Zpět na » 1. Bundesliga » FC Bayern - Schalke 2:0

1. Bundesliga - FC Bayern - Schalke 2:0

0

01.04. - Díky výhře 2:0 nad vedoucím mužstvem bundesligové tabulky FC Schalke 04 vybojoval FC Bayern důležité tři body v honbě za příčkami zajišťujícími účast v Lize mistrů. Před 69.000 diváky ve vyprodané Allianz Areně přiblížil výborně hrající bavorské k úspěchu již ve třetí minutě Roy Makaay. Konečné skóre pak uzavřel v 78.minutě Hasan Salihamidzic.

V tabulce soutěže nyní Bayern ztrácí na první pozici 6 bodů, odstup na druhé Brémy se snížil na 4 body, třetí Stuttgart si dvoubodový náskok udržel.

Proti soupeři z Gelsenkirchenu se trenér Ottmar Hitzfeld až na jedinou výjimku rozhodl pro stejnou jedenáctku, která před dvěma týdny prohrála ve Frankfurtu. Chyběl pouze Owen Hargreaves. Angličan se z působení v národním týmu vrátil s poraněným stehnem a musel si tedy dát pauzu. A tak se poprvé po sedmi týdnech objevil v základní sestavě Andreas Ottl.

Mužstvo Schalke, které přijelo do Mnichova v pozici nejlépe hrajícího týmu na cizích stadionech, nastoupilo v očekávaném rozestavení. Po zranění oslavil návrat útočník Peter Lövenkrands, Hamit Altintop, který bude od příští sezóny oblékat dres FC Bayernu, usedl na lavičku. Odtud mohl sledovat z obou stran útočný úvod utkání. A branka na sebe nenechala dlouho čekat. Již po 170 sekundách míč putoval do sítě - prosadil se expert Bayernu na rychlé branky. Po skvělé přihrávce od Marka van Bommela se kanonýr na hranici pokutového území prosadil ranou do pravého horního rohu branky - 1:0 (3.). Byl to Makaayův 100.gól za FC Bayern.

Zápas probíhal následně ve vysokém tempu a rozhodčí Herbert Fandel měl chvílemi problémy, aby kontroloval emoce na hřišti. S vedením v zádech zůstali bavorští aktivnějším týmem a vypracovali si i příležitosti. Jednu zahodil v 11.minutě Daniel van Buyten, dvakrát na gólmanovi Manuelovi Neurerovi ztroskotal Makaay (23., 35.). Oliver Kahn na druhé straně neměl v prvním poločase žádnou možnost, aby předvedl své umění. Střela Christiana Pandera mířila nad branku (13.), stejně jako hlavička Zlatana Bajramovice (29.). Jinak hráči Bayernu soupeře k ničemu nepustili a tak po 45 minutách vedli těsně 1:0.

Po přestávce se hosté snažili více tlačit dopředu a tak byl k vidění hodně ofenzivní fotbal. Větší gólové šance měli ale mnichovští, kteří v určitých fázích předváděli fotbal jak z jiné planety. Hosty zachraňoval od vyšší ztráty jejich brankář Neuer. Nejprve si poradil poradil s pokusem Roye Makaaye, který na něj postupoval zcela sám (47.), pak byl dvakrát během 60 sekund na místě při šancích Podolskiho (67.).

Kahn se musel poprvé činit v 57.minutě. Bajramovicova střela ale byla pro kapitána FCB lahůdkou. Rány Halila Altintopa mířily nad branku (60., 66.). Čím déle utkání trvalo, tím byla převaha FC Bayernu zřetelnější. Zvýšit náskok mohl v 78.minutě Podolski, střílel ovšem vysoko. O několik sekund později mohli ale již bavorští slavit. Lucio vyslal přihrávku na Salihamidzice, který z osmi metrů trefil horní roh branky - 2:0 (78.). Poté si již domácí náskok v pohodě pohlídali, zvýšením na tříbrankový rozdíl ještě v 86.minutě pohrdl Van Bommel. A tak zápas skončil zaslouženým vítězstvím FC Bayernu 2:0.

FC Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio (85. Demichelis), Van Buyten, Lahm - Salihamidzic, Ottl, Van Bommel, Schweinsteiger (87. Lell) - Makaay (71. Pizarro), Podolski

Schalke 04: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Pander - Ernst - Bajramovic (65. Ă–zil), Kobiaschwili - Halil Altintop (74. Asamoah), Kuranyi, Lövenkrands (35. Larsen)

Branky: 1:0 Makaay (3.), 2:0 Salihamidzic (78.)

Rozhodčí: Fandel (Kyllburg)

Diváků: 69.000 (vyprodáno)