Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov vyhrál v Brémách, Dortmund s přehledem zvítězil na hřišti Mainzu

1. Bundesliga - Bayern Mnichov vyhrál v Brémách, Dortmund s přehledem zvítězil na hřišti Mainzu

Bayern Mnichov vyhrál v Brémách, Dortmund s přehledem zvítězil na hřišti Mainzu © kicker.de - Hráči Bayernu Mnichov

2

17.10. - REVIEW Bayern Mnichov vyhrál v Brémách a letos ještě neztratil ani bod. V sobotních zápasech vyhráli také Schalke 04 a Wolfsburg, ve kterém zazářil hattrickem Max Kruse. Leverkusen remizoval v Hamburgeru 0:0. V páteční předehrávce 9. kola přivítal Mainz na svém hřišti Borussii Dortmund, která po přesvědčivém výkonu zvítězila 2:0. Frankfurt doma utrpěl debakl 1:5 od Borussie Mönchengladbach.

Mainz 0:2 Borussia Dortmund

Branky: 18. Reus (Aubameyang), 83. Mchitarjan (Aubameyang)

Dortmund se chtěl omluvit vlastním fanouškům po výprasku 1:5, který utrpěl v Allianz Aréně proti Bayernu Mnichov. Kouč hostů Thomas Tuchel se navíc vrátil na stadión týmu, který dříve vedl a nakonec ho opustil kvůli sporům s vedením. Naopak Mainz si chtěl upevnit pozici ve středu tabulky a potrápit favorita zápasu.

Úvod zápasu nabídl pohledný fotbal, kdy hostující celek držel více míč na kopačkách a snažil se ohrozit domácího brankáře Kariuse. Aktivní napadání soupeře na jeho polovině přinesl úspěch v 18. minutě, když Mchitarjan vystihl chybnou rozehrávku obránce Bungerta, přihrál Aubameyangovi, který míč přistrčil Marcu Reusovi a ten míč uklidil do domácí brány - 1:0. Ve 27.minutě se dostal ke slibné střele Henrich Mchitarjan, míč ale z jeho kopačky skončil nad domácí bránou. Vyrovnáno mohlo být ve 33. minutě. Domácí Jairo zakroutil míč z přímého kopu na hostující bránu, ale vynikající zákrok předvedl hostující brankář Bürki a míč vyrazil na břevno a míč se dále odrazil do zámezí. Mainz ke konci první půle vyrovnal hru, ale vyrovnání se nedočkal. První poločas tak vyhrál Dortmund 1:0.

Hráči Dortmundu se radují po vstřelené bránce Marca Reuse (zdroj: kicker.de)

A hosté měli v úvodu zápasu hned možnost náskok zvýšit. Marco Reus ale nařízenou penaltu neproměnil, protože ho výborným zákrokem vychytal domácí brankář Karius. Další možnost měli hosté ve 63. minutě, ale Kagawa v dobré pozici poslal míč těsně vedle domácí brány. Hosté byli ve druhé půli nebezpečnější a další příležitosti promarnili v 74. minutě. Nejdříve pokus Mchitarjana ztlumil Karius a z následné akce pálil nad Aubameyang. V 80. minutě vysunul Mchitarjan do šance Aubameyanga, ten ale branku netrefil. Dortmund zápas rozhodl v 83. minutě. Rozehrávku domácího obránce Brosickiho překazil Aubameyang, který našel před bránou Henricha Mchitarjana, který obešel domácího brankáře Kariuse a poslal míč do prázdné brány - 2:0. Dortmund si už závěr zápasu pohlídal v Mainzu zvítězil 2:0.

1. FSV Mainz: Karius - Brosinski, Bungert, Bell, Bengtsson - Latza (85. Serdar), Baumgartlinger - De Blasis, Malli, Jairo (70. Klement) - Muto (84. Niederlechner)
Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Papastathopoulos, Hummels, Park - Gündogan, Weigl - Reus (78. Bender), Kagawa (83. Castro), Mchitarjan - Aubameyang (89. Ramos)

Werder Brémy 0:1 FC Bayern Mnichov

Branky: 23. T. Müller (Alcantara)

Bayern Mnichov zavítal na Weserstadion s cílem udržet si stoprocentní bilanci v letošní sezóně v Bundeslize, když ještě neztratil ani bod a na čele tabulky měl po 8. kole sedmibodový náskok před Borussií Dortmund. A právě největšího konkurenta o mistrovský titul v posledním kole doma rozstřílel 5:1. Do Brém, které se výsledkově trápí, si tak bavorský celek jel pro tři povinné body.

Úvod zápasu nabídl hned hraniční situaci, když Lewandowski upadl v pokutovém území domácího celku po kontaktu s Gálvezem, rozhodčí ale penaltu nezapískal. Ve 22. minutě hlavičkoval do boční sítě polský kanonýr Robert Lewandowski. O minutu později se už ale hostující celek radoval. Thiago Alcantara našel krásným centrem Thomase Müllera, který uklidil míč do domácí sítě - 1:0. Bayern měl v první půli výraznou herní převahu ale další branku do konce prvního poločasu už nepřidal.

Thomas Müller střílí jedinou branku utkání. (zdroj: kicker.de)

Po změně stran pokračoval stejný obrázek hry. Bayern Mnichov se snažil přidat druhou branku, hra domácích Brém nebyla vůbec nebezpečná. Byl zde vidět velký výkonnostní rozdíl v kvalitě obou mužstev. V 50. minutě našel Bernat centrem v pokutovém území Thomase Müllera, který v obtížné pozici branku netrefil. Domácí zahrozili až v 68. minutě, kdy velkou šanci spálil domácí útočník Ujah, který uvnitř pokutového území trefil pouze hostujícího brankáře Neuera. Bayern si už vítězství v Brémách pohlídal a i po 9. kole neztratil ani bod.

Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Gálvez, Lukimya-Mulogoti, Santiago García - Bartels, Fritz (78. Pizzaro), Bargfrede, Junuzovič - Lorenzen (59. Öztunali), Ujah
FC Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha (78. Kimmich), J. Boateng, Alaba, Bernat - Lahm, Alonso - T. Müller, Vidal (90+2 Pantovič), Alcantara - Lewandowski

FC Schalke 04 2:1 Hertha BSC Berlin

Branky: 27. Höwedes (Geis), 90+2 Meyer (Sané) - 73. Kalou (Weiser
Červená karta: 18. Ibiševič (Hertha)

Domácí Schalke se chtělo vítězně naladit na čtvrteční zápas Evropské ligy proti pražské Spartě. A v 8. minutě poprvé domácí zahrozili po hlavičce Goretzskyho, který těsně minul hostující bránu. V 18. minutě šli hosté do deseti, když byl za likvidující zákrok ze zadu vyloučen hostující Ibiševič. Ve 27. minutě domácí využili přesilovku, když si na roh Geise naskočil Benedikt Höwedes a poslal Schalke do vedení - 1:0. Ve druhém poločase předvedl v 58. minutě chybu hostující Jarstein, který svým odkopem trefil Di Santa, od kterého se míč odkutálel jen těsně vedle hostující brány. V 73. minutě přišel šok, když z protiútoku se prosadil Salomon Kalou a vyrovnal - 1:1. Schalke se vrhlo do útoku získat zpět ztracené vedení, ale samo mohlo v 83. minutě opět inkasovat. Nebezpečně hlavičkoval Kalou a Fährmann musel vytáhnout vynikající zákrok, aby míč vyrazil. Domácí o vítězství rozhodli ve druhé minutě nastavení. Další krásné sólo předvedl rychlík Leroy Mané, který obešel i hostující brankáře Jarsteina a přihrál pod sebe na Maxe Meyera, který míč uklidil do prázdné brány - 2:1.

Radost hráčů Schalke 04 po vstřelení branky ve druhé minutě nastavení (zdroj: kicker.de)

FC Schalke 04: Fährmann - Riether, Höwedes, Matip, Aogo - Geis, Goretzka (76. Hojbjerg) - Sané, Meyer, Choupo-Moting - Di Santo
Hertha BSC Berlin: Jarstein - Weiser, Langkamp, Lustenberger, Plattenhardt - Haraguči, Darida, Skjelbred, Cigerci (47. Baumjohann) - Ibiševič, Kalou (90+1 Brooks)

VfL Wolfsburg 4:2 TSG 1899 Hoffenheim

Branky: 1. Kruse (Draxler), 7. Dost (Draxler), 62. Kruse (Gustavo), 83. Kruse (Schürrle) - 29. Toljan (Polanski), 54. Schmid

Wolfsburg se potřeboval zlepšit a po třech zápasech bez výhry opět naplno bodovat. A na špatně hrající Hoffenheim vlétnul pořádné zprudka. Domácí šli do vedení už v 1. minutě, když Draxler přihrál před bránu Maxi Krusovi a ten se nemýlil - 1:0. V 7. minutě nacentroval Julian Draxler přesně na hlavu nizozemského kanonýra Basta Dosta a ten překonal hostujícího brankáře po druhé - 2:0. Ve 14. minutě svou střelou protáhl Baumanna Julian Draxler. Hosté se oklepali až ve 29. minutě, když snížil Jeremy Toljan - 2:1. Wolfsburg byl lepším týmem na hřišti, ale Hoffenheim ukázal vnitřní sílu a v 54. minutě vyrovnal. Kevin Volland přistrčil míč Jonathanu Schmidovi a ten míč dostal za domácího brankáře Benaglia - 2:2. Tento zápas ale patřil Maxi Krusovi, který v 62. minutě po přihrávce Luize Gustava poslal opět Wolfsburg do vedení - 3:2. V 70. minutě si poradil hostující brankář s projektilem Vierinhi, který mířil pěkně k tyči. V 82. minutě netrefil branku Jonathan Schmid a tak se opět vyplnilo pořekadlo "nedáš-dostaneš". Schürrle poslal přesnou přihrávku do vápna, kde našel Maxe Kruseho, který dovršil hattrick - 4:2. Ve třetí minutě nastavení mohl Kruse přidat svou čtvrtou branku, ale jeho samostatný nájezd na dvakrát zkrotil hostující brankář Baumann.

Max Kruse se vstřelil hattrick a byl mužem zápasu (zdroj: kicker.de)

VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, R. Rodríguez - Guilavogui, Gustavo (87. Arnold) - Caligiuri, Kruse, Draxler (67. Vierinha) - Dost (79. Schürrle), Arnold
TSG 1899 Hoffenheim: Baumann - Kadeřábek (22. Kim Džin-Su), Süle, Bičakčič, Toljan - Rudy (84. Uth), Strobl, Polanski, Schmid - Volland, E. Vargas (84. Szalai)

Hamburger SV 0:0 Bayer 04 Leverkusen

Domácímu Hamburgeru se vstup do letošní sezóny podařil a proti ambicióznímu Leverkusenu chtěl slušnou formu potvrdit. Hosté ale začali aktivněji a v 18. minutě přelstil ofsajdovou past hostující útočník Javier Hernández, jehož střelu tečoval skluzující Djourou a míč se odrazil do břevna a nad bránu. Ve 24. minutě nacentroval Brandt a hlavičku Papadopolouse vynikajícím zákrokem vyrazil domácí brankář René Adler. Další vynikající zákrok Adler předvedl ve 27. minutě, když dokázal vytáhnout nad branku dělovou ránu Topraka. Hosté byli lepším týmem a v 41. minutě opět domácí zachraňoval brankář Adler, který vyrazil pokus Brandta. Ve druhé půli se v 50. minutě ocitl v dobré šanci Hunt, ale on ani dorážející Iličevič hostujícího brankáře Lena nepřekonali. Zápas následně nabídl divákům vyrovnanou podívanou, ale branky se nakonec diváci nedočkali a zápas skončil bez branek 0:0.

Souboj mezi Javierem Hernándezem a Lewisem Holtbym (zdroj: kicker.de)

Hamburger SV: Adler - Diekmeier, Djourou, Spahič, Ostrzolek - Holtby, Ekdal - N. Müller (66. Gregoritsch), Hunt (83. M. Díaz), Iličevič - Lasogga (78. Schipplock)
Bayer 04 Leverkusen: Leno - Donati (77. Calhanoglu), Tah, Papadopoulos, Boenisch - Bellarabi, Toprak (60. Jedvaj), Kramer, Brandt (63. Mehmedi) - Kiessling - J. Hernández

Kompletní výsledky 9. kola Bundesligy:

1. FSV Mainz 0:2 Borussia Dortmund

Branky: 27. Höwedes (Geis), 90+2 Meyer (Sané) - 73. Kalou (Weiser)

FC Augsburg 0:2 SV Darmstadt 98
Branky: 7. Wagner (Rausch), 29. Niemeyer

Eintracht Frankfurt 1:5 Borussia Mönchengladbach
Branky: 29. Meier pen. - 16. Raffael, 51. Dahoud (Wendt), 57. Raffael (Dahoud), 82 Hahn pen., 90. Hahn (Nordtveit)

1. FC Köln 0:1 Hannover 96
Branky: 38. Andreasen

VfB Stuttgart 1:0 FC Ingolstadt
Branky: 59. Didavi (Klein)