Zpět na » 1. Bundesliga » Kadeřábek vypadl ze sestavy, ale tragédii z toho nedělá

1. Bundesliga - Kadeřábek vypadl ze sestavy, ale tragédii z toho nedělá

Kadeřábek vypadl ze sestavy, ale tragédii z toho nedělá © achtzehn99.de - Pavel Kadeřábek

0

Líbilo se

10.11. - Fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek prožívá po letním odchodu ze Sparty situaci, na kterou není zvyklý. V Hoffenheimu vypadl ze sestavy a dvě z posledních tří kol bundesligy strávil pouze na tribuně. Třiadvacetiletý pravý obránce z toho ale nedělá tragédii a věří, že po reprezentační přestávce se do zahajovací jedenáctky předposledního celku německé ligy vrátí.

Kadeřábek odehrál po přestupu do Německa prvních osm kol bundesligy, v devátém po 20 minutách střídal a pak se nedostal do nominace na další zápas. Poté převzal trápící se Hoffenheim kouč Huub Stevens, který českého reprezentanta postavil do základní sestavy proti Kolínu nad Rýnem, ale v uplynulém víkendovém kole jej nechal pouze na tribuně.

"Nedělal bych z toho velkou tragédii. Všichni sice budou říkat, že nehraju, ale nehrál jsem jen dva zápasy z dvanácti. Může se to otočit," řekl Kadeřábek v rozhovoru s novináři v Praze, kde se reprezentace začne chystat na nadcházející přípravné duely se Srbskem a v Polsku.

Na vysedávání na tribuně nebyl z posledních let zvyklý. "Dá se říct, že tyhle tři týdny byly takové obtížnější. Ale předtím jsem dal gól za reprezentaci, v ní se mi zatím dařilo. Zase úplně nejnáročnější období v kariéře to asi není, i když je to pro mě nové. Ve Spartě jsem byl zvyklý, že jsem hrál každý zápas. Zase poznávám něco nového. To je fotbal, jednou je člověk nahoře, jednou dole," uvedl Kadeřábek.

Do Hoffenheimu si ho v létě přál kouč Markus Gisdol, který byl ale odvolán. Po dvou zápasech zatím není jasné, jakou pozici bude mít český hráč pod Stevensem. "V jednom zápase jsem hrál, v druhém ne. Uvidíme, jakou budu mít pozici v týmu. Asi to ukáže až čas," konstatoval Kadeřábek.

"Trenér rotuje sestavou, nedaří se celému týmu. Nevyhráváme, nesbíráme body. Trenér to potřebuje změnit. Říkal mi, ať jsem trpělivý a čekám zase na svou další šanci. Takže budu čekat na šanci a snažit se jí potom chopit," doplnil Kadeřábek.

Na tribuně prý zápasy tolik neprožívá. "Víc nervózní jsem, když jsem na hřišti. Na tribuně to nemůžete ovlivnit. Je to prostě něco jiného, nová zkušenost. Ale nechci si ji prodlužovat. Doufám, že až se po reprezentační pauze vrátím, tak se vrátím zpátky do sestavy," řekl.

Jeho celek vyhrál jediné z dvanácti kol bundesligy a je v tabulce předposlední. "Tlak je určitě. Odnesl to trenér, ale nevím, jestli je to úplně jeho chyba. Nám hráčům se taky nedaří. Od léta budeme mít nového trenéra, takže naším úkolem je zachránit bundesligu," uvedl Kadeřábek.

V létě Hoffenheim převezme nyní teprve osmadvacetiletý trenér Julian Nagelsmann. "Bavili jsme se o tom v kabině, on teď trénuje mládež Hoffenheimu. Kluci říkají, že je to výborný trenér. Prý si umí udělat i respekt v tomhle věku. Osobně jsem takhle mladého trenéra ještě neměl, takže zase nová zkušenost," řekl Kadeřábek, který má v Hoffenheimu smlouvu do konce června 2019.

Zatím není ani příliš spokojený s tím, jakým stylem Hoffenheim hraje. "Abych řekl pravdu, nehrajeme úplně dobrý fotbal. Je to tím, že nemáme body a jsme všichni nervózní. Ale chybí mi tam nějaký hráč jako Bořek Dočkal nebo Marek Matějovský, kteří mi ve Spartě rozdávali balony do stran. Hrajeme spíš na brejky, což není úplně styl pro mě, ale doufám, že se to třeba časem změní," prohlásil.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články