Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund v derby porazil Schalke 3:2, Bayern Mnichov rozstřílel Stuttgart

1. Bundesliga - Dortmund v derby porazil Schalke 3:2, Bayern Mnichov rozstřílel Stuttgart

Dortmund v derby porazil Schalke 3:2, Bayern Mnichov rozstřílel Stuttgart © https://pbs.twimg.com - Pierre Emerick Aubameyang

1

08.11. - REVIEW Dortmud porazil v Revier derby Schalke 3:2. Jinak 12. kolo Bundesligy přineslo řadu nečekaných výsledků. Bayern Mnichov doma podle předpokladů rozstřílel Stuttgart 4:0, ale Bayer Leverkusen nečekaně padl doma s 1. FC Köln 1:2 a Wolfsburg vybouchl na hřišti 1. FSV Mainz a prohrál 0:2.

Borussia Dortmund 3:2 Schalke 04
Branky: 30. Kagawa (Ginter), 43. Ginter (Mchitarjan), 47. Aubameyang (Castro) - 33. Huntelaar (Sané), 71. Huntelaar

Revier derby přineslo fanouškům německého fotbalu spoustu branek a krásné fotbalové utkání. Hned od úvodních minut na hřišti dominovali hráči Dortmundu, kteří měli výraznou územní převahu. První šance zápasu ale přišla ze strany hostů. Ve 20. minutě Aogo centrem našel Leroye Saného, jehož pokus mířil jen těsně vedle levé tyče domácí brány. Ve 30. minutě šli domácí do vedení, když centr Gintera našel Kagawu, který hlavou poslal míč do sítě - 1:0. O tři minuty později ale bylo srovnáno. Po levé straně se protáhl Leroy Sané a před domácí brankou našel osamoceného Klaase-Jana Huntelaara, který vyrovnal na 1:1. Ve 35 minutě pálil těsně vedle Ilkay Gündogan. Ve 43. minutě šla Borussia opět do vedení. Na rohový kop si naskočil Matthias Ginter a hlavou překonal hostující brankáře - 2:1.

Druhá půle derby začala radostí pro domácí fanoušky. Ve 47. minutě přihrál Castro domácímu kanonýrovi Pierru-Emericku Aubameyangovi, který zvýšil vedení Dortmundu na 3:1. Další prudký pokus vyslal v 51. minutě Gündogan, pozorného Fährmannna ale nepřekonal. Dortmund byl lepším týmem na hřišti a Fährmann musel vytasit další zákrok v 54. minutě proti pokusu Mchitarjana. V 68. minutě si na centr Mchitarjana naskočil Sokratis, proti jehož hlavičce se opět vyznamenal vynikající Fährmann. A tak udeřilo na druhé straně, když v pokutovém území dostal trestuhodně spoustu času Klaas-Jan Huntelaar a druhou brankou v zápase snížil na 3:2. A hosté byli k vyrovnání blízko v 79. minutě, kdy Hojbjerg vystřelil ze střední vzdálenosti povedený pokus a Bürki střelu vší silou vytlačil na tyč domácí brány. V nastaveném čase spálil velkou šanci Gündogan, který neprostřelil dobře vyběhnutého Fährmanna. Dortmund dovedl zápas do vítězného konce a porazil v Revier derby Schalke 04 poměrem 3:2.

Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Sokratis, Hummels, Schmelzer - Gündogan Weigl - Castro (87. S. Bender), Kagawa, Mchitarjan - Aubameyang (90+3. Ramos)
Schalke 04: Fährmann - Caicara, Neustädter, Matip, Aogo - Sané, Goretzka, Kolašinac (69. Hojbjerg), Meyer (56. Choupo-Moting) - Di Santo, Huntelaar

Bayern Mnichov 4:0 VfB Stuttgart

Branky: 11. Robben (Costa), 18. Costa (T. Müller), 38. Lewandowski (T. Müller), 40. T. Müller

Bayern na outsidera vlétnul hned od začátku a už ve 3. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Tytona povedenou střelou Arturo Vidal. Bavorský celek otevřel skóre už v 11. minutě. Rychlý Douglas Costa se protáhl po levé straně a před bránou našel osamoceného Arjena Robbena, který míč dopravil do prázdné brány - 1:0. V 16. minutě spálil tutovku Rafinha, Tyton jeho pokus zneškodnil. V 18. minutě propálil vše Douglas Costa a zvýši vedení Bayernu na 2:0. Ve 24. minutě si Tyton poradil s pokusem Arjena Robbena a výborně zasáhl i proti prudké střele Roberta Lewandowského v 31. minutě. Hosté se osmělili ve 35. minutě, kdy po chybě Alaby trefil Filip Kostič břevno domácí brány. O minutu později pozornost Tytona opět vyzkoušel Arjen Robben, ale neuspěl. To se v 38. minutě ale povedlo Robertu Lewandowskému, který zužitkoval centr Thomase Müllera - 3:0. A sám německý reprezentant přidal ve 40. minutě další branku, když míč z hlavy Artura Vidala skončil na břevně a Müller doklepl míč do prázdné brány - 4:0.

Ve druhé půli se nejdříve prosadili hosté, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. V 54. minutě šel sám na Tytona Arjen Robben, ale míč z jeho kopačky skončil vedle hostující brány. Zápas ve druhém poločase nabídl fanouškům spoustu fotbalových akci, nejdříve vychytal Tyton domácího Comana, poté si poradil s pokusem Kimmicha. Na druhé straně se blýskl Neuer proti střele hostujícího Heise. V 74. minutě Robben opět zahodil loženku, když netrefil branku hostů. Domácí po zásluze nakonec vyhráli 4:0.

Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, J. Boateng (46. Benatia), Alaba - Robben, Kimmich, Arturo Vidal, Coman - T. Müller (59. Badstuber), Costa (69. Alcantara) - Lewandowski
VfB Stuttgart: Tyton - Klein, Šunjič (65. Heise), Baumgartl, Insúa - Die (87. Ristl), Schwaab, Gentner - Didavi - Werner, Kostič (46. Hloušek)

Bayer Leverkusen 1:2 1. FC Köln

Branky: 33. J. Hernández (Mehmedi) - 17. Maroh, 73. Maroh (M. Risse)
Červená karta: 53. Papadopoulos (Leverkusen)

Zápas začal zprudka a už ve 4. minutě vychytal hostujícího Modesteho v obrovské šanci domácí brankář Bernd Leno. V 17. minutě se už hosté radovali. Po centru z přímého kopu míč propadl v pokutovém území Leverkusenu až k Dominicu Marohovi, který otevřel skóre zápasu - 0:1. Ve 33. minutě bylo vyrovnáno. Na centr Mehmediho si naskočil Javier Hernández a hlavou vyrovnal na 1:1. Nehrál se nijak záživný zápas a tak první půle skončila nerozhodně.

Krásný okamžik byl na začátku druhé půle, když se blýskl efektní patičkou Anthony Modeste, míč ale zamířil vedle domácí brány. V 53. minutě šel sám na Lena Anthony Modeste, kterého srazil Kyriakos Papadopoulos a po červené kartě šel předčasně do sprch. Köln vycítil šanci zápas vyhrát a v 62. minutě, kdy Leno podcenil míč a špatně vyběhl, toho ale nevyužil Osako a domácí obrana závar zažehnala. V 71. minutě domácí fanoušky zachmuřil hostující Dominic Maroh, který si naskočil na roh Risse a nemýlil se - 1:2. Ačkoliv se Leverkusen v závěru snažil zápas vyrovnat, nepodařilo se mu to a tak si tři body z Leverkusenu odváží 1. FC Köln.

Bayer Leverkusen: Leno - Boenisch, Tah, Papadopoulos, Wendell (78. Kiessling) - Toprak, Kampl - Bellarabi (46. Brandt), Calhanoglu, Mehmedi (56. Ramalho) - J. Hernández
1. FC Köln: Horn - Risse, Maroh, Heintz, Hector - Osako (90+1 Sorensen), Lehmann, Vogt, Bittencourt (82. Jojič) - Hosiner (71. Švento), Modeste

1. FSV Mainz 2:0 VfL Wolfsburg

Branky: 31. De Blasis, 75. Malli (Muto)
Červená karta: 14. Draxler

Mainz pořádně zaskočil favorita zápasu a to v úvodu zápasu si málem Vlci vstřelili vlastní branku, když hostující obránce se snažil odkopnout míč a málem si ho nasměroval za záda vlastního brankáře. A hůř bylo hostům ještě ve 14. minutě, Julian Draxler ostrým zákrokem sundal domácího Jaru a rovnou dostal červenou kartu. V 31. minutě početní převahu Mainz využil. Benaglio centr Jaira Samperia vyrazil pouze k Pablu de Blasisovi a ten míč dopravil do hostující brány - 1:0. Ve 37. minutě výborně vypálil Danny Latza, ale Benaglio jeho pokus výborně vyrazil. První půle tak skončil domácím vítězstvím 1:0.

Ve druhé půli se ve 47. minutě objevil sám před Benagliem Malli, ale hostující obrana ho o míč obrala. V 66. minutě spálil Malli další tutovku, když ho před bránou našel Latza, ale domácí záložník zamířil vedle hostující brány. O dvě minuty později opět Malli stál proti Benagliovi, ale branku Wolfsburgu vůbec netrefil. V 75. minutě se už ale Malli a Mainz dočkali, přihrával Muto a Malli pěknou střelou na protější tyč upravil na konečných 2:0.

1. FSV Mainz: Karius - Brosinski, Balogun, Bungert, Bengtsson - Jara, Latza (78. Serdar) - Jairo (70. Niederlechner), Malli, De Blasis (89. Córdoba) - Muto
VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, R. Rodríguez - Gustavo (46. Guilavogui), Arnold - Vieirinha, Draxler, D. Caligiuri - Bendtner (65. Schürrle)

Kompletní výsledky 12. kola Bundesligy:

Hannover 1:3 Hertha Berlin
Branky: 70. Kiyotake pen. - 33. Kalou (Haraguchi), 60. Kalou (Darida), 87. Kalou pen.

TSG Hoffenheim 0:0 Eintracht Frankfurt

Borussia Mönchengladbach 0:0 FC Ingolstadt

Darmstadt 1:1 Hamburger SV
Branky: 47. Heller (Gondorf) - 29. Lasogga pen.