Zpět na » 1. Bundesliga » DFB Pokal: Dortmund zničil Paderborn 7:1, Schalke opět padlo s Mönchengladbachem

1. Bundesliga - DFB Pokal: Dortmund zničil Paderborn 7:1, Schalke opět padlo s Mönchengladbachem

DFB Pokal: Dortmund zničil Paderborn 7:1, Schalke opět padlo s Mönchengladbachem © https://pbs.twimg.com - Dortmund porazil Paderborn 7:1

0

29.10. - REVIEW Středeční program 2. kola DFB Pokal naplnil očekávání fanoušků a do dalšího kola postupuji všichni favorité. Dortmund doma otočil zápas Paderbornem a zvítězil vysoko 7:1. Leverkusen si zastřílel na hřišti Viktoria Köln 6:0 a Schalke v repríze nedělního bundesligového zápasu opět prohrálo doma s Borussií Mönchengladbach, tentokrát 0:2.

Dortmund 7:1 SC Paderborn
Branky: 25. Ramos (Castro), 30. Castro (Ramos), 43. Kagawa (Castro), 55. Gündogan pen., 58. Castro (Gündogan), 87. Piszczek (Mchitarjan), 89. Mchitarjan (Piszczek)

Domácí Dortmund do zápasu vstupoval jako velký favorit, nicméně druholigový Paderborn dokázal favorita zaskočit hned na začátku utkání, když nejdříve neproměnil svou šanci Lakič v 5. minutě zápasu. V 15. minutě Shinji Kagawa vypálil slušnou ránu, ale hostující brankář Kruse byl pozorný. V 21. minutě vyrobil obrovskou hrubku domácí brankář Bürki při rozehrávce a Lakič poslal míč za jeho záda - 0:1. Dortmund ale ihned odpověděl. Nejdříve mířil nad Kagawa a v 25. minutě našel Castro rozběhnutého Adríana Ramose a ten vyrovnal na 1:1. O tři minuty později pálil těsně vedle Mchitarjan. Ve 30. minutě domácí otočili výsledek, když centr Ramose si zpracoval Gonzalo Castro a překonal hostujícího brankáře - 2:1. Dortmund v zápase dominoval a další tutovku spálil Mchitarjan, který přestřelil hostující branku. Mrzet ho to moc nemuselo, protože o minutu později po pěkné akci zvýšil na 3:1 Shinji Kagawa.

Druhá půle začala čtvrtou brankou domácího celku. V pokutovém území byl sražený Ginter a nařízenou penaltu proměnil Ilkay Gündogan - 4:1. O tři minuty později právě Gündogan přiťukl míč ke Gonzalu Castrovi, který svou druhou brankou v zápase zvýšil na 5:1. V 67. minutě Kruse vyrazil pokus Ramose a v 79. minutě se vytáhl proti pokusu Lukasze Piszczeka, jehož ránu vyboxoval. V 87. minutě předvedl krásnou akci Mchitarjan, který před prázdnou brankou našel Lukasze Piszczeka a ten zvýšil na 6:1. O dvě minuty si to oba hráči vyměnili a Mchitarjan upravil skóre na konečných 7:1.

Borussia Dortmund: Bürki - Ginter (63. Piszczek), Sokratis (70. Bender), Hummels, Schmelzer - Gündogan, Weigl - Mchitarjan, Kagawa (63. Januzaj), Castro - Ramos
SC Paderborn: Kruse - N´Djeng, Heinloth, Hoheneder, Brückner - Bakalorz, Wydra - Kotz (60. Vucinovič), Saglik (60. Störer), Stoppelkamp - Lakič (46. Proschwitz)

Kompletní středeční výsledky 2. kola DFB Pokal:

Borussia Dortmund 7:1 SC Paderborn

SC Freiburg 0:3 FC Augsburg
Branky: 12. Ji Dong-Won (Kohr), 25. Esswein (Janker), 50. Caiuby (Matavž)

SV Sandhausen 0:1 pen. (0:0) 1. FC Heidenheim

Viktoria Köln 0:6 Bayer Leverkusen
Branky: 15. Brandt (Bellarabi), 35. Bellarabi (Brandt), 38. J. Hernández (Brandt), 55. J. Hernández (Brandt), 80. Kiessling, 83. Yurchenko (Kiessling)

Werder Brémy 1:0 1. FC Köln
Bnraky: 23. Ujah

Carl Zeiss Jena 0:2 VfB Stuttgart
Branky: 22. Harnik, 90+2 Maxim pen.

SSV Reutlingen 0:4 Eintracht Braunschweig
Branky: 22. Holtmann, 37. Berggreen 61. Holtmann, 79. Ademi

Schalke 04 0:2 Borussia Mönchengladbach
Branky: 42. Stindl, 53. T. Hazard pen.