Zpět na » 1. Bundesliga » Leverkusen rozstřílel Monchengladbach, Bayern porazil Ingolstadt

1. Bundesliga - Leverkusen rozstřílel Monchengladbach, Bayern porazil Ingolstadt

Leverkusen rozstřílel Monchengladbach, Bayern porazil Ingolstadt © https://pbs.twimg.com - Radost hráčů Leverkusenu

0

12.12. - REVIEW Dortmund v neděli otočil domácí zápas s Frankfurtem a vyhrál 4:1, Schalke prohrálo 1:2 na hřišti Augsburgu. Bayern Mnichov v sobotním zápase potvrdil roli favorita a v Allianz Aréně porazil FC Ingolstadt poměrem 2:0. Leverkusen ve šlágru kola rozstříle Borussi Monchengladbach 5:0 a blýskl se zejméma Javier Hernández, který dal hattrick. Wolfsburg doma pouze remizoval 1:1 s Hamburgerem SV.

Bayern Mnichov 2:0 FC Ingolstadt
Branky: 66. Lewandowski (J. Boateng), 76. Lahm (T. Müller)

Ingolstadt jako outsider zápasu začal zápas nebojácně a vytáhl proti bavorskému celku napadání na polovině domácího týmu. To dělalo Bayernu ze začátku problémy, ale po chvíli už převzal kontrolu nad hrou a snažil se vstřelit branku. Hosté ale poctivě a důsledně bránili a tak se do šance dostal až ve 26. minutě Lewandoski, který šel sám na hostujícího brankáře Özcana, kterého míčem přehodil, ale balon putující do prázdné brány stihl odkopnout jeden z vracejících se hostujících obránců. V závěru prvního poločasu zazlobili hosté, když ve 43. skvěle vyběhl Neuer proti unikajícímu Lexovi. O chvíli později Neuer vyrazil nebezpečný pokus Lukase Hinterseera. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas nabídl divákům v Allianz Aréně záživnější podívanou. V 51. minutě vychytal pronikajícího Lahma brankář Özcan a v 55. minutě v bezprostřední blízkosti přestřelil hostující bránu Lewandowski. V 60. minutě se do šance dostal hostující Lex, ale Neuer opět skvěle vyběhl a jeho střelu vyrazil. V 64. minutě šel sám na Özcana Müller, ale selhal. V 66. minutě obešel Lewandowski vyběhnutého Özcana a z těžkého úhlu poslal míč do prázdné brány - 1:0. V 76. minutě přidal druhou branku Philipp Lahm, který zužitkoval přihrávku Thomase Müllera - 2:0.

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, J. Boateng (72. Alonso), Badstuber, Rafinha - T.Müller (82. Rode), Vidal (53.Alcantara), Javi Martinez, Kimmich, Coman - Lewandowski
FC Ingolstadt: Özcan - Levels, Matip, Brégerie, Bauer - Gross, Roger, Cohen (55. Wannenwetsch) - Lex (68. Christiansen), Hinterseer (80. Multhaup), Leckie

VfL Wolfsburg 1:1 Hamburger SV

Branky: 78. Arnold (Vieirinha) - 21. N. Müller

Zápas začali lépe hosté, kteří se už v 8. minutě dostali do slušné šance. Adler dlouhým výkopem našel Lasoggu, ale Benaglio jeho pokus dokázal vyrazit na roh. A byl to právě Hamburger, který šel ve 21. minutě do vedení. Domácí obránce Dante chyboval, toho využil Lasogga, který šel sám na Benaglia. Ten jeho střelu vyrazil pouze k Nicolasu Müllerovi, který už domácího brankáře propálil a poslal Hamburger do vedení 0:1. Ve 32. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Adlera André Schürrle, ale Adler jeho pokus chytil. První poločas tak vyhrál Hamburger.

Druhý poločas začal šancí Schürrleho, jeho střelu dokázal nad břevno vyrazit Adler. V 55. minutě si na roh naskočil domácí útočník Bast Dost, ale míč hlavou poslal nad hostující bránu. Wolfsburg byl ve druhém poločase lepším týmem a v 75. minutě vynikajícím zákrokem chytil pokus Arnolda hostující brankář Adler. V 78. minutě se Wolfsburg dočkal vyrovnání, když fantastickou kombinační akci úspěšně zakončil Maximilian Arnold - 1:1. Zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch (46. Dost), Naldo, Dante, Schäfer - Guilavogui, Arnold - Vieirinha, Draxler (90. Jung), Schürrle (63. Caliguiri) - Kruse
Hamburger SV: Adler - Sakai, Reis, Spahič, Ostrzolek - Jung, Holtby - N. Müller (90+3. Diekmier), Gregoritsch, Iličevič (81. Hunt) - Lasogga (85. Schipplock)

Bayer Leverkusen 5:0 Borussia Monchengladbach

Branky: 30. Kiessling (Hilbert), 63. Hernández (Kiessling), 66. Kiessling (Calhanoglu), 74. Hernández (Kiessling), 76. Hernández (Bellarabi)

Zápas začal sražením Javiera Hernándeze v pokutovém území ze strany Drmiče, ale rozhodčí penaltu nepískal. V 15. minutě zahrozili hosté, jmenovitě Ibrahim Traoré, jeho střelu ale chytil pozorný domácí brankář Leno. Ve 27. minutě vychytal Leno v obrovské šanci hostujícího útočníka Drmiče a jak se říká „nedáš, nedostaneš“ se opět vyplnilo. Ve 30. minutě si totiž na centr Hilberta naskočil Stefan Kiessling a poslal Leverkusen do vedení - 1:0. Ve 33. minutě pálil nebezpečně Bellarabi, jeho střelu ještě tečoval hostující obránce, nicméně Yann Sommer si se střelou poradil. Ve 38. minutě se dostal do šance Julian Korb, ale jeho střela mířila vedle branky Leverkusenu. V 41. minutě posla přímý kop do tyče domácí Calhanoglu a tak první poločas skončil výsledkem 1:0 pro Leverkusen.

Ve druhém poločase nejdříve zahodil tutovku Javier Hernández, který mířil vedle hostující brány a poté v 56. minutě poslal hostující Raffael míč z přímého kopu do tyče domácí brány. V 63. minutě po krásné kombinaci zvýšil vedení Leverkusenu Javier Hernández - 2:0. Leverkusen byl ve druhém poločase lepším týmem a navíc ukázal skvělou efektivitu. V 66. minutě si na roh z kopačky Calhanogla naskočil Stefan Kiessling a důraznou hlavičkou překonal Sommera - 3:0. V 74. minutě zvýšil vedení Leverkusenu „Chicharito“, který krásnou táhlou střelou z prostoru malého vápna nedal Sommerovi šanci - 4:0. V 76. minutě unikl po straně Karim Bellarabi, který před brankou našel Javiera Hernándeze, který dovršil hattrick a zvýšil na 5:0. V 88. minutě pálil ještě nebezpečně Bellarabi, ale jeho střela šla vedle hostující brány. Leverkusen tak vyhrál přesvědčivě 5:0.

Bayer Leverkusen: Leno - Hilbert (46. Donati), Tah, Toprak, Wendell - Kramer, Kampl (87. Frey) - Bellarabi, Kiessling, Calhanoglu - J. Hernández (79. Mehmedi)
Borussia Monchengladbach: Sommer - Jantschke, Christensen, Nordveit - Korb, Xhaka, Dahoud, Wendt - Drmič, Stindl, Traoré (46. Raffael)

FC Augsburg 2:1 Schalke 04

Branky: 34. Hong Jeong-Ho (Kohr), 90+2. Caiuby - Kolašinac (Choupo-Moting)

Zápas začali aktivněji domácí a v 15. minutě fauloval ve vápně Kolašinac Feulnera, rozhodčí ale penaltu nezapískal. Augsburg šel do vedení ve 34. minutě, kdy střelu Kohra tečoval Hong Jeong-Ho a překonal Fährmanna - 1:0. Ve 37. minutě střílel nebezpečně Leroy Sané, ale Hitz jeho střelu vyrazil. V první půli toho už moc k vidění nebylo a tak domácí vedli 1:0.

Ve druhém poločase poslal ve 47. minutě svůj pokus do boční sítě hostující brány Caiuby. Schalke bylo blízko vyrovnání v 54. minutě, kdy Huntelaar střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno domácí brány, míč se odrazil na brankovou čárů a zpět do hřiště. Schalke se hnalo za vyrovnáním a v 70. minutě se po přihrávce Choupo-Motinga prosadil Kolašinac a vyrovnal na 1:1. Nicméně Augsburg má slušnou formu a ve druhé minutě nastaveného času poslal míč z voleje do hostující brány Caiuby a rozhodl o vítězství domácího celku 2:1.

FC Augsburg: Hitz - Feulner, Jeong-Ho, Klavan, Max - Kohr, Baier (88. Janker), Esswein (73. Chi Tong-Won), Ku - Caiuby, Bobadilla (90+4 Matavž)
Schalke 04: Fährmann - Riether, Höwedes, Matip, Kolašinac - Geis, Goretzka - Sané, Meyer (81. Hojbjerg), Choupo-Moting - Huntelaar

Borussia Dortmund 4:1 Eintracht Frankfurt

Branky: 24. Mchitarjan (Aubameyang), 57. Aubameyang (Kagawa), 61. Hummels, 86. Ramos (Piszczek) - 6. Meier (Seferovič)
Červená karta: 44. Medojevič (Eintracht Frankfurt)

Úvod zápasu měl opět zběsilé tempo. V 5. minutě vyrazil pokus Gündogana hostující brankář Hradecky. O minutu později šli hosté do vedení, když přesně zamířil Alexander Meier - 0:1. Ve 24. minutě bylo vyrovnáno. Aubameyang přihrál míč před bránu zcela volnému Henrichu Mchitarjanovi a ten vyrovnal na 1:1. Ve 40. minutě opět Gündogana vychytal Hradecky a ve 44. minutě uviděl druhou žlutou kartu Slobodan Medojevič, který fauloval domácího hráče uvnitř pokutového území a kromě nařízené penalty byl hostující hráč také vyloučen. Penaltu ale trestuhodně zachodil Aubameyang, který netrefil bránu. V nastaveném čase ještě přestřelil hostující bránu Mchitarjan po pěkném centru Schmelzera.

Druhý poločas začal brankou Dortmundu ve 57. minutě, kdy po přihrávce Kagawy se prosadil Pierre-Emerick Aubameyang - 2:1. V 61. minutě rozhodl o vítězství Dortmundu Mats Hummels pěknou střelou k tyči - 3:1. V 64. minutě spálil další obrovskou šanci Mchitarjan, který netrefil prázdnou bránu z bezprostřední blízkosti a ten samý hráč v 68. minutě mířil jen těsně vedle hostující brány. Borussia se tak čtvrté branky dočkala až v 86. minutě Adrián Ramos a uzavřel skóre zápasu na konečných 4:1.

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, S. Bender, Hummels (79. Sokratis), Schmelzer - Gündogan, Weigl, G. Castro - Mchitarjan (82. Ramos), Aubameyang, Reus (43. Kagawa)
Eintracht Frankfurt: Hradecky - Ignjovski, Kinsombi, Abraham (85. Rinderknecht), Djakpa - Hasebe, Medojevič - Aigner (46. Chandler), Meier, Oczipka - Seferovič

Kompletní výsledky 16. kola Bundesligy:

1. FSV Mainz 0:0 VfB Stuttgart

Werder Brémy 1:1 1. FC Köln
Branky: 4. Vestergaard - 79. Švento

SV Darmstadt 0:4 Hertha Berlin
Branky: 12. Ibiševič (Weiser), 26. Plattenhardt, 50. Ibiševič (Brooks), 77. Kalou (Ibiševič)

TSG Hoffenheim 1:0 Hannover 96
Branky: 30. Schmid (Volland)