Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund díky hattricku Aubameyanga rozstřílel Augsburg, Bayern Mnichov vyhrál po desáté za sebou

1. Bundesliga - Dortmund díky hattricku Aubameyanga rozstřílel Augsburg, Bayern Mnichov vyhrál po desáté za sebou

Dortmund díky hattricku Aubameyanga rozstřílel Augsburg, Bayern Mnichov vyhrál po desáté za sebou © https://pbs.twimg.com - Dortmund se raduje z gólu do sítě Augsburgu

1

25.10. - REVIEW Dortmund rozstřílel v nedělním zápase Augsburg 5:1. Hattrickem se zaskvěl gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Bavorský celek vyhrál i své desáté utkání v letošní sezóně Bundesligy a po výsledku 4:0 vede tabulku s velkým náskokem před Borussií Dortmund. Zvítězili také Wolfsburg, který vyhrál 1:0 na hřišti Darmstadtu.

Bayern Mnichov 4:0 1. FC Köln
Branky: 35. Robben, 40. Vidal (Coman), 62. Lewandowski (Costa), 77. Müller pen.

Bayern Mnichov byl v zápase velkým favoritem díky výborné formě v Bundeslize. Očekávalo se, že zápas bude o prvním gólu, který ukáže, jakým směrem se zápas bude ubírat. V základní sestavě se představil uzdravený nizozemský rychlík Arjen Robben. A právě reprezentant "tulipánů" se v 8. minutě předvedl v první šanci, kdy jeho lehký tečovaný pokus vyrazil na roh hostující brankář Horn. V 11. minutě se Horn vyznamenal proti Thomasu Müllerovi, který přes něj neprocpal míč do hostující brány. Domácí byli aktivnější a po zásluze šli do vedení ve 35. minutě. Arjen Robben se v pokutovém území dostal k míči a zblízka poslal míč do brány - 1:0. Ve 41. minutě Bayern svůj náskok zvýšil. Kingsley Coman našel ve vápně Artura Vidala, který zvýšil na 2:0.

Arjen Robben hned ve svém první utkání po návratu po zranění vstřelil branku. (zdroj:https://pbs.twimg.com)

Bavorský klub zápas naprosto kontroloval a v 64. minutě si na centr naskočil Robert Lewandowski a zvýšil na 3:0. Köln na domácí celek nestačil, což jasně ukazuje statistika střel 14:2. V 74. minutě pronikl do hostujícího vápna Kingsley Coman, centrem našel Douglase Costu, jehož hlavičku z brankové čáry vyhlavičkoval hostující hráč. V 77. minutě se ale v Allianz Aréně slavilo po čtvrté. V pokutovém území byl faulován Robert Lewandowski a nařízenou penaltu proměnil Thomas Müller - 4:0. A to je taky konečný výsledek zápasu, protože domácí si utkání už v klidu pohlídali do závěrečného hvizdu. Bayern Mnichov tak oslavil své 1000. vítězství v Bundeslize.

Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, J. Boateng (64. Javi Martinez), Alaba - Robben (66. Kimmich), Lahm, Vidal, Costa - Coman, T. Müller (78. Alcantara) - Lewandowski
1. FC Köln: Horn - Risse, Sorensen, Maroh, Heintz, Hector - Zoller (71. Hosiner), Lehmann, Vogt, Gerhardt (76. Švento) - Modeste (60. Osako)

Bayer Leverkusen 4:3 VfB Stuttgart

Branky: 57. Bellarabi, 70. Boenisch (Bellarabi), 71. J. Hernández, 89. Mehmedi (Calhanoglu) - 50. Harnik, 54. Didavi (Rupp), 60. Rupp (Werner)

Diváci v Leverkusenu viděli v týdnu fantastický zápas v Lize mistrů proti AS Řím, který skončil remízou 4:4. Nikdo z platících ale netušil, že o víkendu budou svědky dalšího nezapomenutelného zápasu, tentokrát i se šťastným koncem pro domácí hráče. V 5. minutě spálil hostující záložník Didavi velkou šanci, když trefil pouze boční síť domácí brány. V 19. minutě na druhé straně vychytal Mehmediho hostující brankář Tyton. Bernd Leno se poté ve 35. minutě vytáhl proti přímému kopu Didaviho, který výborný zákrokem vyrazil. Ve 40. minutě vypálil těsně vedle domácí Calhanoglu. V nastaveném čase prvního poločasu poté prázdnou branku přestřelil Javier Hernández a tak poločas skončil 0:0.

Ve druhé půli se ale děly věci! V 50. minutě se míč dostal k Martinu Harnikovi, který hosty poslal do vedení - 0:1. V 54. minutě Daniel Didavi zvýšil na 0:2 a s domácím celkem to vypadalo velmi špatně. Naději Leverkusenu dal Karim Bellarabi, který v 57. minutě snížil na 1:2. V 60. minutě ale hosté vedli zase o dvě branky. Werner našel před domácí brankou osamoceného Lukase Ruppa, který míč dostal do prázdné domácí branky - 1:3. Leverkusen mohl opět snížit, ale v 62. minutě Bellarabi míč poslal pouze do boční sítě. V 64. minutě vychytal Bernd Leno únik Martina Harnika a tak se Leverkusen mohl nadechnout k fantastickému obratu. V 70. minutě snížil Sebastian Boenisch na 2:3 a o minutu později vyrovnal na 3:3 Javier Hernández. A obrat dokončil v 89. minutě Admir Mehmedi, který nechytatelnou střelou otočil zápas na 4:3 pro domácí Leverkusen.

Bayer Leverkusen: Leno - Boenisch, Toprak (67. Papadopoulos), Tah, Wendell - Mehmedi, Kampl, Calhanoglu, Brandt (57. Bellarabi) - Kiessling (87. Jurčenko), J. Hernández
VfB Stuttgart: Tyton - Klein, Šunjič, Baumgartl, Insúa - Gruezo (46. Ferati, 79. Ristl), Schwaab, Rupp - Harnik, Didavi, Werner (85. Kliment)

SV Darmstadt 0:1 VfL Wolfsburg

Branky: 78. Caliguiri (M. Kruse)

Hostující "Vlci" byli v zápase velkými favority a na hřišti nováčka z Darmstadtu měli hosté navrch hned od začátku utkání. Nicméně se hostujícím hráčů rozladila mířidla a branku domácích trefili pouze jednou v prvním poločase. Hosté drželi míč na kopačkách po 79% hracího času v prvním poločase, ale jejich souhra postrádala přesnost. Ve 42. minutě mohli naopak hosté inkasovat z ojedinělé akce Darmstadtu, ale Sailer z blízka trefil míč pouze do boční sítě. Poločas tak skončil nerozhodně 0:0.

Ve druhém poločase už byl zápas divácky atraktivnější. Domácí trochu vyrovnali hru a diváci viděli i více střeleckých pokusů. V 52. minutě tvrdě vypálil Bast Dost, ale branku Darmstadtu netrefil. V 64.minutě se dostal do šance opět Bast Dost a ačkoliv byl čistě zastaven Sulem, podařilo se mu zakončit, ale míč poslal opět mimo branku. V 78. minutě se už hosté dočkali, když zmatku v domácím území využil nově příchozí Daniel Caliguiri a postaral se tak o jedinou branku utkání - 0:1.

SV Darmstadt: Mathenia - Garics (74. Jungwirth), Sulu, Caldirola, Díaz - Heller, Niemeyer (83. Rosenthal), Gondorf, Rausch (78. Kempe) - Sailer - Wagner
VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, Rodríguez - Vieirinho (79. Schürrle), Guilavogui (65. Arnold), Gustavo, Draxler (75. Caliguiri) - Dost, M. Kruse

Borussia Dortmund 5:1 FC Augsburg
Branky: 18. Aubameyang (Gündogan), 21. Reus (Kagawa), 33. Reus (Kagawa), 85. Aubameyang (Ramos), 90+1. Aubameyang - 49. Bobadilla (Werner)

Borussia byla v zápase velkým favoritem a na outsidera vlítla ve velkém stylu. Už v úvodu zápasu několikrát domácí ohrozili hostující bránu, ale hráči Augsburgu jejich pokusy zablokovali. Domácí se zaslouženého úvodního gólu dočkali v 18. minutě. Po skvělé kombinaci se v pokutovém území hostů prosadil nejlepší domácí střelec Pierre-Emerick Aubameyang - 1:0. V 21. minutě vedli domácí už o dvě branky. Kagawa z levé strany přihrál Marcu Reusovi, který zvýšil na 2:0. Ve 28. minutě vyrazil slušný pokus Gündogana hostující brankář Hitz. Na krásnou individuální akci Marca Reuse ve 33. minutě už byl ale krátký a Dortmund šel do vedení 3:0. A tímto výsledkem skončil první poločas zápasu.

O poločase Augsburg poslal na hřiště dva nové hráče. Mezi nimi byl i český hráč Jan Morávek, který nastoupil do zápasu poprvé od roku 2014, kdy utrpěl zranění. A ve 49. minutě hosté snížili. Na centr Wernera si naskočil Raul Bobadilla a hlavou snížil na 3:1. Dortmund hru kontroloval, ale hosté se osmělovali k útoků, jako například v 66. minutě Bobadilla, který se dostal k odraženému míči, ale míč poslal vedle domácí brány. V 80. minutě Hitz výborně zakročil proti pěkné střele Aubameyanga. V 85. minutě se už gabonský útočník radoval z druhé branky, když střelu Ramose skluzem dopravil do prázdné brány - 4:1. To ale ze strany domácího celku nebylo všechno. V první minutě nastavení zkompletoval Aubameyang hattrick a upravil skóre na konečných 5:1.

Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Sokratis, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Bender (75. Weigl) - Castro (76. Januzaj), Kagawa, Reus (82. Ramos) - Aubameyang
FC Augsburg: Hitz - Feulner, Callsen-Bracker, Klavan, Max - Baier - Ku, Kohr (75. Či Tong-won), Trochowski (46. Morávek), Esswein (46. Werner) - Bobadilla

Kompletní výsledky 10. kola Bundesligy:

TSG Hoffenheim 0:1 Hamburger SV
Branky: 88. Lassoga (Schipplock)

Hannover 96 1:2 Eintracht Frankfurt
Branky: 51. Klaus (Kiyotake) - 57. Stendera (Meier), 65. Stendera (Aigner)

1. FSV Mainz - Werder Brémy
Branky: 90. Muto (Brosinski) - 39. Ujah, 44. Ujah (Garcia), 45+3 Bartels (Grillitsch)

FC Ingolstadt 0:1 Hertha BSC Berlin
Branky: 10. Weiser

Borussia Mönchengladbach 3:1 Schalke 04
Branky: 32. Stindl, 70. Raffael, 84. Korb (Raffael) - 44. Christensen vl.
Červená karta: 80. Geis (Schalke 04)