Zpět na » 1. Bundesliga » Jonannes Geis dostal za hororový faul na Hahna trest na pět zápasů

1. Bundesliga - Jonannes Geis dostal za hororový faul na Hahna trest na pět zápasů

Jonannes Geis dostal za hororový faul na Hahna trest na pět zápasů © newsfisher.io - André Hahn zranění

1

26.10. - VIDEO Schalke 04 se bude muset v následujících pěti bundeligových utkáních obejít bez záložníka Johannese Geise, jenž byl dnes potrestán německou fotbalovou asociací za svůj likvidační zákrok na Andrého Hahna z Borussie Mönchengladbach z víkendového utkání.

Soupeř Sparty Praha ze základní skupiny Evropské ligy prohrál nedělní utkání na hřišti Borussie Mönchengladbach 3:1 a záložník Johannes Geis se rozhodl v 80. minutě vybít si svoji frustraci při souboji o míč s Andrém Hahnem.

Dvaadvacetiletý Geis se v souboji se svým soupeřem snažil vybojovat letící míč, ale místo balónu zasáhl kolíky Andrého Hahna do lýtka, za což okamžitě uviděl od rozhodčího červenou kartu.

Německý reprezentant byl se zraněním nohy po ošetření lékařským personálem stažen ze hry, pouhých devět minut poté, co do utkání přišel jako náhradník.

Po zápase obdržel Hahn od Geise omluvu, ani ta ale neobměkčila německý fotbalový svaz, jenž dnes udělil záložníkovi Schalke 04 trest na pět zápasů a finanční pokutu ve výši 15 tisíc eur a odsoudil jeho “surový“ zákrok. Hráč i klub následně rozhodnutí svazu přijali.