Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund rozstřílel Stuttgart, Bayern Mnichov si poradil s Herthou Berlin

1. Bundesliga - Dortmund rozstřílel Stuttgart, Bayern Mnichov si poradil s Herthou Berlin

Dortmund rozstřílel Stuttgart, Bayern Mnichov si poradil s Herthou Berlin © https://pbs.twimg.com - Dortmund se raduje z vítězství nad Stuttgartem

2

29.11. - REVIEW 14. kolo Bundesligy potěšilo fotbalové fanoušky brankovou nadílkou. Bayern doma potvrdil roli favorita a zvítězil nad Herthou Berlin. Mönchengladbach remizoval na hřišti Hoffenheimu a Hamburger vyhrál v Brémách. Dortmund v nedělním zápase jasně přehrál Stuttgart 4:1. Leverkusen se rozešel s Schalke 04 smírně 1:1 a Wolfsburg pouze remizoval na hřišti FC Augsburg 0:0.

Bayern Mnichov 2:0 Hertha Berlin
Branky: 34. T. Müller (Benatia), 41. Coman (Javi Martínez)

Bayern do zápasu nastupoval jako velký favorit a po celou dobu utkání měl více ze hry. Už v 10. minutě promarnil šanci Robert Lewandowski, který si naběhl na přihrávku Philippa Lahma a dokázal přehodit hostujícího brankáře Jarsteina, míč ale skončil pouze na tyči hostující brány. Ve 23. minutě zahrozila Hertha Berlin, Plattenhardt centrem našel Haraguchiho, který poslal ve slibné šanci míč nad. Ve 34. minutě si na rohový kop Artura Vidala naskočil Benatia, který hlavou míč prodloužil na Thomase Müllera, který poslal Bayern do vedení - 1:0. Ve 40. minutě centr Lahma prodloužil Lewandowski na Artura Vidala, který míč poslal pouze do brankáře Jarsteina. O minutu později zvýšil vedení bavorského celku Kingsley Coman a Bayern tak vyhrál první poločas 2:0.

Druhý poločas začal neproměněnými šancemi polského kanonýra Roberta Lewandowského. Nejdříve v 54. minutě poslal svůj volej nad hostující branku a o minutu později před Lewandowským výborně zasáhl Jarstein, míč se dostal k Müllerovi, který udělal brankáři kličku a míč poslal těsně vedle hostující brány. V 70. minutě přihrál Lewandowski Arturu Vidalovi, jehož prudkou ránu vyrazil brankář Jarstein. Hosté o sobě dali vědět v 79. minutě, kdy Haraguchi vyzkoušel pozornost jistého Manuela Neuera. V 88. minutě zahodil šanci hostující Kalou, který v dobré šanci přestřelil domácí branku. Bayern tak zvítězil nad Herthou Berlin 2:0.

Bayern Mnichov: Neuer - J. Boateng (66. Rode), Javi Martínez, Benatia - Lahm, Vidal (84. Badstuber), Alonso, Rafinha - T.Müller, Coman - Lewandowski
Hertha Berlin: Jarstein - Regäsel, Langkamp, Brooks, Plattenhardt - Skjelbred (56. Cigerci), Lustenberger - Beerens, Hraguchi, Darida (72. Stocker), Kalou - Ibiševič (57. Baumjohann)

Borussia Dortmund 4:1 VfB Stuttgart

Branky: 3. Castro, 19. Aubameyang (Castro), 65. Niedermeier vl. g., 90+1. Aubameyang (Ramos) - 40. Didavi (Kostič)

Dortmund byl v domácím zápase proti Stuttgartu velkým favoritem a svou úlohu začal plnit hned od 3. minuty, kdy hostující brankář Tyton vyrazil jedovatou střelu ze střední vzdálenosti přímo ke Gonzalu Castrovi, který poslal domácí celek do vedení - 1:0. A v 19. minutě vedla Borussia už o dvě branky. Gonzalo Castro z levé strany našel přesně Pierra-Emericka Aubameyanga, který zvýšil na 2:0. Stuttgart se ale nevzdával a ve 29. minutě se předvedl domácí brankář Bürki, který vyrazil nebezpečnou střelu Didaviho. Na druhé straně ve 31. minutě pálil Mchitarjan, ale Tyton si s jeho pokusem poradil. Ve 39. minutě byl blízko gólu hostující útočník Werner, jehož střelu na brankové čáře vyrazil domácí obránce Pisczczek. O minutu později se už Stuttgart radoval, když Kostič před brankou našel nikým nehlídaného Didaviho, který uklidil míč do prázdné brány - 1:2.

Druhý poločas začal aktivně domácí celek a v 51. minutě nedokázal vpádu uklidit míč do hostující branky Aubameyang. V 52. minutě poslal střelu z přímého kopu do spojnice tyče a břevna Ilkay Gündogan a tak se Dortmund dočkal gólu až v 65. minutě, když prudký centr z kopačky Marca Reuse si do vlastní branky srazil hostující obránce Niedermeier - 3:1. V 68. minutě se opět blýskl Tyton, který vyrazil se štěstím pokus Aubameyanga. O minutu později pálil těsně vedle levé tyče hostující branky Marco Reus. Dortmund se snažil navýšit své vedení a v 76. minutě vytáhl Tyton střelu z kopačky Aubameyanga nad hostující bránu. V 83. minutě zahodil obrovskou šanci Mchitarjan, který z malého vápna poslal míč jen vedle tyče hostující branky. Borussia se dalšího zásahu přece jen dočkala. V 91. minutě dostal míč od Ramose do běhu Aubameyang a překonal Tytona - 4:1.

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Sokratis, S. Bender, Schmelzer - Castro, Gündogan (89. Ramos), Kagawa (60. Weigl) - Mchitarjan, Aubameyang, Reus (80. Hummels)
VfB Stuttgart: Tyton - Schwaab, Niedermeier, Baumgartl, Insua - Rupp (86. Wanitzek), Gentner - Maxim (70. R. Kruse), Didavi, Kostič - T. Werner (82. Tashchy)

Bayer Leverkusen 1:1 Schalke 04

Branky: 86. Riether vl. g. - 50. Choupo-Moting (Goretzka)

Šlágr kola mezi Leverkusenem a Schalke nabídl vyrovnanou podívanou. Jako první se do šance dostali hosté, kdy kapitán Schalke nebezpečně hlavičkoval po rohovém kopu, ale Bernd Leno byl na brankové čáře připravený a míč chytil. Domácí zahrozili ve 32. minutě, kdy po individuální akci trefil Karim Bellarabi břevno hostující brány. Těsně před přestávkou se dostal k centrovanému míči opět Bellarabi, který v krkolomné pozici nohou poslal míč těsně vedle tyč. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Druhou půli začali lépe hosté. V 50. minutě přihrál Goretzka do vápna míč k Ericu Choupo-Motingovi, který prostřelil domácího brankáře Lena a poslal Schalke do vedení - 0:1. V 62. minutě poslal míč hlavičkou těsně nad hostující útočník Klaas-Jan Huntelaar. Domácí Leverkusen se snažil co nejdříve vyrovnat, ale nedařila se jim finální fáze. Hostující trenér poslal do hry defenzivní hráče, ale to se ukázalo, že nebyl nejšťastnější tah. V 85. minutě si totiž vlastní branku vstřelil Sacha Riether a neúmyslně tak srovnal stav zápasu na 1:1.

Bayer Leverkusen: Leno - Donati, Tah, Toprak, Boenisch (71. Wendell) - Kramer, Kampl - Bellarabi, Calhanoglu (46. Brandt), Mehmedi (61. Kiessling) - J. Hernández
Schalke 04: Fährmann - Riether, Höwedes, Matip, Aogo - Sané, Goretzka (79. Kolašinac), Hojbjerg (85. Neustädter), Meyer (88. Di Santo) - Choupo-Moting, Huntelaar

FC Augsburg 0:0 VfL Wolfsburg

Zápas začal lépe domácí celek a nebylo tak znát, jak si oba týmy vedou v aktuální tabulce Bundesligy. Postupem času ale iniciativu přezvali hosté, nicméně ani jeden z celků se nedostával k vážnějšímu ohrožení soupeřovy brány. Wolfsburg postupně získával územní převahu a domácí Augsburg se pouze bránil. Nicméně ve 44. minutě po chybě Schäfera stál zcela sám před hostujícím brankářem Benagliem domácí hráč Verhaegh, ale branku trestu hodně minul. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Druhá půle nabídla stejný obrázek hry jako v prvním poločase tohoto zápasu. Wolfsburg držel míč, trpělivé kombinoval, domácí se snažili zahrozit z rychlých protiútoků. Nicméně obě obrany poctivě bránily a nepouštěli útočné hráče do nebezpečnějších zakončení. Diváci tak výrazné vzrušení zažili až v 85. minutě, kdy po druhé žluté kartě byl vyloučen hostující obránce Dante, ačkoliv výrok rozhodčí byl hodně sporný. Poté se dostal na hřiště i český hráč Jan Morávek jako střídající hráč, ale ani ten už se zápasem nic neudělal. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

FC Augsburg: Hitz - Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Max - Kohr (86. Morávek), Baier - Esswein (90+1. Trochowski), Ku (75. Ji-Dong-Won), Caiuby - Bobadilla
VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, Schäfer - Vieirinha (88. Jung), Arnold, Guilavogui - Schürrle, Dost (65. Caliguiri), M. Kruse (87. Klose)

Kompletní výsledky 14. kola Bundesligy:

SV Darmstadt 0:0 1. FC Köln

Branky: 34. T. Müller (Benatia), 41. Coman (Benatia)

Werder Brémy 1:3 Hamburger SV
Branky: 62. Ujah (Bargfrede) - 3. Iličevič (Lasogga), 27. Gregoritsch, 68. N. Müller (Ostrzolek)

Hannover 96 4:0 FC Ingolstadt
Branky: 5. Guedes Filho (Albornoz), 11. Andreasen (Karaman), 24. Karaman (Bech), 85. Bech

TSG Hoffenheim 3:3 Borussia Mönchengladbach
Branky: 11. Zuber (Amiri), 34. Polanski (Amiri), 47. Amiri - 5. F. Johnson (Dahoud), 56. Drmič (Stindl), 87. F. Johnson (Raffael)

1. FSV Mainz 2:1 Eintracht Frankfurt
Branky: 5. Muto (De Blasis), 42. Malli - 61. Seferovič (Aigner)
Červená karta: 40. A. Meier (Frankfurt)

Červená karta: 85. Dante (Wolfsburg)