Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern poprvé prohrál, Dortmund vyhrál drama ve Wolfsburgu

1. Bundesliga - Bayern poprvé prohrál, Dortmund vyhrál drama ve Wolfsburgu

Bayern poprvé prohrál, Dortmund vyhrál drama ve Wolfsburgu © https://pbs.twimg.com - Arturo Vidal v souboji s brankářem Yannem Sommerem

1

05.12. - REVIEW Bayern Mnichov si v letošní sezóně připsal první porážku, když prohrál na hřišti Borussie Mönchengladbach 1:3. Zaváhání bavorského celku využila Borussia Dortmund, která vyhrála drama na hřišti Wolfsburgu díky bance Kagawy ve třetí minutě nastavení. Schalke si v pátek poradilo doma s Hannoverem, Leverkusen nestačil na Herthu Berlin.

VfL Wolfsburg 1:2 Borussia Dortmund
Branky: 90+1. Rodríguez pen. - 32. Reus (Mchitarjan), 90+3. Kagawa (Mchitarjan)

Hosté začali aktivně a ve 3. minutě Gündogan trefil z přímého kopu břevno. O minutu později se situace opakovala s tím rozdílem, že Gündoganovu střelu musel vyrazit na roh domácí brankář Benaglio. V 5. minutě trefil břevno Sven Bender. Dortmund tak začal zápas obrovským tlakem, který korunoval ve 32. minutě, když šel sám na Benaglia hostující záložník Marco Reus. Chytře obešel domácího kapitána a poslal míč do prázdné brány - 0:1. Ve 35. minutě vyhlavičkoval z brankové čáry pokus Nalda hostující Mchitarjan. Ve 39. minutě pálil nad domácí Arnold a tak první poločas skončil 0:1.

Druhá půle začala chybou Bürkiho, který namazal míč pro Dosta, ale ten pouze trefil hostujícího brankáře. Bürki se následně blýskl proti pokusu Juliana Draxlera, který vyrazil špičkou kopačky. V 78. minutě pálil těsně vedle Aubameyang. V 81. minutě překonal hlavou Vieirinha hostujícího brankáře, míč ale na brankové čáře vykopl akrobatickým zákrokem Sven Bender a zachránil tak hostující celek. V 90. minutě sporně fauloval Pisczek domácího hráče Schürrleho a nařízenou penaltu proměnil domácí Ricardo Rodríguez - 1:1. Hosté se ale nevzdali a ve třetí minutě nastavení našel přízemní centr Mchitarjana neobsazeného Shinji Kagawu, který z blízkosti poslal míč do domácí brány a rozhodl tak o vítězství Dortmundu 2:1.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Klose, R. Rodríguez - D. Caliguiri (57. Träsch), Guilavogui (46. Dost), Arnold, Draxler - Schürrle - Kruse
Borussia Dortmund: Bürki - Pisczek, Subotič, S. Bender, Schmelzer - Gündogan (55. Kagawa), Ginter - Mchitarjan, G. Castro (83. Park), Reus - Aubameyang (82. J. Hofmann)

Borussia Mönchengladbach 3:1 Bayern Mnichov

Branky: 54. Wendt (Raffael), 66. Stindl (Elvedi), 68. Johnson (Korb) - 81. Ribéry (Vidal)

Zápas začal ostrým zákrokem Benatii na Korba, za který dostal hostující obránce pouze žlutou kartu. V 10. minutě nebezpečně hlavičkoval Javi Martinez, ale míč z jeho hlavy skončil nad domácí bránou. V 18. minutě pohotově pálil Thomas Müller, ale domácí brankář Sommer byl připravený. Ve 26. minutě Sommer opět vychytal Müllera. První půl hodina patřila Bayernu, nicméně domácí celek poté zápas vyrovnal a ve 38. minutě vyzkoušel pozornost Neuera Nico Elvedi. První poločas skončil remízou 0:0.

Ve druhé půli se začaly dít věci. Nejdříve v 54. minutě se po krásné kombinační akci prosadil Oscar Wendt - 1:0. V 64. minutě Neuer vychytal v obrovské šanci Juliana Korba, ale v 66. minutě přehodil Neuera Lars Stindl a zvýšil na 2:0. V 68. minutě našel pěkný centr Juliana Korba Fabiana Johnsona, který prostřelil Neuera a zvýšil už na 3:0. V 75. minutě se na hřiště podíval po 269 dnech po zranění Franck Ribéry. A právě francouzská hvězda v 81. minutě snížila po kombinaci s Arturem Vidalem na 1:3. Více už ale bavorský celek nestihl a poprvé tak prohrál v Bundeslize.

Borussia Mönchengladbach: Sommer - Korb, Christensen, Nordveit, Wendt - Elvedi, Xhaka, Dahoud (85. Schulz), F. Johnson - Raffael (88. Drmič), Stindl (90+1. T. Hazard)
Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Javi Martinez, Benatia, Rafinha - J. Boateng, Alonso (67. Rode), Vidal - T. Müller, Lewandowski (75. Ribéry), Coman

Hertha Berlin 2:1 Bayer Leverkusen

Branky: 7. Darida (Ibiševič), 60. Brooks (Plattenhardt) - 29. Javier Hernández (Mehmedi)
Červená karta: 17. Boenisch (Leverkusen)

Rozjetý berlínský celek zaskočil Leverkusen hned v úvodu zápasu, kdy po pěkné kombinaci se prosadil český reprezentant Vladimír Darida - 1:0. V 17. minutě bylo pro hosty ještě hůře. Sebastian Boenisch nešetrně "přejel" nohu Regäsela a byl vyloučen. Leverkusen se ale nevzdal a ve 29. minutě vyrovnal po pěkné přihrávce Mehmediho hostující kanonýr Javier Hernández - 1:1. Mexický kanonýr ve 37. minutě poté patičkou netrefil domácí bránu. První poločas skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhém poločase domácí celek využil početní výhodu a po rohu Marvina Plattenhardta se hlavou prosadil Anthony Brooks - 2:1. Hertha pečlivě kontrolovala vývoj zápasu a snažila se svůj náskok zvýšit, ale nedařilo se jim v zakončení. V 82. minutě předvedl skvělý zákrok hostující brankář Leno po střele Brookse. Hertha dovedla zápas do vítězného konce a po vítězství 2:1 tak potvrdila úspěšnou podzimní část letošní sezóny.

Hertha Berlin: Almenning Jarstein - Regäsel, Lustenberger, Brooks, Plattenhardt - Weiser, Darida (85. Hegeler), Skjelbred, Haraguchi (90. van der Bergh) - Kalou (78. Baumjohann), Ibiševič
Bayer Leverkusen: Leno - Donati (68. Calhanoglu), Tah, Toprak, Boenisch - Bellarabi, Kramer, Kampl, Mehmedi (68. Hilbert) - J. Hernández, Brandt (20. Wendell)

Schalke 04 3:1 Hannover 96

Branky: 51. Geis pen., 73. Huntelaar, 82. Di Santo - 81. Saint - Maximin

Schalke si chtělo trochu napravit chuť po špatném období v Bundeslize a proti Hannoveru začalo dobře. Ve 27. minutě našel Sané přihrávkou Maxe Meyera, který hostující bránu trestuhodně přestřelil. Ve 37. minutě domácí nevyužili zmatků před bránou Hannoveru a ve 45. minutě Saného v šanci vychytal hostující brankář Zieler. První poločas skončil 0:0.

Ve druhé půli se do toho Schalke opřelo a v 50. minutě ve vápně fauloval Marcelo domácího útočníka Huntelaara a nařízenou penaltu proměnil Johannes Geis - 1:0. Schalke bylo aktivnější a lepším týmem na hřišti. Zaslouženého zvýšení vedení se domácí dočkali v 73. minutě, kdy centr Meyera našel Klaase-Jana Huntelaara, který zvýšil na 2:0. Hannover ale zápas nezabalil a v 80. minutě trefil Karaman tyč a o minutu později snížil na 1:2 Allan Saint-Maximan. Schalke ale ihned zareagovalo, když se prosadil Franco Di Santo a uzavřel skóre zápasu na konečných 3:1.

Schalke 04: Fährmann - Riether, Höwedes, Matip, Aogo - Goretzka, Geis (88. Kolašinac) - Sané, Meyer (78. Hojbjerg), Choupo-Moting - Huntelaar (78. Di Santo)
Hannover 96: Zieler - Sorg, Marcelo, Schulz, Albornoz - Sané, Schmiedebach (63. Saint-Maximin) - Andreasen (78. Prib), Gülselam, Karaman - Sobiech (17. Benschop)

Kompletní výsledky 15. kola Bundesligy:

Branky: 90+1. Rodriguez pen. - 32. Reus (Mchitarjan), 90+3. Kagawa (Mchitarjan)

Hamburger SV 1:3 1. FSV Mainz
Branky: 90. Djourou (Holtby) - 16. Sampiero, 51. Sampiero (Malli), 76. Clemens (Sampiero)

1. FC Köln 0:1 FC Augsburg
Branky: 64. Bobadilla

FC Ingolstadt 1:1 TSG Hoffenheim
Branky: 66. Roger - 90+5. Uth

VfB Stuttgart 1:1 Werder Brémy
Branky: 33. Rupp (Kostič) - 71. Ujah

Eintracht Frankfurt 0:1 SV Darmstadt
Branky: 30. Sulu (Kempe)