Zpět na » 1. Bundesliga » DFB Pokal: Dortmund vyhrál v Augsburgu a postupuje, Darida rozhodl o postupu Herthy Berlin

1. Bundesliga - DFB Pokal: Dortmund vyhrál v Augsburgu a postupuje, Darida rozhodl o postupu Herthy Berlin

DFB Pokal: Dortmund vyhrál v Augsburgu a postupuje, Darida rozhodl o postupu Herthy Berlin © https://pbs.twimg.com - Pierre Emerick Aubameyang

0

17.12. - REVIEW Borussia Dortmund zvládla osmifinálový zápas na půdě FC Augsburgu a po brankách Aubameyanga a Mchitarjana se radovala z postupu do čtvrtfinále německého ligového poháru DFB Pokal. Společně s Borussií dále postoupili Hertha Berlin, VfB Stuttgart a VfL Bochum.

FC Augsburg 0:2 Borussia Dortmund
Branky: 61. Aubameyang (Piszczek), 66. Mchitarjan (Kagawa)

Dortmund čekal těžký souboj na hřišti Augsburgu, který vyhrál třikrát v řadě. Zápas nabídl vyrovnanou podívanou v prvním poločase a do vážnější šance se dostal až ve 35. minutě domácí útočník Raúl Bobadilla, ale Bürki jeho pokus chytil. Ve 37. minutě pálil nebezpečně hostující Weigl, ale domácí brankář Hitz jeho pokus vyrazil. Stejně dobře si počínal brankář Augsburgu ve 40. minutě proti velké šanci Aubameyanga a tak první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas nabídl již zajímavější fotbal a ve 47. minutě domácí brankář Hitz zneškodnil střelu Gonzala Castra. V další šanci Dortmundu se ocitl Matts Hummels, jehož hlavička skončila vedle domácí a pěknou střelu Ramose v 50. minutě zneškodnil pozorný Hitz. V 56. minutě šel sám na Bürkiho domácí kanonýr Bobadilla, ale Bürki skvěle vyběhl a jeho šanci zneškodnil. V 60. minutě pálil Aubameyang, ale jeho pokus zablokoval domácí obránce Klavan. Nicméně o minutu později po přihrávce Piszczeka se už hostující kanonýr prosadil a poslal Dortmund do vedení 0:1. V 66. minutě z hranice velkého vápna vystřelil Henrich Mchitarjan, jeho střelu jeden z obránce tečoval a Hitz se po ní natahoval marně - 0:2. V 72. minutě po přihrávce Aubameyanga hostující Mchitarjan netrefil prázdnou branku a tak mohl zápas zdramatizovat v 85. minutě Ji Tong Won, který se dostal k odraženému míči, nicméně Bürki jeho pokus vyrazil a tak se z vítězství a postupu do čtvrtfinále radoval Dortmund po vítězství 2:0.

FC Augsburg: Hitz - Verhaegh, Hong Jong-Ho, Klavan, Stafylidis - Koh, Baier - Ku (64. Esswein), Morávek (71. Trochowski), Ji Tong-won - Bobadilla (73. Caiuby)
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Bender (46. Sokratis), Hummels, Schmelzer - Gündogan (64. Ginter), Weigl, Castro - Mchitarjan, Aubameyang, Ramos (58. Kagawa)

Kompletní výsledky středeční osmifinálových zápasů DFB Pokal:

VfB Stuttgart 3:2 pp. (1:1) Eintracht Braunschweig
Branky: 21. Niedermeier (Gentner), 99. Werner (Tashchy), 11. Sunjič (Kostič) - 6. Baffo (Decarli), 110. Ademi

1. FC Norimberk 0:2 Hertha Berlin
Branky: 32. Darida (Ibiševič), 65. Brooks (Darida)

Mnichov 1860 0:2 - VfL Bochum
Branky: 39. Haberer (Losilla), 44. Hoogland (Terrazzimo)