Zpět na » 1. Bundesliga » Thomase Tuchela čeká s Dortmundem návrat do Coface Arény

1. Bundesliga - Thomase Tuchela čeká s Dortmundem návrat do Coface Arény

Thomase Tuchela čeká s Dortmundem návrat do Coface Arény © wa.de - Thomas Tuchel

1

Líbilo se

15.10. - Kouče Borussie Dortmund čeká v předehrávce 9. kola na hřiště Mainzu, kam zajíždí s Borussií Dortmund. Tuchel trénoval Mainz šest let, dvakrát skromný německý celek dovedl do pohárové Evropy. V sezóně 2013-2014 skončil s Mainzem na 7. místě tabulky. Poté požádal vedení Mainzu o předčasném ukončení kontraktu, přestože měl s Mainzem smlouvu ještě na jeden rok.

Vedení Mainzu ale s jeho uvolněním nesouhlasilo a tak se Tuchel musel smířit s tím, že ho Mainz do jiného klubu nepustil. O rok později se stal novým trenérem Borussie Dortmund po odchodu Jürgena Kloppa.

Prezident Mainzu Harald Strutz se před pátečním zápasem k odchodu Tuchela z klubu opět vrátil a označil ho jako "hraniční". Uvedl také, že oba muži "mají různé představy o respektu".

Tuchel se ale vzájemného utkání nebojí a cítí se před vzájemnou konfrontací uvolněně.

"Z návratu rozhodně nemám špatné pocity. Ve čtvrtek večer bych se měl sejít se svými přáteli a potkat známé tváře," řekl Tuchel.

Tuchel zdůraznil snahu jeho týmu napravit první letošní porážku, když v posledním kole prohrál na hřišti Bayernu Mnichov 1:5. Prohra navíc přišla po třech remízách v řadě ve všech soutěžích. Dortmund se chce vrátit ke své hře, která znamenala jedenáct výher v řadě pod Tuchelovým vedením.

Borussia nyní na vedoucí Bayern ztrácí 7 bodů a během reprezentační přestávky se nedokázala vrátit na vítěznou vlnu, protože remizovala s hráči širšího kádru 2:2 s Magdeburgem.

"Pro hráče, kteří nehráli v reprezentaci, to byla dobrá příležitost, aby se dostali do formy," řekl záložník Sven Bender.

"Nehrát soutěžní zápas dva týdny není pro hráče ideální. Obdržené dvě branky byly zbytečné. Chceme vyhrát každý zápas."

Vítězství 3:2 na hřišti Darmstadtu posunulo Mainz na osmou příčku bundesligové tabulky. Pokud na domácím stadiónu Coface Arena v pátek porazí Dortmund, budou na svého páteční soupeře ztrácet pouhé dva body. V loňské sezóně doma Mainz vyhrál nad Dortmundem poměrem 2:0 po brance Shinzi Okazakiho a vlastní brance Matthiase Gintera. Byla to jediná porážka Dortmunudu s Mainzem v předchozích deseti vzájemných utkáních.

Jakub Drakan / soccerway.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články