Zpět na » 1. Bundesliga » DFB Pokal: Bayern smetl Wolfsburg 3:1

1. Bundesliga - DFB Pokal: Bayern smetl Wolfsburg 3:1

1

28.10. - REVIEW Úterní program 2. kola DFB Pokal nepřinesl výraznější překvapení. Bayern Mnichov vyhrál na hřišti Wolfsburgu 3:1, Frankfurt prohrál v Aue a Hertha v prodloužení vyřadila FSV Frankfurt. Naopak Mainz doma padl s Mnichovem 1860.

VfL Wolfsburg 1:3 Bayern Mnichov
Branky: 90. Schürrle (Arnold) - 15. Douglas Costa (T. Müller), 20. T.Müller (Alaba), 34. T. Müller (Alaba)

Úterní šlágr 2. kola Bundesligy byl rozhodnutý již za 35. minut a podle očekávání se z vítězství a postupu radoval bavorský celek. Podle očekávání oba celky nastoupily v nejsilnější sestavě. Zápas se mimořádně povedl Thomasu Müllerovi, který se stal hvězdou utkání.

Hosté do zápasu vstoupili aktivně a hned v 5. minutě vychytal v tutovce domácí brankář Benaglio nejlepšího střelce Bundesligy Roberta Lewandowského fantastickým zákrokem. Nicméně o deset minut později se už hosté radovali z úvodní branky zápasu. Brazilská letní posila Douglas Costa si krásně navedl míč na střed hřiště a parádní střelou do šibenice nedal Benagliovi žádnou šanci - 0:1. O pět minut později vedl Bayern Mnichov už o dvě branky. Alabův přízemní centr našel Thomase Müllera, který poslal míč za záda hostujícího brankáře - 0:2. Dominanci bavorského celku potvrdil ve 34. minutě opět Thomas Müller, který střelou z voleje zužitkoval centr Davida Alaby - 0:3. Ve 40. minutě mohl být výsledek ještě výraznější, nejdříve těsně vedle pálil Thiago Alcantara a další střelu z voleje Thomase Müllera vyrazil Benaglio. První půle tak skončila jednoznačným výsledkem 0:3.

Ačkoliv se čekalo, že Bayern trochu ubere na tempu, hostující tým se snažil pro své fanoušky přidat další branky. Nejdříve byl v dobré šanci v 57. minutě Lewandowski, ale jeho pokus srazil na roh hostující obránce Dante. V 69. minutě mířil hlavou těsně vedle Arjen Robben, který chvíli předtím naskočil do hry z lavičky náhradníků. Další pokus nizozemského útočníka skončil v 82. minutě těsně nad spojnici domácí branky. Wolfsburg se čestného úspěchu dočkal v 90. minutě, kdy se po přihrávce Arnolda prosadil André Schürrle a snížil tak na konečných 1:3.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch (26. Arnold), Naldo, Dante, Rodriguez - Guilavogui, L. Gustavo - Vieirinha (72. Jung), Caligiuri, Draxler (63. Schürrle) - Dost
FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, J. Boateng, Javi Martinez, Alaba - X. Alonso - Coman (67. Robben), Alcantara, T. Müller (79. Rafinha), Douglas Costa - Lewandowski

Kompletní úterní výsledky 2. kola DFB Pokal:

Erzgebirge Aue 1:0 Eintracht Frankfurt
Branky: 74. Wegner (Skarlatidis)

FSV Frankfurt 1:2 pp. (1:1) Hertha BSC Berlin
Branky: 47. Golley (Perdedaj) - 56. Kalou (Weiser), 99. Kalou pen.

1. FSV Mainz 1:2 TS Mnichov 1860
Branky: 6. Schindler vl. - 70. Mugosa (Adlung), 77. Okotie (Claasen)

1. FC Norimberk 5:1 Fortuna Düsseldorf
Branky: 10. Burgstaller, 17. Behrens, 41. Füllkrug, 43. Leibold, 69. Blum - 72. Demirbay

VfL Bochum 1:0 1. FC Kaiserslautern
Branky: 67. Löwe vl.

SV Darmstadt 2:1 Hannover 96
Branky: 74. Sulu, 79. Wagner (Kempe) - 75. Sobiech (Sakai)

SpVgg Unterhaching 3:0 RB Lipsko
Branky: 5. Einsiedler, 23. Rosenzweig, 67. Steinherr