Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund vyhrál v Brémách 3:1, Bayern nedokázal Frankfurtu vstřelit branku a poprvé v sezóně ztratil body

1. Bundesliga - Dortmund vyhrál v Brémách 3:1, Bayern nedokázal Frankfurtu vstřelit branku a poprvé v sezóně ztratil body

Dortmund vyhrál v Brémách 3:1, Bayern nedokázal Frankfurtu vstřelit branku a poprvé v sezóně ztratil body © https://pbs.twimg.com - Werder Brémy - Dortmund

2

01.11. - REVIEW Dormtund získal tři body na hřišti Werderu Brémy, kterého porazil 3:1. Ztratilo opět Schalke, které doma pouze remizovala s Ingolstadtem 1:1. V páteční předehrávce 11. kola Bundesligy zavítal úřadující mistr Bayern Mnichov na hřiště Eintrachtu Frankfurt. Bavorský celek poprvé v sezóně ztratil body, když zápas skončil bezbrankovou remízou. Ve šlágru kola Wolfsburg doma porazil Leverkusen 2:1.

Frankfurt 0:0 Bayern Mnichov

Hosté jako favorité tohoto duelu vstoupili do utkání aktivněji a jak je jejich zvykem, drželi častěji míč na svých kopačkách. Oba týmy hrály hodně tvrdě a byly k vidění ostré zákroky. Ve 12. minutě si na centr Robbena naskočil Arturo Vidal, jehož hlavičku reflexivně vyrazil nad bránu domácí brankář Hradecky. Ve 30. minutě nacentroval z přímého kopu opět Arjen Robben, ale hlavička Javiho Martíneze mířila vedle domácí brány. Hosté se snažili, ale přes pozornou obranu domácího celku se jen těžce prosazovali. První půle skončila nerozhodně 0:0.

Druhý poločas začal chybou domácí obrany, po které se do velké šance dostal Douglas Costa, ale brankář Hradecky ho vychytal. V 53. minutě zahrozil domácí Frankfurt, kdy po centru tečoval míč Alexander Meier, ale míč mířil těsně vedle hostující brány. V 55. minutě nezvládl odkop Manuel Neuer a namazal míč na nohu Marca Stendery, jeho následnou střelu ale Neuer dokázal výborným zákrokem vyrazit a napravit tak svou chybu. V 68. minutě pálil v dobré pozici vedle Lahm. V 82. minutě mohl rozhodnout Robert Lewandowski, který šel sám na domácího brankáře Hradeckého,ale branku vůbec netrefil. Ačkoliv rozhodčí nastavil pětiminutové nastavení, diváci se branky nedočkali a zápas tak skončil bezbrankovým výsledkem.

Eintracht Frankfurt: Hradecky - Hasebe, Zambrano, Abraham, Oczipka - Ignjovski, Medojevič (78. Russ), Stendera (90. Djakpa) - Aigner (89. Aigner), Meier, Seferovič
Bayern Mnichov: Neuer - Lahm (77. Alaba), Javi Martinez, J. Boateng, Rafinha (51. T. Müller) - Robben, Vidal, Alonso, Douglas Costa, Coman (64. Alcantara) - Lewandowski

Werder Brémy 1:3 Borussia Dortmund

Branky: 32. Ujah - 9. Reus, 44. Mchitarjan (Hummels), 72. Reus (Mchitarjan)

Dortmund potvrdil roli favorita a využil zaváhání Bayernu z pátečního utkání a přiblížil se mu na 5 bodů. Dortmund utkání začal lépe a už v 9. minutě šel do vedení. Mchitarjan si naběhl za obranu domácího celku a našel Reuse, který otevřel skóre zápasu - 0:1. Ve 27. minutě mohl dortmundský celek vedení zvýšit, krásný pas Aubameyanga našel Marco Reuse, který přihrál Mchitarjanovi, jehož bombu vyrazil domácí brankář Wiedwald na rohový kop. Domácí vyrovnali ve 32. minutě, když Bartels potáhl míč po straně, našel v pokutovém území hostů Grillitsche, jehož střelu Bürki výborně vyrazil nohou přímo k Anthonymu Ujahovi, který míč poslal do prázdné brány - 1:1. V 35. minutě mohli domácí zápas otočit, ale střela Zlatka Junuzoviče mířila těsně vedle hostující brány. A tak přišel trest těsně před přestávkou. Hummels centrem našel Marca Reuse, který hlavou míč dopravil do domácí sítě 1:2.

Druhý poločas začal dvěma tutovkami Dortmundu. Nejdříve tváří v tvář Aubameyang nepřekonal Wiedwalda a v 50. minutě Aubameyang ve vyložené šanci přestřelil domácí bránu. V 71. minutě si gabonský kanonýr položil domácího brankáře a jeho střelu do prázdné brány zablokoval na brankové čáře domácí obránce. Na zahazování šanci se už nemohl dívat Marco Reus a v 72. minutě rozhodl zápas, když využil přihrávku Mchitarjana a vstřelil svou druhou branku v zápase - 1:3. Hosté si už zbytek zápasu pohlídali a radovali se ze zisku dalších tří bodů.

Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Vestergaard, Gálvez, Sternberg - Bargfrede, Fritz (82. Fröde), Junuzovič, Grillitsch (77. Lorenzen) - Bartels (83. Pizarro), Ujah
Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Hummels,, Papastathopoulos, Park (76. Schmelzer) - Gündogan (85. S. Bender), Weigl - Mchitarjan, Kagawa, Reus (G. Castro) - Aubameyang

FC Schalke 1:1 FC Ingolstadt

Branky: 77. Sané (Choupo-Moting) - 39. Levels (Hartmann)

Schalke si potřebovalo spravit chuť po několika zápasech, ve kterým se jim trestuhodně nedařilo, ale i po sobotním zápase v Gelsenkirchenu nebylo veselo. Ačkoliv začátek zápasu přinesl poměrně vyrovnanou podívanou, diváci se zajímavého momentu dočkali až v 35. minutě. Odražený míč se dostal k Sanému, jeho tvrdá střela skončila těsně vedle hostující pravé tyče. Ingolstadt odpověděl pěknou akcí, která znamenala úvodní branku zápasu. Centr Hartmanna našel nohu Tobiase Levelse, který v těžké pozici poslal míč do domácí brány - 0:1. A tímto výsledkem skončil i první poločas zápasu.

Domácí ve druhém poločase přidali, ale nedařilo se jim překonávat hostující obranu. V 70. minutě se dostal k odraženému míči domácí Caicara, jehož přízemní střela skončila na pravé tyči hostující brány. Vzápětí hlavičkoval nebezpečně Huntelaar, ale Özcan si s jeho pokusem poradil. V 77. minutě se Schalke dočkalo vyrovnávající branky. Choupo-Moting se pěknou akcí probil pokutovým území hostů, centrem našel Leroye Saného, který míč poslal do protipohybu hostující brankáře - 1:1. Schalke tlačilo, ale zápas se mu otočit nepodařilo. Zápas tak skončil překvapivou remízou 1:1.

FC Schalke: Fährmann - Caicara, Höwedes, Matip, Aogo - Sané, Goretzka (68. Hojbjerg), Kolašinac, Meyer - Di Santo, Huntelaar
FC Ingolstadt: Özcan - Levels, Matip, Hübner, Suttner - Christiansen, Gross, Brégerie - Kachunga (57. Hinterseer), Hartmann, Leckie (79. Morales)

VfL Wolfsburg 2:1 Bayer Leverkusen

Branky: 34. Bendtner (Vieirinha), 77. Draxler (Dost) - 40. J. Hernández (Kampl)

Šlágrem 11. kola byl souboj Wolfsburgu a Leverkusenu. Oba týmy patří ke špičkám Bundesligy a tak se dal očekávat pěkný zápas. Jako první zahrozili hosté a to v 11. minutě, když si Javier Hernández naběhl na míč z druhé vlny a poslal ho přímo do rukavic domácího brankáře Benaglia. Domácí se dostali do vedení ve 34. minutě, když hostující Kampl srazil míč do ofsajdové pozice k Vieirinhovi, který v pokutovém území přihrál Niklasovi Bendtnerovi a ten poslal míč do hostující brány - 1:0. Leverkusen odpověděl ve 40. minutě, když Kampl v pokutovém území domácího celku našel centrem Javiera Hernándeze, který hlavou vyrovnal na 1:1. V nastaveném čase první půle se ocitl tváří v tvář Benagliovi hostující Hakan Calhanoglu, ale jeho oblouček dokázal švýcarský brankář vyrazit.

Druhá půle zápasu začala kontroverzním rozhodnutím rozhodčího, když hostující brankář srazil v pokutovém území Caligiuriho, ale penalta se nepískala. Domácí Wolfsburg byl aktivnější a v 69. minutě spálil obrovskou šanci André Schürrle, který přestřelil hostující branku. V 77. minutě se ale domácí dočkali zaslouženého vedení. Ricardo Rodríguez tvrdě vypálil z velké dálky, jeho střelu k tyči vyrazil Leno k Dostovi, který před bránou přihrál volnému Draxlerovi a ten poslal domácí do vedení 2:1. V 83. minutě poslal Wendell míč z přímého kopu do tyče domácí brány. V 88. minutě hostující Bellarabi trefil opět tyč domácí brány a tak zápas skončil vítězstvím Wolfsburgu 2:1.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Jung, Naldo, Klose, R. Rodríguez - Arnold (73. Draxlet), Gustavo - Vieirinha (61. Guilavogui), Schürrle, Caligiuri - Bendtner (74. Dost)
Bayer Leverkusen: Leno - Donati, Tah, Papadopoulos (76. Toprak), Wendell - Kramer, Kampl - Bellarabi, Calhanoglu (72. Brandt), Mehmedi - J. Hernández (81. Kiessling)

Kompletní výsledky 11. kola Bundesligy:

FC Augsburg 3:3 Mainz
Branky: 42. Verhaegh pen., 50. Ja-Cheol (Caluby), 81. Bobadilla (Caluby) - 18. Muto (De Blasis), 30. Muto (Samperio), 90+3. Muto (Bell)

Hertha Berlin 1:4 Borussia Mönchengladbach
Branky: 82. Baumjohann pen. - 26. Wendt (Johnson), 54. Xhaka pen., 90+1. Nordveit (Schulz)

FC Köln 0:0 TSG Hoffenheim

Branky: 77. Sane - 39. Levels (Hartmann)

VfB Stuttgart 2:0 Darmstadt
Branky: 68. Garics vl., 90+4. Wener

Hamburger SV 1:2 Hannover
Branky: 6. Gregoritsch - 59. Kiyotake pen., 67. Sane (Kiyotake)