Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern venku porazil Schalke, Dortmund prohrál v Hamburku a Wolfsburg deklasoval Brémy 6:0

1. Bundesliga - Bayern venku porazil Schalke, Dortmund prohrál v Hamburku a Wolfsburg deklasoval Brémy 6:0

Bayern venku porazil Schalke, Dortmund prohrál v Hamburku a Wolfsburg deklasoval Brémy 6:0 © pbs.twimg.com - Radost hráčů Bayernu Mnichov

1

21.11. - REVIEW Borussia Dormund v páteční předehrávce překvapivě prohrála na hřišti Hamburgeru SV 3:1 a nabídla tak Bayernu Mnichov zvýšit jeho náskok na čele tabulky. Bavorský celek tuto nabídku využil po vítězství venku proti Schalke zvýšil své vedení v Bundeslize na 8 bodů. Wolfsburg doma rozstřílel slaboučké Brémy 6:0 a Leverkusen vyhrál na hřišti Eintrachtu Frankfurt 3:1 díky dvěma brankám Javiera Hernándeze.

Schalke 1:3 Bayern Mnichov
Branky: 17. Meyer (Sané) - 9. Alaba, 69. Javi Martínez (Robben), 90+2 T. Müller (Kimmich)

Šlágr kola mezi Schalke a Bayernem Mnichov začal kuriózní brankou hostujícího celku. V 9. minutě vystřelil David Alaba, jeho střela byla tak smolně tečována, že zapadla za záda domácího brankáře Fährmanna - 0:1. Ve 12. minutě zahrozil Robert Lewandowski, ale pálil vedle. V 17. minutě ale bylo vyrovnáno. Fantastickou práci odvedl Leroy Sané, který získal míč uprostřed hřiště, povedl ho až k pokutovému území Bayernu, našel Maxe Meyera, který překonal Manuela Neuera - 1:1. Bayern více držel míč, měl více ze hry a byl nebezpečnější, ale do konce první poločasu už nic nevymyslel a tak byl stav po první půli 1:1.

Druhá půle začala vyrovnaným fotbalem, který změnil až v 69. minutě Javi Martínez, který si naskočil na centr Arjena Robbena a poslal Bayern do vedení 1:2. V 76. minutě spálil velkou šanci Arjen Robben, který poslal míč vysoko nad branku. V 80. minutě Arjen Robben posouval míč na Thomase Müllera, ale domácí obránce výborným skluzem Schalke zachránil a míč odvrátil na rohový kop. V první minutě nastavení trefil Robert Lewandowski tyč domácí brány, ale o minutu později definitivně rozhodl Thomas Müller, který si povodil domácího obránce Riethera a uklidil míč ke vzdálenější tyči - 1:3.

Schalke: Fährmann - Riether, Höwedes, Matip, Neustädter (75. Di Santo), Aogo - Sané, Goretzka, Hojbjerg, Meyer - Huntelaar (70. Choupo-Moting)
Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Javi Martínez, Benatia (70.J. Boateng), Alaba (84. Rafinha) - Alonso, Robben (87. Kimmich), Vidal - T. Müller, Costa - Lewandowski

Hamburger 3:1 Borussia Dortmund
Branky: 19. Lasogga (pen.), 41. Holtby (N. Müller), 55. Hummels vl. g. - 86. Aubameyang (Januzaj)

Dortmund do zápasu vstupoval jako velký favorit a chtěl prodloužit šňůru 6 vítězství v řadě ve všech soutěžích. O tom, že páteční večer nebude znamenat zisk bodů předznamenala 18. minuta zápasu, kdy hostující brankář Bürki ve vápně fauloval Iličeviče a nařízenou penaltu proměnil domácí útočník Michel Lasogga - 1:0. Ve 29. minutě musel kvůli zranění hřiště opustit domácí stoper Emir Spahič. Ve 41. minutě Müller zachytil nepřesnou rozehrávku hostů, míč krásně poslal do běhu Lewisu Holtbymu, který zvýšil vedení domácího celku na 2:0.

Druhý poločas začal nešťastným momentem pro hostujícího stopera Matse Hummelse, který si hlavou srazil míč do vlastní branky - 3:0. Dortmund se ale nevzdával a snažil se zápas zdramatizovat. V 63. minutě vychytal Aubameyanga výborným zákrokem domácí brankář René Adler a o minutu později pálil těsně vedle Ilkay Gündogan. Ten samý hráč v 76. minutě poslal krásnou střelu z přímého kopu, ale Adler jeho pokus vyrazil. Borussia se zasloužené branky dočkala až v 86. minutě, kdy Januzaj výborně přihrál Pierru-Emericku Aubameyangovi, který snížil na 3:1. Dortmund branka namlsala a Adler měl co dělat, aby v 90. minutě vyrazil pokus Gonzala Castra. Ve druhé minutě nastavení trefil Piszczek tyč, míč se odrazil k Aubameyangovi, který míč dopravil do sítě, branka ale neplatila kvůli ofsajdu gabonského útočníka. Hamburger tak překvapivě zvítězil nad Dortmundem 3:1.

Hamburger SV: Adler - Sakai, Djourou, Spahič (29. Reis), Ostrzolek - Kačar (71. Gregoritsch), G. Jung - Müller, Holtby (82. Díaz), Iličevič - Lasogga
Borussia Dortmund: Bürki - Ginter (46. Piszczek), Sokratis, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Weigl - Reus (69. Januzaj), Kagawa (46. Castro), Mchitarjan - Aubameyang

VfL Wolfsburg 6:0 Werder Brémy

Branky: 11. Gálvez vl. g., 44. Kruse (Vieirinha), 56. Vieirinha (Schäfer), 67. Guilavogui (Schürrle), 78. Dost (M. Kruse), 87. M. Kruse (Schürrle)

Wolfsburg do zápasu vstupoval jako velký favorit a hned ve 3. minutě pálil nebezpečně Vieirinha, ale hostující brankář Wiedwald jeho pokus vyrazil. V 11. minutě šli domácí do vedení,když přízemní pas Christiana Träsche si do vlastní branky srazil hostující hráč Alejandro Gálvez - 1:0. V 15. minutě těsně nad hlavičkoval domácí kanonýr Bast Dost. Ve 27. minutě Schäfer centrem našel Luize Gustava, jehož hlavička rozezvučela pravou tyč hostující brány. Hosté se osmělili ve 40. minutě, kdy domácí brankář Benaglio vyrazil na roh pěknou střelu hostujícího Bartelse. Těsně před přestávkou "Vlci" zvýšili své vedení v zápase. Na přímý kop Vieirinhi si naskočil Max Kruse a hlavou poslal míč do hostující sítě - 2:0.

Druhý poločas začal velkým tlakem Wolfsburgu. V 51. minutě pálil nebezpečně Marcel Schäfer, jeho střelu vyrazil Wiedwald. Z následného rohového kopu Vieirinhův centr našel hlavu Danteho, jehož hlavičku skvěle vyrazil Wiedwald na další rohový kop. V 62. minutě pozornost Wiedwalda prověřil pěknou střelou Marcel Schäfer. V 67. minutě se prosadil Wolfsburg po čtvrté. Centr André Schürrleho našel přesně Josuha Gilavoguie - 4:0. O minutu později mohl snížil hostující Anthony Ujah, ale jeho střelu fantasticky vyrazil Benaglio. Na druhé straně v 71. minutě spálil šanci Max Kruse, kterého vychytal Wiedwald. V 78. minutě rozebrali domácí obranu Werderu Brémy a pro Basta Dosta nebyl problém míč poslal do prázdné brány - 5:0. Wiedwald dělal co mohl, aby neinkasoval více branek, hostující obrana byla děravá jako ementál. V 82. minutě Wiedwald vychytal Schürrleho, v 87. minutě ale právě Schürrle obešel čtyři protihráče a míč naservíroval Maxi Krusemu, který zvýšil 6:0. V 90. minutě ještě napřáhl Naldo a těsně minul levou tyč hostující brány. Wolfsburg tak rozdrtil Werder Brémy poměrem 6:0.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, Schäfer - Gustavo (35. Guilavogui), Arnold - Vieirinha, M. Kruse, Caliguiri - Dost
Werder Brémy: Wiedwald - Zander, Gálvez, Vestergaard, Santiago García - Bargfrede - Bartels, Fritz, Junuzovič (46. Pizarro), Grillitsch - Ujah

Eintracht Frankfurt 1:3 Bayer Leverkusen

Branky: 45. Medojevič (Stendera) - 23. J. Hernández (Kampl), 39. J. Hernández (Calhanoglu), 72. Calhanoglu (Kampl)

Leverkusen čekal těžký zápas na hřišti Frankfurtu a úvod zápasu divákům nabídnul vyrovnanou partii. Jazýčky vah se začaly měnit ve 23. minutě, kdy přízemní centr Hasebeho našel před brankou nepokrytého Javiera Hernándeze, který míč uklidil do prázdné brány - 0:1. A mexická hvězda ukázala, že hraje ve velké střelecké pohodě. Ve 39. minutě Javier Hernández zužitkoval přihrávku Hakana Calhanogla a střelou pod nohy domácímu brankáři Hradeckému zvýšil na 0:2. Domácí zabojovali a těsně před koncem první půle si na centr Marca Standery naskočil Slobodan Medejovič a hlavou poslal míč pod břevno hostující brány 1:2.

Javier Hernández se raduje ze vstřelené branky do sítě Eintrachtu Frankfurt. (zdroj: https://pbs.twimg.com)

Druhá půle začala šancí Bellarabiho, který dostal spoustu prostoru a svou střelu zamířil těsně vedle domácí brány. V 59. minutě mohlo být vyrovnáno, Makoto Hasebe našel volného Stefana Aignera, který pálil těsně nad. Zápas rozhodl v 72. minutě Hakan Calhanoglu, který využil přihrávku Kevina Kampla - 1:3. V 90. minutě ze 13 metrů přestřelil domácí Aigner hostující bránu a tak Leverkusen si závěr zápasu pohlídal a zvítězil tak na hřišti Eintrachtu Frankfurt 3:1.

Eintrach Frankfurt: Hradecky - Hasebe (77. Waldschmidt), Zambrano, Abraham, Oczipka - Aigner, Stendera, Medejovič, Ignjovski (65. Gerezgiher) - Meier - Castaignos (22. Chandler)
Bayer Leverkusen: Leno - Donati, Tah, Toprak, Wendell - Kramer, Kampl - Bellarabi (89. Romalho), Calhanoglu (80. Jurčenko), Mehmedi - J. Hernández (62. Kiessling)

Kompletní výsledky 13. kola Bundesligy:

Hamburger SV 3:1 Borussia Dortmund

1. FC Köln 0:0 1. FSV Mainz

Borussia Mönchengladbach 2:1 Hannover 96
Branky: 34. Traore (Dahoud), 84. Raffael (Christensen) - 65. Sobiech

VfB Stuttgart 0:4 FC Augsburg
Branky: 11. Esswein (Bobadilla), 17. Baumgart vl. g., 36. Callsen-Bracker (Baier), 54. Ja-Cheol (Bobadilla)

Hertha Berin 1:0 TSG Hoffenheim
Branky: 30. Polanski vl. g.

FC Ingolstadt 3:1 SV Darmstadt
Branky: 58. Bauer, 60. Hartmann pen., 88. Hartmann (Morales) - 9. Sulu (Rausch)