarabi)

Leverkusen si chtěl vylepšit své postavení v ligové tabulce, ale podle očekávání ho čekal velmi těžký souboj na hřišti FC Ingolstadt. Domácí začali lépe a v 7. minutě pálil v dobré příležitosti vedle domácí hráč Marvin Matip. Ani jeden z týmu nepředváděl nijak pohledný fotbal a hráči obou týmů často kazili přihrávky. Zápas v prvním poločase nenabídl žádné další zajímavé momenty a tak první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas ze začátku opět nabídl fotbalovou nudu, kterou prolomil v 57. minutě Javier Hernández, ale branku v dobré pozici trestuhodně minul. Mexický kanonýr si ale chuť spravil v 72. minutě, kdy využil pěkné přihrávky do běhu od Bellarabiho a poslal Leverkusen do vedení 0:1. Hosté si zápas už pohlídali a zvítězili na hřišti Leverkusen 1:0.

FC Ingolstadt: Nyland - D. da Costa, Matip, Brégerie, Soares - Gross, Cohen (72. Hinterseer), Roger, Morales - Lex (64. Hartmann), Leckie
Bayer Leverkusen: Leno - Donati, Tah, Toprak, Wendell - Bellarabi (90+2. Brandt), Kramer, Kampl, Calhanoglu (71. Mehmedi) - J. Hernández (84. Papadoupolos), Kiessling

1. FC Köln 0:1 Borussia Dortmund

Branky: 18. Sokratis (Mchitarjan)

Dortmund byl v zápase v Kölnu favoritem a svou papírovou roli začal naplňovat hned od začátku zápasu. Na krásný centr Mchitarjana si naskočil Sokratis a poslal Dortmund do vedení - 0:1. Domácí mohli vyrovnat ve 25. minutě, kdy šli do přečíslení 4 na 2, ale Risse nedokázal volným hráčům pořádně přihrát a ze šance nakonec Köln nevytěžil vůbec nic. Ve 32. minutě nebezpečně hlavičkoval domácí obránce Sörensen, ale hostující brankář Bürki jeho pokus vyrazil. První poločas vyhrál Dortmund jednobrankovým rozdílem.

Druhý poločas začal velkou šancí domácího Gerhardta, který jen těsně minul hostující branku. Köln se snažil vyrovnat skóre, ale v přihrávkách a v zakončení mu chybělo více kvality a přesnosti. V 61. minutě měl obrovskou Zoller, který se dostal k míči v pokutovém území Dortmundu, ale jeho střela skončila těsně vedle domácí brány. Domácí byli lepším týmem a v 79. minutě těsně minul Yannick Gerhardt. Köln se ale dočkal v 82. minutě, kdy se prosadil Simon Zoller a vyrovnal na 1:1. A za svou aktivitu byli domácí odměněni v 90. minutě, kdy se prosadil Anthony Modeste, který rozhodl zápas, který Kön vyhrál 2:1.

1. FC Köln: Horn - Olkowski (69. Modeste), Sörensen, Maroh, Heintz, Hector - Gerhardt, Lehmann, Švento (69. Bittencourt) - Risse, Zoller (90+2. Mavraj)
Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Sokratis, Hummels (46. S. Bender), park (46. Schmelzer) - Weigl, Gündogan - J. Hofmann (75. Ramos), Kagawa, Mchitarjan - Aubameyang

FC Schalke 04 1:0 TSG Hoffenheim

Branky: 28. Choupo-Moting (Geis)

Schalke chtělo podzimní část roku uzavřít vítězstvím na svém stadiónu, kde přivítalo sestupem ohrožený Hoffenheim. První poločas divákům moc pohledného fotbalu nenabídl a tak stojí za zmínku až 28. minuta. Přesný centr z kopačky Geise našel v pokutovém území hostů nohu Erica Choupo-Motinga, který trochu zvláštním způsobem dopravil míč do hostující brány. Je třeba podotknout, že nedůraz v pokutovém území předvedl český obránce Pavel Kadeřábek, který Choupo-Motinga nedokázal od míče odstavit.

Druhý poločas začal obrovskou příležitostí hostů, když v 52. minutě našel centr Pavla Kadeřábka spoluhráče Schmida, který zády k domácí brance patičkou minul Fährmannovu svatyni. Na druhé straně nadějný protiútok zkazil Klaas-Jan Huntelaar, který přetáhl pas na Di Santa z příležitosti tak nic nebylo. V 68. minutě pálil nad po pěkné akci hostů Vargas. O kontroverzní situaci se ve třetí minutě nastavení postaral Leroy Sané, který zahrál v pokutovém území rukou, nicméně rozhodčí se neodvážil v tento čas písknout penaltu proti domácímu Schalke a tak domácí celek vyhrál 1:0.

FC Schalke 04: Fährmann - Riether, Höwedes, Matip, Kolašinac - Meyer (61. Sané), Geis, Goretzka, Choupo-Moting - Huntelaar (72. Hojbjerg), Di Santo (89. Neustädter)
TSG Hoffenheim: Baumann - Kadeřábek, Schär, Süle, Kim Jin-Sun - Elyounoussi (80. Uth), Rudy, Strobl, Schmid - Amiri (59. Volland) - E. Vargas

VfB Stuttgart 3:1 VfL Wolfsburg

Branky: 22. Didavi (Rupp), 31. Kostič (Werner), 47 Didavi (Klein) - 14. Arnold (Caliguiri)
Červená karta: 70. Šunjič (Stuttgart)

Wolfsburg byl v zápase se Stuttgartem mírným favoritem a vítězstvím by "Vlci" poskočili na třetí místo tabulky. A začali opravdu skvěle, ve 14. minutě. Střelu Kruseho vyrazil domácí brankář Tyton k Danielu Caliguirimu, který přihrál Maximilianovi Arnoldovi, který míč poslal do domácí sítě - 0:1. V 16. minutě zahrál rukou v pokutovém území hostující Marcel Schäfer, ale rozhodčí jeho ruku neviděl a penaltu neodpískal. Stuttgart se ale dočkal ve 21. minutě, kdy krásnou střelou do šibenice hostující brány vyrovnal na 1:1 Daniel Didavi. Ve 26. minutě pokus Jualina Draxlera vyboxoval brankář Tyton a tak ve 31. minutě Stuttgart otočil vývoj zápasu, když Timo Werner přesně našel přihrávkou Filipa Kostiče, který míč dostal do hostující sítě - 2:1. Ve 34. minutě po krásné kombinační akci trefil domácí Lukas Rupp tyč hostující brány. Ve 42. minutě vychytal hostující brankář Benaglio domácího útočníka Tima Wernera a tak první poločas vyhrál Stuttgart 2:1.

Druhý poločas začal brankou Stuttgartu a to když ve 47. minutě Florian Klein našel Daniela Didaviho a ten poslal Stuttgart do vedení 3:1. V 56. minutě trefil hostující Bast Dost tyč domácí brány a z následného protiútoku pálil domácí Werner, ale jeho pěknou střelu vyrazil pozorný Benaglio. V 70. minutě byl vyloučen domácí hráč Toni Šunjič, který nešetrným zákrokem poslal k zemi Bast Dosta a ihned následovala červená karta. Obrovskou šanci v 80. minutě zahodil hostující Marcel Schäfer, který z blízka hlavou přestřelil prázdnou domácí branku a když ve 85. minutě vychytal Tyton v šanci Maxe Kruseho, zápas skončil vítězstvím Stuttgartu poměrem 3:1.

VfB Stuttgart: Tyton - Schwaab, Šunjič, Niedermeier, Insúa - Rupp, Gentner - Klein (85. Taschi), Didavi (72. Baumgartl), Kostič (90+1. Maxim) - Werner
VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Klose, Schäfer - Guilavogui (66. Jung), Arnold - Caliguiri, Kruse, Draxler (46. Dost) - Schürrle (82. F. Rodríguez)

Kompletní výsledky 17. kola Bundesligy:

FC Ingolstadt 0:1 Bayer Leverkusen
Branky: 72. J. Hernández (Bellarabi)

1. FC Köln 2:1 Borussia Dortmund
Branky: 82. Zoller, 90. Modeste (Sörensen) - 18. Sokratis (Mchitarjan)

Eintracht Frankfurt 2:1 Werder Brémy
Branky: 31. Meier (Ignjovski), 48. Aigner (Seferovič) - 29. Pizarro)

Hamburger SV 0:1 FC Augsburg
Branky: 76. Morávek

Hertha Berlin 2:0 1. FSV Mainz
Branky: 34. Darida (Ibiševič), 54. Kalou (Ibiševič)

Borussia Mönchengladbach 3:2 SV Darmstadt
Branky: 44. Stindl, 51. Nordtveit, 86. Wendt (Stindl) - 28. Heller (Wagner), 67. Wagner (Heller)
Červená karta: 38. Xhaka